Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Tri prehry a predposledná priečka

Domácej premiéry sme sa nedočkali, rekonštrukčné práce strechy ju stále odkladajú

Zvolenský fanúšik sa hokeja nedočkal ani počas minulého týždňa. Strecha zimného štadióna nás na našu extraligovú súťaž nechce a nechce pustiť. Práce potrebné na jej rekonštrukciu chcú ešte viac času a tak Zvolenčania za svojimi súpermi len cestujú. Určite nič príjemné najmä pre hráčov, ktorí by podporu svojho fanúšika potrebovali ako soľ. Navyše, domáci ľad je domáci, alebo ako tvrdí staré známe, môj dom, môj hrad. Na tom, že Svozilovcom sa nie veľmi darí, má svoj podiel aj tento fakt. Zvolenskí hokejisti to nemali jednoduché ani v Trenčíne, L. Mikuláši a v Bratislave. Vo všetkých troch stretnutiach prehrali a zatiaľ im patrí nelichotivá predposledná priečka tabuľky. Musíme teda len veriť, že hokeja a aj dobrých výsledkov sa vo Zvolene dočkáme už čoskoro.

Dukla Trenčín – HKm Zvolen 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Góly: 29. J. Liška, 31. Pardavý, 42. Melichárek, 46. Homér, 52. Micka – 41. Cibuľa (Chovan, Štork)

Vylúčenia: 5:4 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: F. Mihálik – Krpelec, M. Valach – 2538 divákov
HKm: Šimonovič (42. Polc) - Babka, Štork, Priechodský, Velebný, Cebák, Ščibran - Chovan, F. Turek, Cibuľa - J. Čierny, Gašpar, Krayzel - Paciga, Klouda, J. Kopecký - T. Jaško, L. Jurík, Kubenko.

V prvej tretine sa hral nudný hokej a vzruchu pred obidvomi bránami bolo málo. Ten vyvolala len žŕdka po strele Húževku, pokusy Melichárka a Kóňu prelstiť Šimonoviča a Zvolenčanov najmä spálená tutovka Kopeckého. Hokejovým budíčkom na začiatku druhej tretiny boli príležitosti Zvolena. Krayzel, Gašpar ani Babka však nepochodili a preto trest prišiel na druhej strane. V 28. min. síce Kollár ešte nepremenil samostatný nájazd, ale nahodený puk o niekoľko okamihov dostal do bránky hostí J. Liška. Zvolenčanov gól evidentne zaskočil a po 139 s už Trenčania viedli o dva góly, keď Pardavý od modrej tiež len nahadzoval puk a ten skončil za chrbátom prekvapeného Šimonoviča. Dukle vedenie 2:0 dodalo krídla, lenže a našťastie svoje ďalšie príležitostí, dokonca i pri vlastnom oslabení, nepremenila. V tomto momente sa zmobilizovali hráči Hkm a na začiatku poslednej časti skúsený Cibuľa tesne po skončení presilovky znížil. Črtajúcu drámu však domáci rýchlo odmietli, keď minútu po kontaktom góle Šimonoviča prestrelil Melichárek. Do brány Zvolena sa postavil Polc, ale ani ten si čisté konto neudržal. Najskôr pri treťom streleckom pokuse za sebou od modrej trafil pri presilovke Homér a na konečných 5:1 upravil Micka, ktorý nastrelil z rohu klziska nohu Babku stojaceho pri bránke a Polc bol bezmocný.
Jozef Frűhauf (asistent trénera Zvolena): ,,Hrali sme oveľa lepšie ako napríklad v Martine. Prišli však dve hrubé chyby a prehrávali sme o dva góly. Hrali sme vtedy živelne. Vrátili sme sa do zápasu, ale potom prišiel nešťastný tretí gól a Dukla už potom našich predčila.“

MHk 32 LI-PA l. Mikuláš – HKm Zvolen 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 8. a 46. R. Huna, 60. Fatyka – 34. Kopecký (Ščibran)

Vylúčenia: 6:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Rozhodoval: Orzság – 1890 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Velebný, Juraško, Cebák, Ščibran, Škavridlo - M. Chovan, F. Turek, Cibuľa - J. Čierny, Gašpar, Krayzel - Paciga, Klouda, J. Kopecký - T. Jaško, L. Jurík, Kubenko.

Zvolenčania vycestovali na Liptov so snahou získať body. Mladý kolektív L. Mikuláša im to však svojim zodpovedným a bojovným výkonom získal nedovolil. Domáci získali aj do tretice na svojom ľade plný počet bodov. Po rozpačitom začiatku išli domáci do vedenia v 8. min., kedy zverencom Milana Jančušku vyšla blesková presilovka. Róbertovi Hunovi stačilo osem sekúnd, aby dostal Liptákov do vedenia - 1:0. V ďalšom priebehu sa viackrát vyznamenali obaja brankári. Vo väčšej permanencii bol domáci Falter, ktorý domácim tribúnam servíroval skutočne skvelé zákroky. V tomto čase boli pánmi na ľade Zvolenčania, ktorí však svoju snahu dlho nevedeli, aj napriek množstvu šancí, pretaviť vo vyrovnávajúci gól. Zaslúžené vyrovnanie hostí priniesla až tvrdá strela Jana Kopeckého v 34. min. Všetko nasvedčovalo, že HKm má zápas vo svojich rukách. Prišla však 46. min., kedy domáci kanonier Róbert Huna dokonale prečítal polovyhodenie Krišku a blafákom vyškolil Šimonoviča. Zvolenčania v závere vrhli všetky sily do útoku. Skúšali hrať aj power play, čo vyuužil Fatyka a strelou cez celé klzisko spečatil výhru domácich.

Slovan Bratislava - HKm Zvolen 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 42. Ľ. Hurtaj, 60. Vorel
Vylúčení: 6:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Országh - Korba, Miľovčík - 3714 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Velebný, Cebák, Ščibran, Priechodský, Gunko, Juraško, Štork - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Paciga, Klouda, J. Kopecký - T. Jaško, L. Jurík, Kubenko - J. Čierny, Gašpar, M. Chovan.

Zvolenčania začali duel u ligového lídra bez rešpektu a už v prvej minúte trafil Cibuľa strelou po ľade žŕdku domácej bránky. Hostia z tlaku vyťažili ešte niekoľko striel, no Hovi sa naozaj zapotil až v 4. min pri šanci Čierneho. Slovanisti boli nebezpeční až pri prvej presilovej hre v 15. min, keď vyskúšali pozornosť Šimonoviča Hurtaj i Pavlas. Druhú časť otvorili domáci so zmenenými formáciami a ofenzívne naladení. Pištek urobil v 20. min pred bránkou Zvolena vietor, ale Šimonovič gólu zabránil. O päť minút skúšal jeho pozornosť aj Hurtaj spoza bránky, ale ani on neuspel. Hostia mali možnosť početnej výhody po prvý raz v 29. min, zahrali ju síce dobre, ale rovnako ako Kuľha v 34. min na opačnej strane na súperovho brankára nevyzreli. Už 69 sekúnd po začiatku tretej tretiny potešil domácich divákov Hurtaj, ktorý zužitkoval presilovú hru a odrazený puk po strele Srdínka dostal do zvolenskej siete. Potom sa hra aj zásluhou nepresných výrokov hlavného rozhodcu Országha rozkúskovala. V závere Zvolen nevyužil ani štvorminútovú presilovku, naopak Slovan pri hre hostí bez brankára Vorelom trafil opustenú bránku.

Ladislav Svozil (tréner Zvolena): ,,Vieme, že vonku nás nikdy nečaká ľahký súper. V porovnaní s piatkovým zápasom v Liptovskom Mikuláši nás teraz čakal ešte ťažší zápas. Nechceli sme Slovan púšťať do prečíslení, čo sa nám aj darilo. Rozhodla však chyba našej obrany, keď sme nedokázali vyhodiť odrazený puk spred brány. Ak navyše netrafíme v závere z takých šancí, aké sme mali v presilovke, ťažko môžeme vyhrávať. Asi budeme musieť vyhlásiť konkurz na strelca. Odohrali sme dobré stretnutie, chlapci podali dobrý výkon, ale bez streleckého efektu.“

Ostatné výsledky: 4. kolo: Martin – Žilina 1:2 po tr. str., Košice – Poprad 2:1, Skalica – Slovan 2:6, Nitra – L. Mikuláš 6:1, 5. kolo: Trenčín – Martin 4:1, Slovan – Nitra 2:3, Poprad – Skalica 5:3, Žilina – Košice 5:4, 6. kolo: Martin – Košice 4:3, Skalica – Žilina 4:3, Nitra – Poprad 4:2, Trenčín – L. Mikuláš 4:1.

10. Skalica 6 1 0 1 4 15:27 3

POZNÁMKA: Stlpce zľava - počet zápasov, víťazstiev v riadnom čase (3 body), víťazstiev po predĺžení (2 b), víťazstiev po sam. nájazdoch (2 b), prehier po sam. nájazdoch (0 b), prehier po predĺžení (0 b), prehier v riadnom hracom čase (0 b).