Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav
FUTBAL - III. LIGA – SKUPINA STRED

Zvolenčania sa krvopotne dopracovali k záchrane

Najvyššia stredoslovenská futbalová súťaž mala v minulom týždni na programe dve kolá. Futbalisti MFK Zvolen potrebovali uspieť hlavne v stredajšom domácom zápase proti Námestovu. Po priemernom výkone a nepriaznivo sa vyvíjajúcom priebehu hry sa im to nako

MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Námestovo 3:2 (0:0)
Góly:
51. Michálik, 81. J. Kuchár, 90.+ Vrbiniak – 53. a 65. Lacko
ŽK: Novák (Zvolen)
Pred 250 divákmi rozhodoval Tokár.
Zvolen: Gnida – Záturecký, Cvejkuš, Spišiak (46. J. Kuchár, 82. Bolgár), Vrbiniak, Rerich, Škantár, Michálik (58. Morávek), Ostrihoň, Maliník, Novák. Tréner: Jozef Hrdlička.
Námestovo: Machunka – Brčák (89. Kubačka), Gajdošík, Jašica, Stašiniak, Kurčinka, Lacko, Habľák, Zemenčík, Dzúrik (72. Kormaňák), Macko.

Vo Zvolene sa hral futbal veľmi slabej úrovne, k čomu prispeli obidva kolektívy. Domáci, ktorí do zápasu nastúpili v značne oslabenej zostave, hrali príliš kŕčovito a nervózne. K tomuto ich hernému prejavu zrejme prispela neskúsenosť mnohých hráčov. Keďže v prvom polčase neoslnili ani hostia, do kabín sa išlo za stavu 0:0. V druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil, no divákov potešili aspoň góly. Z prvého sa radoval MFK, ktorý do vedenia po prihrávke debutanta Juraja Kuchára dostal Michálik. Domáca radosť však netrvala dlho, pretože už o dve minúty bolo vyrovnané. Veľký šok však Hrdličkovi zverenci zažili v 65. min, keď hostí do vedenia dostal opäť Lacko. Našťastie pre domácich hostia poľavili v koncentrácii. V 81. min. ich za to najprv potrestal mladučký Kuchár a v nadstavenom čase výsledok na konečných 3:2 upravil kapitán Vrbiniak. Zvolenčania si tak po stretnutí mohli „spokojne“ vydýchnuť. V súťaži sa totižto už definitívne zachránili.

FC Rimavská Sobota B - MFK Lokomotíva Zvolen 4:0 (3:0)
Góly:
26., 36. a 43. Novosedliak, 58. Koleno
ŽK: Janák (R. Sobota)
Pred 50 divákmi rozhodoval Krško.
R. Sobota B: Kuciak (66. Reguly) – Ďurkovič, Ižip, Stano, Pisch (28. Markovič), Janák, Koleno, Kučernák, Ladniak, Novosedliak, Šlichtík (57. Scherer). Tréner: Viliam Ilko.
Zvolen: Sekula (78. Bolgár) – Homola, Cvejkuš (46. Morávek), Spišiak, Vrbiniak, Bohuš (46. Škantár), Rerich, Ostrihoň, Novák, Michálik. Tréner: Jozef Hrdlička

MFK hral opäť v nekompletnej zostave, keď mu chýbali brankár Gnida, Maliník a Škopík.
V 11 min. odvrátil loptu Vrbiniak v poslednej chvíli pred Novosedliakom a o minútu nato strelu toho istého hráča vyrazil Sekula. Po štvrťhodine hry preloboval domácu obranu Vrbiniak, no Kuciak Spišiakovu šancu chytil. Skúsený brankár si potom poradil aj s Michálikovým priamym kopom, ktorý stihol vyboxovať pred dobiehajúcim Bohušom. V 26. min. však obrana hostí nepokryla Novosedliaka, ktorý na dvakrát prekonal Sekulu - 1:0. V úmornom teple a na tvrdom teréne boli domáci pohyblivejší a v 36. min., po akcii Ladniaka, zvýšil na 2:0 opäť Novosedliak. Šance si vytvorili aj hráči MFK, no strelecky sa nedokázal presadiť Ostrihoň a ani Spišiak. Keď Kuciak vychytal aj prienik Michálika, znovu udrelo na druhej strane. V 43. min. zavŕšil Novosedliak svoj čistý hattrick - 3:0. Za tohto stavu odchádzali mužstvá aj na polčasovú prestávku. Na začiatku druhého dejstva si šancu vytvoril striedajúci Škantár, no Kuciak bol pozorný. V 57. min. sa čistej gólovej šance zľakol Spišiak a smolu v zakončení mal Michálik. Z následného protiútoku získali domáci roh, Koleno predskočil Sekulu a zvýšil hlavou na 4:0. V 78. min. vybiehal pred pokutové územie obetavo brankár Sekula, ktorý sa pri tomto zákroku nešťastne zranil. Keďže Zvolenčania pricestovali do Martina len s jedným gólmanom, do brány sa musel postaviť hráč Bolgár. Ten už, našťastie, až do záverečného hvizdu neinkasoval.(mim)

Výsledky ostatných stretnutí – 28. kolo: Rakytovce – Krásno n. K. 2:1, Kremnička – R. Sobota B 4:1, Brusno – K. N. Mesto 1:2, Rudinská – D. Ždaňa, D. Strehová – Králiky 2:0, Bánová – L. Lúčka 0:0, Žilina B – Bytča 1:2, 29. kolo: Žilina B – Rakytovce 1:1, Bytča – Bánová 1:1, L. Lúčka – D. Strehová 0:0, Králiky – Rudinská 5:0, D. Ždaňa – Brusno 4:0, K. N. Mesto – Kremnička 1:0, Námestovo – Krásno n. K. 0:2.

16. Brusno 29 6 5 18 34:81 23

Program 30. kola – nedeľa 17. júna (o 17,00 hod.): Rakytovce – Námestovo, Krásno n. K. – R. Sobota B, Kremnička – D. Ždaňa, Brusno – Králiky, Rudinská – L. Lúčka, D. Strehová – Bytča, Bánová – Žilina B.

_novy_riadok_

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  4. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  5. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  6. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  7. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  8. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  9. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  10. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  1. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  2. Brieždenie pod lomenicou
  3. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  4. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?

Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť

Jeden z importovaných sviatkov som si s mojimi vnúčatami natoľko obľúbil, že za ním už po tretí raz budeme musieť vycestovať. Opäť do Tatralandie.

Z úplatku obvinili zvolenského podnikateľa

Úplatok ukryli podľa obvinenia za reklamnú zmluvu.

Úspech na pretekoch Svetového pohára: Ján Koristek strieborný v Taliansku

Na pretekoch Svetového pohára na kolieskových lyžiach sa darilo členovi Ski Team JASE Látky.