Góly: 23., 74., 90. Bohuš, 36., 81. Škantár

Pred 200 divákmi rozhodoval Repa.

Zvolen: Sekula – D. Štefánik, Cvejkuš (80. Ľ. Štefánik), Spišiak (82. Klimo), Záborský, Vrbiniak, Bohuš, Bolgár, Rerich, Škantár, Michalík

SkryťVypnúť reklamu

R. Sobota B: Šarlina – Stráňava, Šípka, Uškovič, Šlichtík, Koleno, Gibala, Ižip, Markovič (72. Scherer), Ladňák, Janák

Domáci vstúpili do zápasu s predsavzatím potvrdiť víťazstvo z Bytče. Už v úvodných troch minútach zahrávali tri rohové kopy, z ktorých však nezapršalo. Navyše, v 11. min. vychytal Michalíka v čistej gólovej príležitosti Šarlina. Zvolenčanom nepremenené šance chuť neodobrali, čo sa im odplatilo vytúženým gólom. V 23. min. využil svoje skokanské prednosti Bohuš, ktorý prehlavičkoval hosťujúceho brankára. Hostia sa síce snažili, ale domácu bránu vážnejšie neohrozili. Naopak, boli to opäť domáci, ktorí v 36. min. udreli druhýkrát, keď Škantár z hranice šestnástky nádherne obstrelil Šarlinu – 2:0. Hráči MFK sa do šancí dostávali aj naďalej, ale prvopolčasový stav sa už nezmenil. Do druhého dejstva nastúpili domáci v početnej výhode, pretože Martin bol oslabený o vylúčeného Ladňáka. Michalíkovým zverencom akoby táto výhoda zväzovala nohy a dlho sa nemohli dostať do pohody z prvého polčasu. Všetko sa zmenilo v 74. min., kedy krásny center Spišiaka zúžitkoval opäť hlavou Bohuš. Deprimovaných Martinčanov úplne dorazili, najskôr po peknej akcii v 81. min. Škantár a v už nadstavenom čase agilný Bohuš, ktorý tak uzavrel svoj neklasický hattrick. Domáci sa tak právom tešili z prvého a vysokého víťazstva na domácom trávniku. Daniel Valach

MFK Zvolen – Žilina B 0:2 (0:1)

Góly: 5. Salomon, 85. Hubočan

ŽK: D. Štefánik, Škantár - Colon

Pred 200 divákmi rozhodoval Turňa z Brezna.

Zvolen: Sekula – D. Štefánik, Cvejkuš, Vrbiniak, Ostrihoň (46. Spišiak), Bolgár, Rerich, Škantár, Michálik, Ľ. Štefánik, Bohuš (85. Klimo)

Žilina B: Škrobák – Lončík (46. Tabak), Prince, Stanislas, Minarčík, Hubočan, Mravec, Tesák, Colon, Salomon (87. Gajdošík), Filo (69. Bello).

Zápas dobrej úrovne ovplyvnil rýchly gól hostí, ktorý strelil v 5. min. Salomon. Futbalovejší hostia potom kontrolovali hru. Nebezpečenstvo pre domácich znamenal najmä Tesák, ktorý svojimi centrami zásoboval hrotových hráčov Žiliny. Tie domáci odvracali na čele so spoľahlivým Sekulom. Hráči MFK sa cez pevnú obranu „šošonov“ presadzovali len ťažko. Navyše, Bohuš a ani Škantár svoje dobré príležitosti nevyužili. V druhom polčase domáci hru vyrovnali a v 71. min. mali dobrú možnosť na vyrovnanie, ale Bohušova hlavička po centri Michalíka skončila vedľa. O dve minúty neskôr sa neujala ani superova šanca Bolgára, ktorý z bezprostrednej blízkosti nevyužil zaváhanie hosťujúcej obrany. Dobrý výkon hostí a ich víťazstvo potvrdil druhým gólom v 85. min. Hubočan. Zvolenčania tak po piatku ďalšie tri body nezískali. Pavol Žabenský

Ostatné výsledky: predohrávané 14. kolo: Rakytovce – Žilina B 2:1, Bánová – Bytča 5:0, D. Strehová – Liet. Lúčka 1:0, Rudinská – Králiky 1:1, Brusno – D. Ždaňa 0:2, Kremnička – K. N. Mesto 4:0, Krásno n. K. – Námestovo 1:2; 5. kolo: Rudinská – Rakytovce 1:1, Brusno – D. Strehová 0:2, Kremnička – Bánová 2:1, Krásno n. K. – Bytča 2:0, Námestovo – Liet. Lúčka 5:0, R. Sobota B – Králiky 0:2, K. N. Mesto – D. Ždaňa 0:1.

16. Brusno 6 0 1 5 5:16 1

Program 6. kola – 10. septembra o 15,30 hod.: Bánová – Zvolen (10,30 hod.), Rakytovce – D. Ždaňa, Králiky – K. N. Mesto, Liet. Lúčka – R. Sobota B, Bytča – Námestovo, Žilina B – Krásno n. K., D. Strehová – Kremnička, Rudinská – Brusno.

V. liga – skupina C

P. Č. Balog – Kováčová 4:3 (2:1)

Góly: 13., 17., 90. (11 m) Kleskeň, 61. Rusnák – 9. V. Zbončák, 53. Révay, 64. P. Mistrík

ŽK: 0 - 1

Pred 250 divákmi rozhodoval Budinec z Tomášoviec.

Kováčová: M. Volko – Zošiak, Révay, Plavec, Végh, Szabo, I. Volko, Strapko, P. Mistrík (68. M. Mistrík), Koreň, V. Zbončák (65. Bohm).

V zápase plnom zvratov začali lepšie hráči Kováčovej, ktorí sa aj ujali vedenia. V 9. min. sa k strele zo strany odhodlal P. Mistrík a za brankárov chrbát pohotovo dorážal Zbončák. Po tomto góle však Prameň prepustil iniciatívu domácim a tí ju dokonale využili. Agilný Kleskeň najskôr v 13. min. vyrovnal a v o štyri minúty neskôr zvýšil na 2:1 pre domácich. Za tohto stavu sa išlo aj do šatní. V druhom polčase začali lepšie opäť Kováčania, ktorí túžili čo najrýchlejšie vyrovnať. Podarilo sa to v 53. min. Révayovi, ktorý sa nádherne trafil z 20 m. Po tomto góle začal úradovať rozhodca, čo vyviedlo hostí z tempa a v 61. min inkasovali tretíkrát. Hráči hostí sa však nevzdali a ešte raz dokázali jednogólové manko vyrovnať. Keď sa už zdalo, že získajú cenný bod, rozhodla o ich prehre v nadstavenom čase diskutabilná jedenástka. (Mračko)

Dudince – Priechod 4:2 (0:2)

Góly: 53., 69. M. Harach, 68. Medgyesi, 89. Petrzsil – 26. M. Barla, 39. Štelco

ŽK: 0 – 3

ČK: 76. Štelco (Priechod)

Pred 200 divákmi rozhodoval Szabó z V. Krtíša.

Dudince: Auxt – Bačík, M. Harach, T. Harach (88. Petrzsil), Kralina, Vankovic, Medgyesi, R. Dodok, Teren, Palkovič, Bielik (55. P. Dodok)

Dudince po nečakanom debakli z minulého týždňa, nastúpili do tohto zápasu s odhodlaním odčiniť výsledok z Hrochote. Domáci začali svižne a už v 10. min. mali na svojom konte niekoľko nebezpečných striel. Hostia pohrozili v 13. min., ,,navrátilec“ Auxt bravúrne zachránil. Slovan zaskočila 26. min., kedy sa Priechod nečakane dostal do vedenia. Barla prekonal Auxta krásnou krížnou strelou. Domáci aj naďalej do svojho súpera búšili, ale nepremieňali ani tie najvyloženejšie príležitosti. Opäť preto prišiel trest, v 39. min. zvyšoval na 2:0 pre hostí Štelco. Za tohto šokujúceho stavu sa skončil prvý polčas. Do druhého nastúpili Dudinčania s predsavzatím pokúsiť sa čo najrýchlejšie nepriaznivý výsledok otočiť. Celé druhé dejstvo mali vo svojej réžii a hostí do ničoho nepúšťali. Dočkali sa aj zaslúžených gólov. Všetko odštartoval v 53. min. nádhernými nožničkami M. Harach. Dudinský koncert pokračoval aj naďalej a góly postupne pridali Medgyesi, Petrzsil a znova M. Harach. Domáci tak vďaka dobrému druhému polčasu získali povinné tri body. (Dráb)

Radvaň – D. Niva 3:1 (2:0)

Góly: 10. Vidiečan, 22. Tomčík, 85. Mojžiš (11 m) – 64. Šimko

ŽK: 1 - 1

Pred 50 divákmi rozhodoval Kizek z Poltára.

D. Niva: Strapec – Korpáš, Jelok, Ján Baláž, Miroslav Baláž, Jaroslav Baláž, Pšenica (80. Fraňa), Šatara, Chamula, Šimko, Dančo.

Do zápasu lepšie vstúpili domáci hráči, ktorí si od začiatku vytvorili územnú prevahu. Dobronivčania mali s ich rýchlym pohybom problém, čo sa prejavilo aj pri prvom góle. V 10. min. sa presadil Vidiečan. Radvaň na ihrisku dominovala aj naďalej a jej hráči si vytvárali aj nebezpečné šance. Nakoniec strelili aj druhý gól, konkrétne Tomčík, ktorý tak uzavrel skóre prvého polčasu. V druhom dejstve sa viac osmelili aj hostia. Začali sa viac pohybovať a dostávali sa do gólových príležitostí. Jednu premenil v 64. min. Šimko, ktorý tak znížil na 1:2. Hostí však v iniciatíve zastavila prísne nariadená jedenástka, ktorú v 85. min. bezpečne premenil brankár domácich Mojžiš. Týmto gólom zároveň uzavrel gólový účet tohto stretnutia. (Slosiarik)

Žiar B – H. Nemce 2:1 (2:1)

Góly: 8. Urgela, 24. Mackura – 42. Poliak

ŽK: 2 – 4

ČK: 75. Poliak (H. Nemce)

Pred 200 divákmi rozhodovala Frontová z B. Bystrice.

H. Nemce: Beník – Riska, Mikuláši, Dendiš, Kocka, Bosák (80. Kohút), Poliak, Bartík (46. Mäsiar), Vachalík, Kocka, Mojžiš.

Vo vyrovnanom zápase sa hral obojstranne dobrý futbal. Najväčším negatívom bol výkon rozhodkyne, ktorej zásluhou stretnutie postupne zbytočne znervóznelo. Domáci začali o niečo lepšie a už v 8. min. sa po centrovanej lopte, ktorú dopravil do brány Urgela, ujali vedenia. Tento gól ich dostal na koňa, kým hostí mierne zaskočil. Vyrovnať mohli o päť minút neskôr, keď sa do domácej šestnástky rútil Vachalík. Brankár Žiaru ho evidentne fauloval, ale rozhodkyňa nechala pokračovať v hre. Gólovo opäť udrelo na druhej strane a to zásluhou Mackuru, ktorý dorazil za Beníkov chrbát center z pravej strany. H. Nemce zbrane neskladali a v 42. min. znížili Poliakom. V druhom polčase sa futbal zmenil na boj, viac sa faulovalo a rečnilo, ako hralo. Keďže už nepadli ani góly, odchádzali hráči Nemiec domov znova naprázdno. (Hudec)

Ostatné výsledky: Žarnovica – Sásová 2:2, Vyhne – Š. Bane 2:0, N. Baňa – Hrochoť 3:0.

14. H.Nemce 4 1 0 3 5:10 3

Program 6. kola – 10. septembra o 15,30 hod.: Kováčová – H. Nemce, D. Niva – Žiar B, Š. Bane – Dudince, Hrochoť – Radvaň, Priechod – N. Baňa, Sásová – Vyhne, P. Č. Balog – Žarnovica.