Streda, 20. jún, 2018 | Meniny má Valéria

HKm pokoril Steel Arénu, nepochodil však na Záhorí

Hokejová Slovnaft extraliga mala minulý týždeň na programe nekompletné tri kolá, keďže Nitrania svoje zápasy 45. a 46. kola neodohrali pre chorobu. Zvolenský tím sa najskôr v utorok predstavil

V nasledujúcom programe sa hráči HKm predstavia domácim fanúšikom už v utorok 30. januára, kedy budú hostiť hokejistov z Nitry, na čele s brankárom Irbem. V piatok 2. februára sa Zvolenčania predstavia v Martine a v nedeľu 4. februára vycestujú do Trenčína.

HKm Zvolen – MsHK Žilina 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Góly: 5. Kopecký (Paciga, Klouda), 7. Cibuľa, 30. Klouda (Paciga, L. Čierny), 51. Cibuľa (Babka, Turek), 60. Paciga (L. Čierny) – 12. Bulík, 19. Tománek, 22. Oravec

Vylúčení: 5:9, navyše Babka (Zvolen) a Hanzal (Žilina) na 10 min. za zhodenie rukavíc, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Jonák – Mullner, Mihajlo - 1360 divákov.

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Ščibran, Kumstát, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Igor Majeský , J. Kopecký, Klouda, Paciga, J. Čierny, L. Jurík, Škvaridlo, Kubenko, Gašpar, T. Jaško

Žilina: Petrík - Dlouhý, J. Turoň, T. Slovák, Kadlubiak, Halász, Kivoň - Hanzal, Opatovský, Lezo, Lelkeš, Bulík, Oravec, Matuška, Groma, Valášek, Tománek, Petrek, Drábek

Na poslednú Žilinu, ktorá do Zvolena zavítala až s piatimi juniormi na súpiske, bola pod Pustým hradom zvedavá najnižšia divácka návšteva tejto sezóny. Sledovalo ho sotva 800 divákov, ktorých zarazil oficiálny údaj o návštevnosti (1360). Skóre stretnutia otvorili domáci hokejisti v 5. min., kedy rozohraný Paciga našiel efektnou zadovkou Kopeckého a ten poľahky prekonal hosťujúceho brankára - 1:0. Domáce publikum sa radovalo aj v 7. min., kedy obrovskú chybu kapitána hostí Dlouhého vo vlastnom obrannom pásme lišiacky využil domáci kanonier Cibuľa. Po rýchlom dvojgólovom vedení sa domáci uspokojili, za čo ich žilinskí ,,vlci“ patrične potrestali. V 12. min. znížil strelou spomedzi kruhov Bulík a v 19. min. po peknej individuálnej akcii, polostrelou - poloprihrávkou, Šimonoviča prekonal a na 2:2 vyrovnal Tománek. V úvode druhej tretiny zmrazil hŕstku divákov na zvolenskom zimnom štadióne Oravec, ktorého po chybe obrany HKm našiel Bulík – 3:2. V 25. min. si hlavný rozhodca nevšimol zákrok Hanzala, ktorý udrel Babku do tváre. Zvolenský kapitán to bývalému spoluhráčovi oplatil v súboji pri mantineli a po vzájomnom postrkovaní sa zápas spestril boxerskou vložkou, v ktorej mal Babka navrch. V 27. min. mal dva góly na hokejke domáci Jaško, ale najskôr trafil tyčku a neskôr neuspel osamotený pred dobre chytajúcim Petríkom. Vyrovnanie prišlo v 30. min., kedy hosťujúcej obrane ušiel Klouda a pohodlne skóroval – 3:3. V úvode poslednej tretiny si domáci vynútili obrovský tlak a hostí zasypali strelami, z ktorých sa však neujala ani jedna. Až v 51. min., keď HKm hral presilovku o dvoch hráčov, našiel na modrej čiare stojaci Babka Cibuľu, ktorý spomedzi kruhov prepálil Petríka strelou po ľade – 4:3. Divákom sa opäť, tak ako proti Slovanu, pripomenuli aj Priechodský s Pacigom, tentokrát však zvolenský rýchlik z brejku gól nedal. V závere sa domáci predháňali v zahadzovaní šancí. Posledný gól padol pri neúspešnom pokuse hostí hrať powerplay v záverečnej minúte stretnutia, kedy si Paciga napravil chuť po nepremenenej akcii a spečatil výsledok zápasu gólom do prázdnej brány. V priemernom zápase tak zvíťazili domáci, ktorí však mohli vyhrať aj oveľa vyšším rozdielom.

Ladislav Svozil: ,, Vedel som, že to bude ťažký zápas. Žilina nemala čo stratiť. Pristúpili sme k súboju zodpovedne, viedli rýchlo 2:0 a diváci začali skandovať desať. Hráči pod vplyvom divákov zaspali na vavrínoch. Z hláv im nevymažete, že Žilina je posledná. Preto sme pykali. Až keď som stiahol hru na tri útoky, tak sme začali byť aktívni a vytvárali si šance. Som rád, že sme využili v tretej tretine presilovku a položili tak základ domáceho víťazstva. Hráči si musia uvedomiť, že treba hrať za každých okolností.“

HC Košice – HKm Zvolen 2:3 po sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 21. Kmiť, 30. I. Droppa- 3. L. Jurík (J. Čierny), 23. Babka (Cibula, Igor Majeský), rozhodujúci nájazd Turek
Vylúčení: 5:7, navyše Klouda (Zvolen) 10 min. za nešport. psrávanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0.

Rozhodovali: Marušin – Bednár, Krpelec – 7457 divákov.

Košice: Lipovský - Milan Varga, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Dravecký, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Pleva, K. Kováč

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Ščibran, Kumstát, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Igor Majeský - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, T. Jaško - J. Čierny, L. Jurík, Škvaridlo

Šláger 45. kola sa pre Zvolenčanov začal nad očakávanie, keď na strelenie vedúceho gólu potrebovali len 123 sekúnd. Košický brankár Lipovský strelu Čierneho len vyrazil a Jurík ju poslal k ľavej žŕdke. Po ňom to skúšal jeho spoluhráč Paciga, ale Lipovský už bol na mieste. V 8. min. pri presilovke hostí namieril Babka do Lipovského lapačky a pred Majeským zasahoval košický brankár vypichnutím puku hokejkou. Veľmi dobrú 10-minútovku zo strany Zvolena podčiarkla šanca Priechodského, ktorý strieľal v presilovke spomedzi kruhov. Príležitosť Košičana Draveckého Šimonovič kryl, potom hrali domáci takmer minútu presilovku piatich proti trom, no Kmiť sa z dobrej pozície nepresadil a Faith v 16. min. trafil len žŕdku. O minútu nato sa Šimonovič zaskvel po strele Šimurdu. Na začiatku druhej tretiny Košičania vyrovnali, keď na modrej čiare spadol L. Čierny a Kmiť v oslabení rutinérsky zakončil svoje sólo. Následne mal dobrú príležitosť Cibuľa, ale Lipovský reagoval pohotovo. Na Babkov pokus pri presilovke Zvolena v 23. min. však už nestačil – 1:2. V polovičke stretnutia sa začínalo odznova, keď presilovku tentoraz využili Košičania. Gólovo sa ujala bomba Droppu. V poslednej minúte druhej tretiny sa na Lipovského rútil Škvaridlo, obišiel gólmana, ale bránku netrafil. V tretej dvadsaťminútovke sa už viac myslelo na obranu. Rozhodnúť však predsa len mohli domáci, lenže Lipiansky na Kontšekovú prihrávku nedočiahol a gólom sa neskončila ani príležitosť Draveckého v 51. minúte. V predĺžení mal dobrú príležitosť J. Čierny, ale pozorného Lipovského neprekonal. O víťazovi tak rozhodovali samostatné nájazdy. Keďže Košičania Šimonoviča neprekonali a rozhodujúci nájazd premenil zvolenský Filip Turek, HKm získal dva body a prepracoval sa na prvé miesto tabuľky.

Ladislav Svozil: ,,Pre nás bolo dôležité, aby sa Košice nedostali do tlaku. Ťažili sme najmä z protiútokov. Rozhodnúť sme to mohli v tretej tretine, nakoniec sme boli šťastnejší pri nájazdoch.“

HK 36 Skalica – HKm Zvolen 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly: 4. Malík, 8. Horský, 30. Sloboda, 32., 57. Kocák – 48. Kubenko (Kumstát)

Vylúčení: 9:12, navyše na 5+DKZ Školiak za napadnutie a Cibuľa trest v hre za seknutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0.

Rozhodovali: Lokšík – Bulko, Mullner – 3200 divákov.

Skalica: Hamerlík - K. Sloboda, Šille, M. Ivičič, V. Vlk, Škadra, M. Zajac - Kocák, R. Školiak, Maslík, T. Višňovský, Hollý, Šátek, F. Novák, Hrnčirík, Vaško, M. Horský, Mikušovič

Domáci hokejisti začali lepšie a už v 4. min. sa ujali vedenia zásluhou Malíka, ktorý zvolenského gólmana prekonal strelou pomedzi jeho betóny – 1:0. O štyri minúty neskôr už viedli domáci o dva góly. Višnovský vybojoval puk vo vlastnom pásme, potiahol ho až pred Šimonoviča, nahral Horskému a ten sa nemýlil – 2:0. Zvolenčania si po tomto góle zobrali oddychový čas. Oba tímy mali výhodu o dvoch hráčov, ale ani jeden ju nevyužil. V druhej časti hry Zvolenčania pritvrdili. Avšak aj napriek tomu sa v 30. min. opäť radovali Záhoráci, keď strelou od modrej čiary zvýšil vedenie domácich na 3:0 Sloboda. O dve minúty neskôr Šimonovičove vyhodenie puku zachytil Hollý, nahral Kocákovi, ktorý bezmocného brankára hostí prekonal bekendovou kľučkou – 4:0. V 37. min. mali vynikajúce príležitosti spraviť niečo s výsledkom Majeský, Turek a Cibuľa, lenže v Skalickej bránke stál v ten večer neprekonateľný Hamerlík. V poslednej tretine sa na ľade dosť iskrilo. Najprv upútala v 45. min. divákov bitka Školiaka s Priechodským, začo si domáci hráč vyslúžil trest do konca zápasu. Päťminútovú presilovku sa podarilo Svozilovcom využiť len raz, kedy po Kumstátovej strele nebol problém pre Kubenka poslať puk do odkrytej bránky – 1:4. Hneď nato mali hostia ďalšiu šancu, domáci však zabránili ďalšiemu gólu len vďaka obetavému zákroku Ivičiča. V 57. min. Horský vyhral buly v útočnom pásme, prihral Kocákovi a ten delovkou prekonal Šimonoviča – 5:1. Záver stretnutia absolútne nezvládli hráči spod Pustého hradu a svojho súpera zbytočne provokovali. Cibuľa dostal trest v hre za seknutie skalického mladíka Škadru. Po tomto verdikte rozhodcu nechceli chvíľu nastúpiť na ľad. Všetko to vyvrcholilo po záverečnej siréne, keď si nepodali zo svojím súperom ruky. Výnimkami boli len Jaško a Ščibran.

Výsledky ostaných stretnutí: 44. kolo: Martin – Skalica 3:0, Nitra – Košice 4:5 po sn, Trenčín – Poprad 1:2, L. Mikuláš – Slovan 3:5, 45. kolo: Slovan – Martin 1:2, Poprad – L. Mikuláš 6:1, Žilina – Trenčín 0:2, Skalica – Nitra odložené, 46. kolo: Martin – Nitra odložené na 11.2., Košice – Trenčín 4:3 po sn, Žilina – L. Mikuláš 9:3, Poprad – Slovan 1:4.

10. Žilina 46 11 2 6 27 108:151 37

Program ostatných stretnutí: 47. kolo: Poprad – Martin, Slovan – Žilina, L. Mikuláš – Košice, Trenčín – Skalica, 48. kolo: Nitra – Trenčín, Skalica – L. Mikuláš, Košice – Slovan, Žilina – Poprad, 49. kolo: Žilina – Martin, Poprad – Košice, Slovan – Skalica, L. Mikuláš – Nitra.

D. Valach, S. Černák

1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  2. Kreditná karta – áno alebo nie
  3. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  6. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Do Zvolena prichádza bieloruský reprezentant

HKM Zvolen získal do svojich radov hráča z klubu Šachťor Soligorsk.

Polícia pátra po tomto mužovi, vyhýba sa väzeniu

Na hľadaného je vydaný príkaz na dodanie do výkonu trestu.

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.

Hoci patrí Lišov k najmenším obciam Hontu, ponúka najviac atrakcií

V obci je niekoľko zaujímavostí či kuriozít, ktoré nikde inde v Honte nenájdete.

Majstrom I. triedy napokon Bzovík, Sliač uspel v Očovej

Najvyššia oblastná futbalová súťaž vo Zvolene mala na programe posledné kolo sezóny 2017/2018.