Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia
FUTBAL – I. TRIEDA

V súboji o druhú priečku sa zrodila remíza

Za premenlivého počasia pokračovali futbalové boje na okresných trávnikoch 23. kolom. Najviac lákal duel o druhú priečku medzi Lieskovcom a Látkami. V Lieskovci sa však hralo len priemerné stretnutie, v ktorom sa zrodila remíza 1:1. Zaujímavý duel sa ryso

val v Detve, ktorá privítala Pliešovce. Tento duel sa taktiež skončil remízou, tentokrát bezgólovou. Ž. Breznica chcela zabojovať v zápase proti Turovej a nestratiť bodový kontakt s V. Pstrušou. Na svojho súpera však nestačila a podľahla mu 1:2.

MFK Krupina – V. Pstruša 4:0 (1:0)
Góly:
Uramkin, Sásik, Selecký, Melaga
ŽK: 1 – 2, ČK: 0 - 1
Pred 150 divákmi rozhodoval Fazekaš.
MFK: Malček – Dendiš, Sásik, Jombík, Stanko, Pavlík, Selecký, Uramkin, Vilhan, Melaga, Macko (Mišurovič)
V. Pstruša: P. Chamula – Húšťava, Purdek, Válovčan, Ostrihoň, Fábry, Melicherčík, Liška, M. Chamula, Golian, Jombík (Kráľ, Uhliar, P. Ostrihoň)
Zápas sa niesol v jednoznačnej réžii domácich.

MFK Detva – Pliešovce 0:0 (0:0)
ŽK:
0 - 1
Rozhodoval Kucharka.
V slušnom zápase sa zrodila spravodlivá remíza.

Lieskovec – Látky 1:1 (0:1)
Góly:
Šiko - Kortiš
ŽK: 4 - 0
Pred 205 divákmi rozhodoval Škurla.
Lieskovec: Oboňa – Račko, Novodomec, Mikleš, Machay, Maľa, Halmo, Výboh, Ivan, Mazúch, Šiko (Kováč, Kindeľ)
Látky: Chromek – Hazucha, T. Kamenský, Pisár, R. Sivok, M. Kamenský, A. Sivok, Olšiak, I. Sivok, Kortiš, Kubiš (Segeč, Kršiak, Palúch, M. Pisár)
Napriek tomu, že sa hral súboj o druhé miesto tabuľky, diváci videli priemerný zápas ovplyvnený dažďom. Družstvá si nakoniec zaslúžene rozdelili po bode.

Ž. Breznica – Turová 1:2 (0:1)
Góly:
Hric – R. Slatinský, Kolenič
ŽK: 1 - 0
Pred 100 divákmi rozhodoval Diviak.
Ž. Breznica: Kozárik – Vaňa, Kapusta, Stieranka, M. Bozalka, Holotík, Chovan, Dúbravský, I. Bozalka, Hric, Krajčí (Žiak)
Turová: Zemiar – Halama, Mil. Hojsa, Hrčka, R. Slatinský, Kéreš, Ľupták, Kolár, Šimun, Kolenič, Zapletal (Mar. Hojsa, T. Slatinský, Mituchovič, Karlík)
V slušnom stretnutí sa podarilo hosťom skórovať v poslednej minúte prvého dejstva z priameho kopu. V druhom polčase mali hostia prevahu, ktorú zužitkovali na víťazný gól.

Bzovík – Sliač 2:4 (0:3)
Góly:
Štefko 2, P. Majerčík, J. Majerčík (Sliač)
Pred 80 divákmi rozhodoval Korčok.
Sliač: Výboch – Ostrihoň, Vojtek, Boroš, Fekiač, Borgoň, Paulovčík, Kováč, P. Majerčík, J. Majerčík, Štefko
Hosťom k víťazstvu pomohli dva rýchle góly v úvode stretnutia. V druhom polčase poľavili a vlastnými chybami dovolili domácim streliť dva góly. Taktovku zápasu však aj napriek týmto inkasovaným gólom držali pevne v rukách a zaslúžene zvíťazili.

Kriváň – Očová 4:1 (2:1)
Góly:
Mir. Chlebničan ml. 2, Gonda, Chabada - Stankovič
ŽK: 1 - 3
Pred 150 divákmi rozhodoval Halama.
Kriváň: Már. Chlebničan – Ďurica, Zošiak, Gelien, Mir. Chlebničan st., Paučo, Kráľ, Tkáč, Chabada, Mir. Chlebničan ml., Gonda (Fekiač, Petrek, Nevoľný)
Očová: Goral – Fabiány, Výboch, Krokoš, Šovčík, Smutný, Pántik, Kortiš, Stankovič, Haring, Benko
Diváci videli dobrý futbal. Domáci prehrávali 0:1, ale ešte do polčasu otočili stav na 2:1. V druhom dejstve po skvelom výkone domáci spečatili konečný výsledok na 4:1.

Zv. Slatina – Sielnica 2:0 (0:0)
Góly:
Mich. Mlynár 2
ŽK: 0 – 1, ČK: 0 - 1
Pred 100 divákmi rozhodoval Zelník.
Zv. Slatina: Slovák – Ľupták, P. Pavlík, Dorotovič, A. Pavlík, Sládok, Mich. Mlynár, Mil. Mlynár, Š. Pavlík, Kulich, Brodiansky (Kurčík)
Sielnica: Paprčka – Drahoň, Mojžiš, M. Lesay, Mičuda, Žuffa, Piták, Biba, F. Lesay, Menyhert, Ryboš
Zodpovedný a konsolidovaný výkon domácich hráčov nedal súperovi šancu na úspech.

14. Ž. Breznica 23 2 4 17 25:64 10

Program 24. kola – nedeľa 3. júna (o 17,00 hod.): V. Pstruša – Zv. Slatina (sobota 2. júna o 17,00 hod), Sielnica – Kriváň, Očová – Bzovík, Sliač – Ž. Breznica, Turová – Lieskovec, Látky – MFK Detva, Pliešovce – MFK Krupina.

_INSERT_DA_STUFF_HEEERE_

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Mestskí policajti chytili zlodejov. Aj s lupom

Skupinku podozrivých spozorovali v noci medzi garážami.

Za predaj bytov po vojakoch stavajú chodníky

Obec má aj iné plány, s projektmi sa uchádza o finančnú podporu.

V Detve zablokujú most, ľudia sa obávajú ťažby zlata

Ťažiť zlato chcela v Detve spoločnosť EMED Slovakia, teraz je to jej právny nástupca.

Ďalší Bielorus oblečie dres Zvolena, Martin Ďaloga do Detvy

HKM Zvolen posilní ďalší Bielorus, 31-ročný obranca. Do susednej Detvy putuje útočník Ďaloga.