Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Body si z „našich“ nevybojovali len H. Nemce

Cez víkend sa bojovalo aj na piatoligových trávnikoch. V kompletnom 18. kole sa z našich zástupcov nedarilo len H. Nemciam, ktoré na domácom ihrisku podľahli Žiaru B. Naplno však zabodovali D. Niva, ktorá doma zvíťazila nad Radvaňou, Kováčová, ktorá zdolala Č. Balog a Dudince, ktoré uspeli v Priechode.

Prameň Kováčová – ŠK Partizán Čierny Balog 4:1 (1:0)

Góly: 12. Végh, 55. Szabo, 78. Koreň, 81. Révay – 79. Turňa

ŽK: 0 - 1

Pred 150 divákmi rozhodoval Ďuriš z V. Krtíša.

Kováčová: M. Volko – Muráň, Révay, Plavec, Végh, Páleník, I. Volko (83. Schaller), Kajánek (75. Zošiak), Szabo (85. M. Mistrík), Koreň, Belička

Domáci začali aktívne a v prvom polčase mali hru vo svojich rukách. Odmenou im bol aj pomerne rýchly gól, ktorý v 12. min. strelil z priameho kopu Végh. Keďže ďalšie príležitosti už domáci v prvom polčase nevyužili, do kabín sa išlo za stavu 1:0. V druhom dejstve pridali aj hostia a hra v poli sa tak vyrovnala. Vo futbale však rozhodujú góly a tých tentokrát viac strelila Kováčová. V 55. min. nachytal brankára hostí „na hruškách“ Szabo, ktorý ho prekonal polocentrom – polostrelou. Na 3:0 pre domácich zvyšoval v 78. min. Koreň, ktorý využil zaváhanie obrany a brankára Č. Baloga. Prakticky hneď po rozohraní sa strelecky presadili aj hostia, keď o ich jediný zásah sa postaral Turňa. Domáci však šok vybili šokom, v 81. min. stanovil na konečných 4:1 Révay. Dôležité a zaslúžené tri body tak zostali doma.(Páleník)

Družstevník Priechod – Slovan Dudince 0:2 (0:2)

Góly: 3. Kralina, 8. P. Dodok

ŽK: 1 - 1

Pred 500 divákmi rozhodoval Koštial zo Zlatna.

Dudince: Auxt – Kováč, M. Harach, T. Harach (90. Hrtánek), Kralina, Vankovic (87. Vilém), Medgyesi, R. Dodok, M. Teren, Bačík, P. Dodok (82. T. Teren)

Dudince začali v Priechode veľmi dobre a o svojom víťazstve rozhodli prakticky už v prvej osemminútovke. V 3. min. sa strelecky presadil Kralina a o päť minút nedal domácemu brankárovi šancu P. Dodok. Domácich nečakaný úvod značne rozhodil, čo sa prejavilo aj na ďalšom priebehu prvého polčasu. Hostia kontrolovali hru a súpera prakticky do ničoho nepustili. V druhom polčase Priechod stavil na totálnu ofenzívu, čo Dudinčania využívali na rýchle protiútoky. Diváci tak videli atraktívny a rýchly futbal, ktorému chýbali len góly. Na tom, že skóre sa už nezmenilo, mali zásluhu najmä brankári. Brankárovi Auxtovi navyše výborne sekundoval kapitán hostí Medgyesi, ktorý vynikal najmä v defenzíve a takisto má leví podiel na nule svojho tímu.(Dráb)

OŠK Dobrá Niva – FC Junior Radvaň 2:0 (0:0)

Góly: 53. a 61. Šimko

ŽK: 1 - 2

Pred 110 divákmi rozhodoval Kuchen z Revúcej.

D. Niva: Strapec – Slosiarik, Mokoš (85. M. Kyslý), Ján Baláž, Pšenica, Jaroslav Baláž, Šatara, Banski, Hrčka, Šimko (78. Jelok), Martin Baláž (82. R. Kyslý)

Domáci futbalisti začali s veľkým nasadením a túžbou po víťazstve. V priebehu celého stretnutia mali jasnú prevahu, ktorú však do gólov pretavili až v druhom polčase. V prvom dejstve sa domáci strelci nepresadili ani z tých najvyloženejších príležitostí. Našťastie pre D. Nivu, v druhom polčase našiel presnú mušku Šimko, ktorý v rozpätí 53. a 61. min. skóroval hneď dvakrát. V prvom prípade mu k tomu výrazne pomohol hosťujúci brankár, ktorý podbehol jeho center a v druhom preukázal svoje driblérske schopnosti, ktorými sa „preštrikoval“ až do brány – 2:0. Kedže obraz hry sa nezmenil ani v ďalšom priebehu, hostí trápila nemohúcnosť a domácich zakončenie, dobronivskí futbalisti sa tešili zo zaslúženého víťazstva a dôležitých troch bodov.

(Koštialik)

OTJ Hontianske Nemce – FK Žiar nad Hronom B 0:3 (0:1)

Góly: 45. Mackura, 54. Lepšík, 70. Dobrota

ŽK: 2 - 3

Pred 200 divákmi rozhodoval Chrien z V. Krtíša.

H. Nemce: Beník – Mesiar, Pomahač (85. Sporiš), Dendiš, Kocka, Lopušník, Udič, Riska, Vachalík, Ivan, Mikuláši (63. Polyak)

V H. Nemciach sa hralo vyrovnané stretnutie, na ktorého konci sa však radovali hostia. Domáci futbalisti doplatili najmä na svoju streleckú nemohúcnosť, keď dokázali zahodiť aj nemožné. Zo streleckej efektivity ich tak vyučovali hostia, ktorí Beníka prekonali až trikrát. V 45. min. mu šancu umiestenou strelou nedal Mackura, v 54. min. sa po peknom centri presadil hlavou Lepšík a dielo domácej skazy zavŕšil v 70. min Dobrota. Keďže H. Nemce v ďalšom priebehu dokázali hrať len po šestnástku, body si domov zaslúžene odviezli Žiarčania.(Hudec)

Ostatné výsledky 18. kola: Sásová – Žarnovica 5:1, Š. Bane – Vyhne 3:1, Hrochoť – N. Baňa 1:0.

Priechodu odpočítajú po skončení súťaže 6 bodov

Program 19. kola – nedeľa 29. apríla (o 16,00 hod.): H. Nemce – Kováčová, Žiar B – D. Niva, Dudince – Š. Bane, Radvaň – Hrochoť, N. Baňa – Priechod, Vyhne – Sásová, Žarnovica – Č. Balog.