Streda, 19. december, 2018 | Meniny má Judita
V. LIGA C

V Dudinciach krotila polícia rasizmus

V piatej lige - skupina C boli cez víkend na programe stretnutia 11. kola. Z našich zástupcov tentoraz uspela len Kováčová, ktorá zvíťazila v Sásovej. Zlyhali futbalisti Dudiniec a Sliača, ktorí „perie“ pustili na domácom trávniku. Dudinčanom narobili p

Sásová – Kováčová 1:2 (0:1)

Stretnutie na malom ihrisku sa začalo obojstranným oťukávaním. Domáci futbalisti sa spoliehali na nakopávané lopty, ktoré však pozornej defenzíve Prameňa neuškodili. Naopak, hostia vyrážali do oveľa nebezpečnejších kontier, v ktorých sa doslova vyžívali Jesenský s Koreňom. Futbalovejšia Kováčová sa v 16. min. dostala do zaslúženého vedenia. Faul na Kajáneka v pokutovom území bezpečne potrestal Jesenský – 0:1. Sásová po inkasovanom góle síce hru trošku vyrovnala, no v ofenzíve bola neškodná. V 38. min. mali výhodu pokutového kopu aj domáci, skvelý Milan Volko v bráne Prameňa im však skórovať nedovolil. Do kabín tak hostia odchádzali s jednogólovým vedením. V druhom polčase začali lepšie domáci a Prameň mal vo viacerých prípadoch aj šťastie. Hosťujúcich futbalistov niekoľkokrát podržali brankár Volko a strelecká nemohúcnosť domácich hráčov. V 70. min. sa Sásovčania predsa len dočkali vyrovnania, keď sa presadil Darida. Domáca radosť však trvala len päť minút, pretože v 75. min. o zaslúženom víťazstve hostí rozhodol Koreň.
n Góly: 70. Darida – 16. Jesenský (11 m), 75. Koreň. ŽK: 0 - 2. Pred 250 divákmi rozhodoval Jánošík. Prameň: M. Volko – Muráň (46. Páleník), Fašang, Végh, Kajánek, Hradňanský (84. Zošiak), Homola, I. Volko (77. Strapko), P. Mistrík, Koreň, Jesenský. (KOCÚR)

Dudince – B. Štiavnica 0:1 (0:0)

Hostia už v úvode naznačili, že do Dudiniec sa neprišli brániť. S domácimi futbalistami sa pustili do vyrovnanej partie a prvých dvadsať minút mali hru vo svojich rukách. Postupne však začali ožívať aj domáci, a tak sa diváci mali na čo pozerať. V 33. min. mohli ísť do vedenia Dudinčania, no Tomáš Harach prehlavičkoval prázdnu bránu. Keďže neskôr sa neujala ani strela jeho brata Mareka, polčas sa skončil bezgólovou remízou. Po obrátke mali viac z hry domáci, ktorí sa pustili do dobíjania hosťujúcej brány. Strely Bačíka a Vankovica však neboli úspešné. Hostia sa pokúšali o rýchle kontry, z ktorých im jedna nakoniec vyšla. V 82. min. spravila chybu domáca obrana a Kaminiak prestrelil Auxta – 0:1. Napriek časovej tiesni Slovan zbrane nezložil a pokúšal sa o vyrovnanie. Gólu sa však domáce publikum nedočkalo, a tak sa z víťazstva tešili hostia. Kvalitné piatoligové stretnutie sprevádzali aj nechutné vložky hosťujúcich hooligans. Po rasistických pokrikoch štiavnických mladíkov na niektorých domácich hráčov sa k slovu dostala aj polícia. Našťastie, k vážnejším incidentom nedošlo.
n Gól: 82. Kaminiak. ŽK: 1 - 2. ČK: 85. Hrtánek (Dudince) Pred divákmi rozhodoval. Slovan: Auxt – L. Kováč (83. Hrtánek), M. Harach, T. Harach, Vankovic, Nádašdy, Grznár (83. Krošlák), M. Teren, Priadka (83. Beréniy), Ľalík, Bačík. (DRÁB)

Sliač – Žarnovica 1:2 (0:1)

Na Sliači sa hralo priemerné stretnutie, o ktoré sa pričinili obidve mužstvá. Za očakávaniami zaostali hlavne domáci hráči, ktorým chýbali väčšia bojovnosť a nasadenie. Zápas tak bol rozháraný a nie príliš pohľadný. Hostia sa sústredili na pozornú defenzívu, z ktorej vyrážali do rýchlych kontier. V tejto taktike im napomáhala aj záloha Slovana, ktorá šetrila krokom a postrádala myšlienku. V 32. min. sa hostia dostali do vedenia, keď sa svojou rýchlosťou a pohotovosťou presadil Vlačuha. Za stavu 0:1 sa išlo aj do kabín. V druhom dejstve sa obraz hry príliš nezmenil, Sliačanom chýbala nápaditosť. V 61. min. Žarnovica svoj náskok zvýšila, keď Sekulu po rohovom kope hlavou prekonal Hlavačka – 0:2. Domáci sa do zápasu vrátili o osem minút neskôr, iskierku nádeje im vykresal striedajúci Mano. Keďže do konca zápasu sa už skóre nezmenilo, hostia si zo Sliača odviezli zaslúžené tri body.
n Góly: 69. Mano – 32. Vlačuha, 61. Hlavačka. ŽK: 1 - 3. Pred 100 divákmi rozhodoval Szabó. Slovan: Sekula – Mozolány, Nemec (56. Mano), Fekiač, Hric, Pavlovčík (78. Krnáč), Krajči, Prostredný, J. Majerčík, Vojtek, P. Majerčík. (DV)

Ostatné výsledky 11. kola: Hrochoť – Badín 2:0, Radvaň - Č. Balog 4:0, Žiar n/Hronom B - Š. Bane 3:0, D. Hámre – Poniky 0:2.

14. D. Hámre 11 1 2 8 12:31 5

Program 12. kola - nedeľa 21. októbra (o 14,00 hod.): Kováčová – Žarnovica, Sásová – Dudince, Poniky – Sliač, Š. Bane - D. Hámre, Č. Balog - Žiar n/Hronom B, Badín – Radvaň, B. Štiavnica – Hrochoť.