FUTBAL III. LIGA STRED

Doma aj druhýkrát zabodovali naplno

Zvolenčania nezaváhali ani v druhom domácom zápase.

Zvolen - L. Lúčka 2:1 (1:0)
MFK, v ktorého drese debutoval Juraj Kuťka (hosťovanie zo Žiaru nad Hronom), mal od začiatku územnú prevahu. Práve novic v Ilkovej zostave sa postaral o bleskurýchle vedenie, keď už v 1. min. presnou strelou prekonal Tatranského. Skorý gól domácich povzbudil, hostia sa dostali na dostrel domácej brány až po štvrťhodine hry. Kotrbancovu strelu vyrazil Skopal na roh. Potom mohol skórovať Tyčiak, prudkú strelu mu však brankár hostí vyrazil a po Ostrihoňovom centri skončila Bohušova hlavička tesne vedľa. Domáci si do polčasu vytvorili ešte niekoľko šancí, no Macejkov pokus, Bohušov prienik a ani Pipíškova ďalekonosná strela gólom neskončili. Najväčšiu šancu hostí nepremenil Kalina, keď prestrelil bránu MFK. Do druhého dejstva nastupovali obe mužstvá bez zmien v zostavách. Domáci začali ofenzívne, po prieniku Pipíšku však ešte gól nepadol. Strelecky sa presadil až Želiezka, ktorý sa obranu „cementárov“ prekabátil v 54. min. a upravil tak skóre na 2:0. Už o minútu to mohlo byť 3:0, zmätok v hosťujúcej obrane sa však gólom neskončil. Keďže do konca zápasu sa už skóre nezmenilo, domáci MFK si do tabuľky pripísal ďalšie tri povinné body.

Góly: 1. Kuťka, 54. Želiezka
Stretnutie pred 250 divákmi rozhodoval Putra.
MFK: Skopal – Tyčiak, Kuťka (86. Pavúk), Želiezka, Spišiak (90. Hraško), Vrbiniak, Bohuš, Ostrihoň, Macejko, Repiský (84. Mihál), Pipíška. Tréner: Viliam Ilko.
Cementáreň: Tatranský – Hluchý, Dzurňák, Kotrbanec (75. Belan), Klapčík, Kalina, Pittner, Kaštan, Šupina, Mičica (86. Mihál), Horčík (65. Kodaj). Tréner: Miroslav Turianik.