O prehrách rozhodli samostatné nájazdy

Uplynulý víkend zvolenskí hokejisti dvakrát doplatili na samostatné nájazdy. Najskôr na domácom ľade nestačili na martinského brankára Lakosila a neskôr, pred televíznymi kamerami, ani na trenčianskeho Hálu.

6. kolo

Zvolen – Martin 2:3 po sn (0:2, 2:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
HKm: Kostúr - Babka, Štork, L. Čierny, P. Frühauf, Cebák, Dlouhý, Juraško, Ondruška - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Paciga - J. Čierny, Škvaridlo, L. Jurík - Michal Chovan, Kubenko, Macejka
MHC: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Kolba, S. Hriňa, I. Ďatelinka, Vantroba, Šimka, M. Themár - L. Říha, M. Beran, Trokan - Dzerinš, J. Mihálik, Koložváry - Markovič, Mahdalík, Važan - Pokrivčák, P. Tabaček, Polomský
Pod Pustým hradom sa v úvode opakoval scenár predchádzajúcich stretnutí. Zvolenčania v prvej tretine nevyužili niekoľko šancí a doplatili na svoje chyby. Keď svoju gólovku nevyužil J. Čierny, zákonite prišiel trest. Po Markovičovej prihrávke dostal priveľa priestoru Važan, ktorý strelou z kruhu prekonal Kostúra - 0:1. Ďalšiu zvolenskú chybu využili Martinčania v samom závere prvej tretiny. Krayzel doslova prihral puk Říhovi, ktorý v oslabení po úniku skóroval a upravil na 0:2. Druhú tretinu začal HKm tlakom. V 23. min. však stopercentnú šancu nevyužil Cibuľa. Neskôr znovu ožili aj Martinčania, ktorým ale vedenie nedovolil zvýšiť výborný Kostúr. Domáci sa do stretnutia vrátili v 32. min. zásluhou Štorka, ktorý sa presadil v presilovke. Odpovedať v presilovke mohli aj hostia, no Kostúr v bráne HKm doslova čaroval. V 39. min. prišlo vyrovnanie. Paciga obehol bránku, ideálne našiel Kloudu, ktorý prekonal Lakosila – 2:2. V poslednej tretine mali vyloženejšie šance hostia, no na Kostúra už recept nenašli. Keďže v záverečnej minúte sa do siete nedostala ani strela Pacigu, zápas sa musel predlžovať. V nadstavenom čase sa hral opatrný hokej a streľba z diaľky brankárov neprekvapila. V samostatných nájazdoch boli nakoniec šťastnejší Martinčania. V šiestej sérii o ich víťazstve rozhodol Mihálik.

Fakty stretnutia

Góly: 32. Štork (Krayzel, Cibuľa), 39. Klouda (Paciga, J. Kopecký) - 11. Važan (Markovič, Vantroba), 20. L. Říha, rozhodujúci nájazd: J. Mihálik
Vylúčenia: 7:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.
Rozhodovali: Kubuš - Junek, Šefčík, 2 212 divákov.

7. kolo

Trenčín – Zvolen 4:3 po sn (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Dukla: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Bobček, Malinský, Osina - Hanzal, Húževka, Čacho - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Marek Haščák, Kóňa, Kútny - Radulay, Trochta, Baláž
Domáci hrali hneď v úvode dve presilové hry, ktoré však nevyužili. Oba tímy sa viac zamerali na defenzívu a fanúšikovia veľa šancí nevideli. V závere prvej tretiny sa však Húževka predsa len presadil - 1:0. Pred sirénou ale zahrmelo aj na druhej strane. Za HKm, po peknej akcii, vyrovnával Kopecký. Nástup do druhej časti vyšiel Trenčanom. Už po 66. sekundách využil presilovú hru delovkou Kollár. O pár sekúnd nato mohol vyrovnať Jurík, vychytal ho však Hála. O chvíľu Zvolenčania puk za bránkovú čiaru predsa len dostali, no švajčiarsky rozhodca Reiber ho po „údajnom“ faule J. Čierneho neuznal. Hostia sa vyrovnania dočkali v 32. min., kedy Hálu poľahky prekonal J. Čierny - 2:2. Paciga sa následne ocitol sám pred trenčianskym gólmanom, ale najlepší okamih na strelu premrhal. Skóre sa tak menilo opäť na opačnej strane. Po obliehaní bránky súpera upravil na 3:2 domáci Hanzal. Trenčania v záverečnej tretine svoj náskok len bránili, čo sa im nevyplatilo. HKm využil v 57. min presilovú hru o dvoch hráčov a po góle Tureka tretíkrát v stretnutí vyrovnal. Hneď po tejto tridsaťšesťsekundovej presilovke piatich proti trom mohli hrať Zvolenčania 32 sekúnd v rovnakej výhode, ale ich stupňujúci sa tlak zastavil faul Štorka. Rozhodlo sa tak opäť v samostatných nájazdoch, v ktorých mali viac šťastia domáci Trenčania.

Góly: 17. Húževka (Čacho, Hanzal), 22. A. Kollár (Čacho, Křetinský), 38. Hanzal (Malinský, Húževka), rozhodujúci nájazd Marek Haščák - 19. J. Kopecký (Klouda, Paciga), 32. J. Čierny (L. Jurík), 57. F. Turek (Krayzel, Babka)
Vylúčení: 9:12, navyše Klouda (Zvolen) 10 min.za nešp. spr., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Reiber (Švajč.) – Galamboš, J. Tvrdoň, 2365 divákov.

Ostatné výsledky - 6. kolo: Žilina – Slovan 5:6 po sn, Skalica – Kežmarok 1:2, Nitra – Košice 3:2, L. Mikuláš – SR 20 7:4, Poprad – Trenčín 4:6, 7. kolo: Martin – Žilina 1:2, Košice – L. Mikuláš, Kežmarok – Nitra 3:0, Slovan – Skalica 3:1.

Ako ďalej?

V ďalšom týždni extraligisti odohrajú stretnutia 8., 9. a 10. kola. Zvolenský HKm bude najskôr v utorok (25. septembra) oddychovať, pretože jeho stretnutie proti reprezentácii do 20 rokov bolo preložené na 26. októbra. Zverenci trénera Svozila tak v extraligovom programe budú pokračovať až v piatok (28. septembra), kedy vycestujú do Košíc. V nedeľu (30. septembra) potom na svojom ľade privítajú Kežmarok. Pod Pustým hradom sa začne hrať tradične o 17,00 hod.
Program ostatných stretnutí - 8. kolo (utorok 25. septembra): Žilina – Skalica, Nitra – Slovan, L. Mikuláš – Kežmarok, Poprad – Košice, Martin - Trenčín 9. kolo (piatok 28. septembra): Trenčín – Žilina, SR 20 – Martin, Kežmarok – Poprad, Slovan – L. Mikuláš, Skalica – Nitra, 10. kolo (nedeľa 30. septembra): Žilina – Nitra, L. Mikuláš – Skalica, Poprad – Slovan, Martin – Košice, Trenčín – SR 20.