Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Pravda? Vieme len, že prehral futbal

Minulotýždňové ,,športové“ predstavenie Interu Zvolen a Budče poriadne rozbúrilo futbalové dianie v našom regióne. Bodaj by nie, veď to, čo sa dialo v Brezinách, nemalo s futbalom nič spoločné. Ako tento nefutbalový zápas prebiehal, sme zisťovali u oboch strán.

Majú na nás iný meter

Že prišlo k zbytočným opletačkám, si je vedomý aj Miroslav Kucharka starší, ktorý je hráčom, vedúcim a zároveň aj tajomníkom mužstva Inter Breziny. ,,Mrzí ma, že to dopadlo ako to dopadlo. Na druhej strane, o zápase sa popísali nepravdivé veci,“ reagoval na našu krátku správu zo stretnutia. Podľa Kucharku zápas začal a prvý polčas prebiehal v bežnej, futbalovej atmosfére. ,,Budčania nás síce už v prvom polčase slovne provokovali, ale na to sme si už zvykli aj z iných zápasov. Najmä hráči Karaffa a Kohút, ktorí sú podobnými prejavmi známi. Napriek urážkam a niektorým nepresným verdiktom rozhodcu sme sa venovali len hre. Nervozitu do zápasu prilieval hlavný rozhodca, ktorý mal miestami divný a nepresný meter. Nepresne posudzoval výhody v hre a hlavne fauly. Najmä ten, keď nášmu hráčovi súper po údere lakťom zlomil nos, čo preukázalo aj rőntgenové vyšetrenie po zápase.“ V polčasovej prestávke, za stavu 0:1 pre hostí, preto upozornil na výkon rozhodcu aj delegáta zápasu. V druhom polčase sa hra evidentne vyostrila a na ihrisku sa začalo iskriť. Opäť tomu, vraj, pomohol rozhodca Sádovský, ktorý nepotrestal niekoľko evidentných priestupkov pravidiel. Na ,,hranici“ začali byť najmä súboje domáceho Kucharku mladšieho a hosťujúcich Karaffu a Kohúta. ,,Obidvaja hráči hostí Kucharku doslova provokovali rečami a hlavne zákernými faulmi,“ poznamenal Kucharka starší. Vyvrcholením bola 73. min., kedy sa do potýčky dostali opäť Kucharka ml. a Kohút. ,,Miro ostal po faule ležať na zemi. Hru odkopom do autu prerušil až kapitán hostí. Kohút začal môjho syna slovne urážať, za čo ho Miro kopol,“ opísal inkriminovaný okamih ako priamy aktér na ihrisku. V tom momente vbehla do ihriska celá lavička Budče a niekoľko ich priaznivcov. Strhla sa masová strkanica a bitka. ,,Prišlo k tomu úplne zbytočne. Vinu prikladám rozhodcovskej trojici, pretože keby oboch hráčov vylúčila, k ničomu by nedošlo. Nakoniec, potvrdil to aj delegát zápasu Bartánus. Veľmi dobre videl faul, ktorý celému incidentu predchádzal,“ znovu poukázal na zlý deň hlavného rozhodcu. Interisti majú ťažké srdce na rozhodcov od začiatku súťažného ročníka 2006/07. ,,Majú na nás iný meter a neraz nás doslova urážajú,“ uviedol Kucharka, ktorý má mimochodom skúsenosti aj s rozhodovaním.

Nervóznejší boli domáci

Svoj pohľad na priebeh zápasu a inkriminovaný moment nám podal aj Július Kohút, hráč Budče. ,,Zápas sa vyvíjal z našej strany dobre, nakoľko od 40. min. sme viedli 1:0. Celý prvý polčas bol však nervózny a to z obidvoch strán. Viac nervóznejší boli hráči domácich, z ktorých Kucharka mladší dostal žltú kartu za urážky rozhodcu.“ Podľa Kohúta zápasu nepomohol ani rozhodca, ktorý si na ihrisku nevedel spraviť patričný poriadok. K ,,osudnej“ situáci, ktorej bol priamym aktérom, sa vyjadril nasledovne. ,,Začalo to provokáciami zo strany domáceho Kucharku, ktorý ma v prvom momente udrel lakťom do rebier a neskôr mi skočil na nohu, čo som mu potom opätoval. Spadol na zem a ostal ležať na ihrisku. Kričal, že potrebuje ošetrenie, že som ho kopol.“ Hlavný rozhodca Sádovský prerušil hru a išiel sa spýtať svojich kolegov - rozhodcov, či niečo videli. Obaja zhodne tvrdili, že nič nevideli. ,,Otázne je, že či nevideli, alebo nechceli vidieť...,“ poznamenal Kohút a pokračoval: ,,Rozhodca povolil Kucharkovi ošetrenie, po ktorom ho vykázal z hracej plochy. V tom, ako odchádzal z plochy, na mňa zaútočil. Dostal som pár kopancov a úder do hlavy, po ktorom som spadol.“ Nakoľko sa celá scéna odohrala v blízkosti lavičky hostí, rozhodli sa Budčania zakročiť. ,,Strhla sa bitka, do ktorej sa zapojil aj spoluhráč Karaffa,“ uviedol k masovému šialenstvu. Keď sa spamätal, čo vraj chvíľu trvalo, videl veľkú bitku. Najhoršie obišiel Karaffa, pre ktorého neskôr prišla sanitka a skončil na pohotovosti. Situácia sa napokon upokojila, hráči Interu odišli do kabín a Budčania ostali na ihrisku. ,,Pýtam sa sám seba, muselo sa to stať?“ zamyslel sa Kohút, ktorý na otázku, či neprovokovali aj futbalisti Budče, odpovedal: ,,Vylúčiť to nemôžem. Za všetkých prisahať nemôžem, ale za seba môžem povedať, že určite nie! Viedli sme 1:0 a bol by som sám proti sebe, keby som vyvolával nejaké konflikty v dobre rozohranom zápase. Ale opakujem, nemôžem sa zaručiť za všetkých.“

Uvidíme, ako to celé dopadne. Stretnutie sa každopádne dohrá, i keď za zeleným stolom disciplinárky. Kto má pravdu sa ale dozvieme len veľmi ťažko.

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.