Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor
FUTBAL – V. LIGA – SKUPINA C

Sliač zaplatil nováčikovskú daň

V nedeľu 5. kolom pokračovala aj V. liga - skupina C. Z našich zástupcov mali výhodu domáceho prostredia tentokrát len Dudinčania, ktorí na svojom ihrisku privítali Sliač. Menšie regionálne derby sa skončilo jasným víťazstvom Slovana. Nedarilo sa Kováčove

5. kolo

ŠK Partizán Čierny Balog – Prameň Kováčová 4:2 (3:1)
Góly: 5. Homola vlastný, 33. Beťka, 39. Pečovský, 78. Medveď – 25. Végh, 59. I. Volko
ŽK: 4 - 2
Pred 250 divákmi rozhodoval Jacko.
Kováčová: Kružliak – Homola, Végh, Páleník (81. Zošiak), Kajánek, Strapko (46. Hradňanský), I. Volko, M. Kocúr, P. Mistrík, Koreň (86. Almáši), Jesenský

Kováčová nezachytila úvod stretnutia a už v 5. min. inkasovala. V skrumáži vo vlastnom pokutovom území si nerozumeli Kružliak s Homolom, z čoho následne rezultoval vlastný gól – 1:0. Hra sa po tomto momente paradoxne vyrovnala a šance si vytváral aj Prameň. V 25. min. sa dočkal aj vyrovnania, keď z priameho kopu, z 25 m, sa nádherne trafil Végh. Hostia sa však dlho netešili, pretože už v 33. min. išli domáci opäť do vedenia. Excelentný trestný kop Végha napodobnil Beťka – 2:1. Domáci dostali krídla a ešte do prestávky zvýšili svoje vedenie na rozdiel dvoch gólov. Úspešným strelcom bol Pečovský. V druhom polčase začali lepšie hosťujúci futbalisti, ktorí pridali na dôraze v osobných súbojoch. Vyplatilo sa im to v 59. min., kedy po peknej kombinačnej akcii na 2:3 znižoval Igor Volko. Kováčová v snahe vyrovnať otvorila hru a to sa jej stalo osudným. Domácim vyšiel v 78. min. brejk, po ktorom na konečných 4:2 stanovil Medveď. Futbalisti Prameňa tak v tvrdom stretnutí utrpeli druhú prehru v súťaži. (Kocúr)

Slovan Dudince – FK Slovan Kúpele Sliač 4:0 (2:0)

Góly: 45. a 71. T. Harach, 39. M. Harach, 86. Bačík
ŽK: 1 - 2
Pred 150 divákmi rozhodoval Laciak.
Dudince: Auxt – L. Kováč, Hrtánek, M. Harach, T. Harach, Kralina (79. Priadka), E. Vankovic, Nádašdy, Bátovsky (31. Bačík), M. Teren, Ľalík
Sliač: Výboh – Mozolány, Nemec, Fekiač, Hric, Pavlovčík, Krajči, Kaštier (58. Jakub), J. Majerčík, Vojtek (46. Smutný), P. Majerčík

V Dudinciach sa hralo prvé regionálne derby tejto sezóny. V priebehu celého zápasu mali jasnú prevahu domáci futbalisti, ktorí nováčika zo Sliaču vyškolili po všetkých stránkach. Slovan si vytváral šancu za šancou. Ak by premenil všetky svoje príležitosti, mohol vyhrať aj dvojciferným rozdielom. Skóre stretnutia však Marek Harach otvoril až v 39. min., kedy Výboha v bráne hostí prekonal nádhernou strelou z 25 m. Na 2:0 zvýšil ešte pred prestávkou ďalší z Harachovcov, Tomáš, ktorý pohotovo zakončil peknú bratskú spoluprácu. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, na ihrisku dominovali domáci. Tí svoje úsilie korunovali aj ďalšími dvomi gólmi. V 71. min. sa opäť presadil Tomáš Harach a v 86. min., po sólo nájazde z polovice ihriska, striedajúci Bačík. Stretnutie sa tak skončilo zaslúženým víťazstvom domácich 4:0. (Dodok)

Dohrávka - 3. kolo

FK Sitno Banská Štiavnica - FK Slovan Kúpele Sliač 2:2 (0:0)
Góly: 70. a 82. Netolický (11 m) – 50. Prostredný, 75. J. Majerčík
ŽK: 2 – 2
ČK: 60. Boroš, 82. Sekula (obidvaja Sliač)
Stretnutie sledovalo 250 divákov.
Sliač: Sekula – Mozolány, Boroš, Vojtek, Fekiač, Pavlovčík (85. Smutný), Hric, J. Majerčík, Nemec (82. Výboh), Prostredný (89. Krnáč), Krajči

Sliačania si z Banskej Štiavnice priviezli zaslúžený bod, no mohli aj tri. V stretnutí však narazili na niekoľko „nečakaných“ situácii. Navyše, zápas dohrávali bez vylúčených Boroša a Sekulu. (dv)

Ostatné výsledky 5. kola: Badín - Š. Bane 6:0, B. Štiavnica – Poniky 2:0, Sásová – Žarnovica 4:1, Hrochoť - D. Hámre 3:1, Radvaň - Žiar n. Hronom B 1:0.

1. Badín 5 4 1 0 16:5 13
2. Sásová 5 3 1 1 9:2 10
3. Hrochoť 5 3 1 1 7:6 10
4. Č. Balog 5 3 0 2 16:7 9
5. Dudince 5 3 0 2 10:7 9
6. B. Štiavnica 5 2 3 0 8:5 9
7. Š. Bane 5 2 2 1 7:9 8
8. Sliač 5 2 2 1 5:7 8