Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia
V. LIGA – SKUPINA C

Štart ako z veľkej knihy! Tri víťazstvá a skóre 11:0!

Nováčik zo Sliaču vyhral v Čiernom Balogu, Kováčová deklasovala ešte donedávna štvrtoligové Poniky.

Štart ako z veľkej knihy zaznamenali v novom súťažnom ročníku 2007/08 „naši“ piatoligisti. V úvodnom kole V. ligy - skupina C získali plný počet bodov a spoločne dosiahli skóre 11:0! Futbalisti Kováčovej rozstrieľali domáce Poniky 7:0, Sliač prekvapujúco vyhral v Čiernom Balogu 1:0 a Dudince si doma poradili s Hrochoťou 3:0.

Poniky – Kováčová 0:7 (0:3)
Góly: 33., 35. a 63. Koreň, 14. P. Mistrík, 60. Jesenský, 82. Zošiak, 84. Strapko
ŽK: 1 - 0
Pred 200 divákmi rozhodoval Doboš z Vinice.
Kováčová: M. Volko – Muráň (74. M. Kocúr), Fašang, Homola, Végh, Páleník, I. Volko, Kajánek (72. Strapko), P. Mistrík, Koreň, Jesenský (80. Zošiak)

Na Ponikách sa zozačiatku hralo vyrovnané stretnutie. Postupne však iniciatívu začali preberať hostia, ktorí sa už v 14. min. dostali do vedenia. Kombinačnú akciu pohotovo zakončil P. Mistrík – 0:1. Domáci tím po tomto momente zvýšil na obrátkach, ale obrana Kováčovej stála na pevných nohách a súperove protiútoky zachytávala ešte pred pokutovým územím. Naopak, agilne a dobre hrajúcim futbalistom Prameňa sa darila aj finálna fáza. V 33. min., znovu po ukážkovej akcii, zvyšoval na 0:2 výborne hrajúci Koreň. Ten istý hráč potvrdil strelecké kvality aj o dve minúty neskôr, keď sieť domáceho brankára rozvlnil po tretíkrát. Za nečakaného stavu 0:3 odchádzali mužstvá aj do kabín. Do druhého polčasu nastúpili Poniky zo snahou o zvrátenie výsledku. Ich odhodlanie však naštrbil štvrtý zásah Kováčovej, o ktorý sa postaral Jesenský. V tomto okamihu bol osud domáceho tímu spečatený a stretnutie sa dohrávalo v réžii Kováčovej. Hosťujúci celok predviedol domácemu publiku niekoľko pekných akcií, z ktorých ešte tri pretavil aj v góly. Po víťazstve 7:0 si tak z Poník, ktoré minulú sezónu hrali v IV. lige, Prameň Kováčová odviezol zaslúžené tri body.
(Páleník)
Č. Balog – Sliač 0:1 (0:1)
Góly: 10. Kováč
ŽK: 0 - 1
Pred 250 divákmi rozhodoval Berta z B. Belej.
Sliač: Sekula – Mozolány, Boroš, Fekiač, Hric, Pavlovčík (58. Smutný), Kováč, Prostredný (68. J. Majerčík), Nemec (63. Krnáč), Vojtek, P. Majerčík

Piatoligová premiéra sa Sliačanom vydarila nad očakávanie. Aj keď počas celého stretnutia mali územnú prevahu domáci futbalisti, hostia ich dokázali eliminovať perfektnou defenzívou. Navyše, štadión v Čiernom Balogu zažil v 10. min. nečakaný šok. Po faule jedného z domácich futbalistov pred vlastnou šestnástkou nariadil hlavný rozhodca priamy voľný kop v prospech Sliaču. K lopte sa postavil Ján Kováč a s prehľadom obstrelil múr – 0:1. Zjavne zaskočení domáci vrhli do útoku ešte viac síl, no gól nie a nie streliť. Všetka ich snaha sa končila na pozornej obrane hostí a výbornom brankárovi Sekulovi. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Hráči Čierneho Balogu búšili a Sliač sa poctivo bránil. Keďže táto taktika hosťom, aj s prispením šťastia, vychádzala, Slovan si z horúcej pôdy prekvapujúco odviezol všetky tri body.(Oťahel)

Dudince – Hrochoť 3:0 (0:0)
Góly: 46. Nádašdy, 54. T. Harach, 56. M. Harach
ŽK: 2 - 1
Pred 150 divákmi rozhodoval Kollár z Hliníka nad Hronom.
Dudince: Auxt – L. Kováč, Hrtánek, M. Harach, T. Harach (86. Priadka), Kralina, Vankovic (80. Berényi), Nádašdy, Bátovský (78. P. Kováč), M. Teren, Bačík
V Dudinciach sa hralo za horúceho počasia. To sa prejavilo aj na ospalom úvode stretnutia. Celý prvý polčas sa hral v miernom tempe a dej zápasu sa zväčša odvíjal medzi šestnástkami. Úplne inak to na ihrisku vyzeralo v druhom dejstve. Dudinčania vybehli na trávnik ako vymenení. Súpera dostali pod tlak a Hrochoťania nevedeli, kam skôr skončiť. Gólový účet stretnutia otvoril v 46. min. Nádašdy, ktorý využil perfektný center Kralinu. O osem minút neskôr sa skóre zápasu menilo opäť. Na 2:0 pre domácich zvyšoval Tomáš Harach. Otrasení hostia nestihli ani rozohrať loptu zo stredového kruhu a ich brankár ju zo siete lovil po tretíkrát. V 56. min. sa po centri hlavou presadil druhý z Hrachovcov, Marek. V ďalšom priebehu domáci Slovan, ktorý mal hru jasne vo svojich rukách, zahodil ešte niekoľko dobrých príležitostí. V Dudinciach sa stretnutie skončilo víťazstvom domácich futbalistov v pomere 3:0.(Dráb)

Ostatné výsledky 1. kola: Št. Bane – Žarnovica 2:1, Badín - D. Hámre 3:0, B. Štiavnica - Žiar n/Hronom B 1:1, Sásová – Radvaň 1:0.

14. Poniky 1 0 0 1 0:7 0

Program 2. kolo – nedeľa 12. augusta (o 16,30 hod.): Kováčová – Hrochoť, Radvaň – Dudince, Žiar n. Hronom B – Sásová, D. Hámre - Ban. Štiavnica, Sliač – Badín, Žarnovica - Č. Balog, Poniky - Št. Bane.
_INSERT_DA_STUFF_HEEERE_

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Mestskí policajti chytili zlodejov. Aj s lupom

Skupinku podozrivých spozorovali v noci medzi garážami.

Za predaj bytov po vojakoch stavajú chodníky

Obec má aj iné plány, s projektmi sa uchádza o finančnú podporu.

V Detve zablokujú most, ľudia sa obávajú ťažby zlata

Ťažiť zlato chcela v Detve spoločnosť EMED Slovakia, teraz je to jej právny nástupca.

Ďalší Bielorus oblečie dres Zvolena, Martin Ďaloga do Detvy

HKM Zvolen posilní ďalší Bielorus, 31-ročný obranca. Do susednej Detvy putuje útočník Ďaloga.