Štvrtok, 8. december, 2022 | Meniny má Marína

Na úvod z každého rožka troška

Naša najvyššia hokejová súťaž sa minulý týždeň rozbehla pekne zostra, veď extraligisti odohrali v jeho priebehu úvodné tri kolá. V prvom kole sa Zvolenčania predstavili na Záhorí, kde ich hostili Skaličania. Hráči HKm sa na ľade HK 36 predstavili už v nových dresoch, ktoré pripomínajú slávny kanadský Montreal Canadiens. Svozilovci pokrstili svoj nový ,,odev“ ako sa patrí a domácich vyprášili 5:1. Ani v Nitre neboli Zvolenčania od úspechu ďaleko. Po dvojgólovom vedení nakoniec prehrali až v predĺžení 2:3. Horšie to už bolo v Martine, kde hokejisti od Zvolenského zámku utrpeli prehru 1:5. Najbližšie, teda dnes, sa HKm predstaví v Trenčíne, potom v piatok v L. Mikuláši. V domácej premiére sa svojim fanúšikom predstavia Zvolenčania v nedeľu – 24. septembra o 17,00 hod., keď privítajú Slovan Bratislava.

SkryťVypnúť reklamu

HK 36 Skalica – HKm Zvolen 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)

Góly: 15. Hruška – 35. Priechodský (Krayzel, Cibuľa), 36. Kopecký (Klouda), 47. Klouda (Cebák, Kopecký), 51. Krayzel (Gašpar, Gunko), 52. Klouda (Paciga, Kopecký

Vylúčenia: 5:8 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0

Rozhodovali: Pavlovič – Horínek, Goga – 1500 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Ščibran - J. Čierny, Turek, Kubenko - Cibuľa, Gašpar, Krayzel - Paciga, Klouda, J. Kopecký - T. Jaško, L. Jurík, Škvaridlo.

Zvolenčania vycestovali na Záhorie s cieľom neprehrať. V prvej tretine zostali zaskočení tromi vylúčeniami za vyhodenie puku. Domáca Skalica ich za to našťastie nepotrestala, keď v 8. a 13. min. na Šimonoviča nevyzreli Fink s Liščákom. Následne, na opačnej strane zblízka prestrelil Jurík. V týchto chvíľach to bol viac boj ako hokej a v prvej tretine sa gólovo presadil iba domáci Hruška, ktorý strelou spoza Babku dokonale využil zakrytý výhľad Šimonoviča. Zvolenský brankár sa vzápätí blysol pri strele toho istého súperovho hráča a na začiatku druhého dejstva mu po akcii R. Školiaka pomohla žŕdka. Od tohto momentu však prevzali iniciatívu hostia a brankár Nešťák musel častejšie predvádzať svoje umenie. „Tutovky“ Pacigu, Čierneho, Kopeckého a Tureka i s prispením šťastia ešte zneškodnil, ale pri vylúčení Dostála sa šťastena od neho odklonila. V 35. min ho po strele z diaľky prekonal Marek Priechodský, ktorému pomohol zadný mantinel. O minútu neskôr zasadili hráči Hkm domácim druhý úder, pri ktorom využil svoju šikovnosť Jan Kopecký. Svozilovi zverenci tak otočili skóre zápasu vo svoj prospech a dostali sa do vedenia. To v 47. min po peknej akcii na jednej dotyk zvýraznil Klouda, keď puk predtým putoval z obrannej tretiny Zvolena po osi Kopecký - Cebák. O štyri minúty Krayzel z druhej línie trafil vinkel a po 41 sekundách poslal zblízka Skaličanov definitívne do kolien Klouda. Hráči HKm tak vstúpili do nového súťažného ročníka najlepšie ako mohli.

HK Nitra – HKm Zvolen 3:2 (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 37. Kolník, 56. Čacho, 64. Štefanka – 1. J. Čierny (Turek, Štork), 37. Klouda (Cibuľa, Priechodský)

Vylúčenia: 4:8 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0

Rozhodovali: Bodák – Gajan, M. Greško – 3070 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Guňko, Cebák, Ščibran - J. Čierny, F. Turek, Kubenko - Cibuľa, Gašpar, Krayzel - Paciga, Klouda, J. Kopecký.

Zvolenčania vstúpili do tohto stretnutia priam famózne. Bezprostredne po úvodnom buly sa do protiútoku dostal Turek, ktorý pekne našiel Čierneho a bolo 0:1. V 3. min sa do šance dostával Pupák, no Šimonovič zachránil. Nitrania hrali v tejto fáze aktívne a Zvolenčania ich brzdili len za cenu faulov. Ani presilovku piatich proti trom však domáci nevyužili. V úvode druhej tretiny dvakrát po sebe tvrdo strieľal Kováčik, ale jeho snaha stroskotala na výbornom Šimonovičovi. Skóre sa nemenilo ani v polovici zápasu, lebo G. Saliji nedočiahol puk, ktorý pred bránku vrátil Kmeč. Dvojgólového vedenia sa hráči HKm mohli ujať o dve minúty neskôr, chybu Chromého na modrej čiare však Krayzel s Cibuľom nepotrestali. Neujal sa ani Turekov teč z Babkovho nahodenia v presilovke. Zvolenu všetko vynahradil Klouda, ktorý v 37. min zvýšil na 2:0. V tej istej minúte však znížil Kolník a vrátil tak Nitru do zápasu. Domáci ožili a vytvorili si niekoľko nebezpečných šancí. Hokejistov spod Pustého hradu niekoľkokrát podržal Šimonovič. Keď sa už zdalo, že Nitranom nebude súdené vyrovnať, štyri min. pred koncom sa pred bránkou HKm výborne zorientoval Čacho a rozhodol o predĺžení. O osude stretnutia napokon rozhodol v 4. min. predĺženia Štefanka.

MHC Martin – HKm Zvolen 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Góly: 5. Hriňa, 21. Polák, 23. Podstavek, 27. Važan, 43. Špirko – 50. Kopecký (Ščibran, Klouda)

Vylúčenia: 5:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Kubuš – Bednár, Orolín – 2650 divákov.

Zvolen: Šimonovič (43. Polc) – Babka, Štork – Čierny, Turek, Kubenko; Priechodský, Gunko – Cibuľa, Gašpar, Krayzel; Cebák, Ščibran – Paciga, Klouda, Kopecký; Velebný – Jaško, Jurík, Škvaridlo, Chovan.

Zápas v Martine Zvolenčanom absolútne nevyšiel. V prvej tretine sa hral vyrovnaný hokej, čomu nasvedčoval aj rovnaký pomer striel na bránu. Domáci sa však predsa len ujali vedenia, keď Šimonoviča v 5. min. prestrelil Hriňa. Úplne ináč vyznela druhá časť, v ktorej v priebehu šiestich minút strelili domáci tri góly a prakticky rozhodli o výsledku. Tréner Svozil si preto vypýtal oddychový čas a svojim zverencom patrične dohovoril. Hra sa po tomto momente upokojila a znovu vyrovnala. Na začiatku tretej tretiny však Martinčania znovu gólovo udreli a zvýšili skóre zápasu na hrozivých 5:0. V posledných desiatich minútach sa prakticky už len dohrávalo a divákov zaujal len gól z hokejky Kopeckého, ktorý v presilovke korigoval z pohľadu HKm na konečných 1:5.