Zvolen prehral s nováčikom z Dolnej Ždane, piatoligistom sa darilo striedavo

MFK Zvolen – Sokol Dolná Ždaňa 0:3 (0:1)

Góly: 6. Rozenberg, 48. Sekareš, 58. Krivjančin

ŽK: Ľ. Štefánik – Rozenberg, Szabó

Pred 350 divákmi rozhodoval Krško z Divína.

MFK: Sekula – Záborský, Cvejkuš, Ostrihoň, Vrbiniak, Rerich, Štefaník Ľ., Mudrák (64. Maliník), Štefaník D., Škantár, Michálik

Sokol: Gašpir – Krivjančin, Rozenberg, Kukučka, Sekareš, Sepeši, Urgela, Demko (75. Laurov), Zuberník (82. Pinka), Mikuška, Dulaj (78. Szabó)

Domáci nastúpili na svoj úvodný zápas pod vedením staronového trénera Michalíka v zdecimovanej zostave a s minimálnymi možnosťami na striedanie. Úvod stretnutia bol poznačený nervozitou a priniesol mnoho nepresností na oboch stranách. Prvú šancu si vytvorili domáci, keď po faule na prenikajúceho Škantára, skončila strela Michalíka z priameho kopu tesne vedľa ždanskej bránky. Hostia sa však vzápätí dostali k prvému rohovému kopu a Rozemberg s prehľadom otvoril presnou hlavičkou skóre stretnutia. Domáci odpovedali Záborského strelou z 20 metrov, ktorú obrana hostí zblokovala. V hre MFK chýbala presnosť a zohratosť. V 11. minúte sa dostali hostia k priamemu kopu z 30 metrov a Sekarešova delovka iba tesne minula domácu bránku. Futbalisti Ždane zatlačili Zvolenčanov do vlastnej 16-tky a pri sérii piatich rohových kopov, v priebehu dvoch minút, lopta iba zázrakom neskončila v domácej sieti. V 21. minúte Dulaj technickou strelou trafil iba brvno prázdnej brány MFK. V 24. minúte ušiel po pravom krídle domáci Škantár, no jeho strieľaný center Mudrák ani Michalík v gólovej šanci nespracovali. Hostia kontrovali rýchlym protiútokom, ale Sekula Zuberníkovú strelu vyboxoval. V 40. minúte po priamom kope Sekareša, ktorý tesne minul domácu bránu, už hosťujúci diváci oslavovali gól. V poslednej akcii prvého polčasu prestrelil v dobrej pozícii Zvolenčan Michalík. Do druhého dejstva nastúpili mužstvá bez zmien v zostavách. Hostia znovu nasadili vysoké tempo a po sérii zblokovaných striel, skončila odrazená lopta z kopačky najlepšieho hráča na ihrisku Sekareša, druhýkrát v domácej bráne – 0:2. Hráči Ždane dominovali v strede poľa a naďalej si vytvárali šance. V 58. minúte rozhodol o výsledku stretnutia nádhernou hlavičkou Krivjančin, ktorý zúžitkoval jedenásty rohový kop hostí. Nováčik kontroloval hru, vyhrával osobné súboje a domácim nedovolil prakticky nič. Tí nepremenili ani „darované“ šance, keď po zlom výkope brankára, prázdnu bránu preloboval striedajúci Maliník a Michalíkovi lopta odskočila v päťke do autu. Keď v nastavenom čase gólom neskončila ani Ostrihoňova strela, utrpeli domáci neočakávanú, ale zaslúženú prehru. (mim)

Ostatné výsledky 1. kola: Bánová – Rakytovce 2:3, Dolná Strehová – Žilina „B“ 2:0, Rudinská – Bytča 7:1, Brusno – Lietavská Lúčka 2:4, Kremnička – Králiky 1:1, Krásno n. K. – K. N. Mesto 2:1, Námestovo – Rim. Sobota „B“ 2:0.

16. Bytča 1 0 0 1 1:7 0

Program 2. kola - 13.8.2006 o 16, 30 hod.: Králiky – Zvolen, Rakytovce – Rim. Sobota „B“, K. N. Mesto – Námestovo, D. Ždaňa – Krásno n., Liet. Lúčka – Kremnička, Bytča - Brusno, Žilina „B“ – Rudinská, Bánová – D. Strehová

V. Liga sk. C

Štiavnické Bane – Kováčová 2:1
(1:1), gól: Pavlík 2 - I. Volko

ŽK: 0 - 1

Hralo sa pred 150 divákmi

Kováčová: M. Volko – Plavec (87. Muráň), Révay, Katin, Végh, Konček (70. Strapko), I. Volko (55. Kružliak), Mistrík, Páleník, Zbončák, Koreň.

V prvom polčase boli aktívnejší domáci hráči, ktorí si vytvorili niekoľko sľubných príležitostí. V bráne Prameňa však stál výborný Volko, ktorý do prestávky inkasoval len raz. Hostia po inkasovanom góle hru vyrovnali a vytvorili si aj niekoľko sľubných šancí. Vyrovnať sa im však podarilo až v úplnom závere polčasu, keď Véghovu strelu domáci brankár len vyrazil pred Igora Volka a ten pohodlne skóroval. Strelený gól Kováčovú povzbudil, čo sa odzrkadlilo v druhom polčase aj na ihrisku. Po celý jeho priebeh bola lepším mužstvom, žiaľ, nedokázala to potvrdiť druhým gólom. Naopak, boli to domáci, ktorí strelili rozhodujúci gól. Ten padol po rýchlom autovom vhadzovaní, ktoré prekvapilo všetkých prítomných a najmä hosťujúcich hráčov. Zápas sa tak skončil tesným víťazstvom hostí. (Sliacky)

Žarnovica – Dobrá Niva 1:1
(1:1), gól: 32. Dančo

ŽK: 2 – 2

ČK: 90. Martin Baláž

Pred 200 divákmi rozhodoval Kizek (Hrnčiarska Nová Ves)

Dobrá Niva: Rejko – Dančo (80. Mojžiš), Jelok (44. Šatara), Jaroslav Baláž, Ján Baláž, Miroslav Baláž, Pšenica, Belák, Babiak, Šimko, Martin Baláž.

V Žarnovici sa hral tvrdý futbal a to hlavne zo strany domácich. Šancí si mužstvá vytvárali poskromne, s čím neboli spokojní ani prítomní diváci. Ako prví sa z gólu tešili hostia, keď zaváhanie domácej obrany využil v 32. min. Dančo. Žarnovici sa podarilo vyrovnať ešte do polčasu, šťastným gólom po zbytočnej chybe hosťujúcej obrany. V druhom polčase sa na výsledku už nič nezmenilo a to aj napriek niekoľkým šanciam oboch mužstiev. Najväčšiu spálil Dančo, ktorý v 72. min. trafil len žrď. Tréneri sa po zápase zhodli, že domáci mali síce viac šancí, ale futbalovejšia bola Dobrá Niva. (Koštialik)

Vyhne – Hontianske Nemce

Zápas sa pre karanténu domáceho mužstva neuskutočnil.

Dudince – Žiar nad Hronom „B“ 1:0 (1:0)

Gól: 45. Megyesi

ŽK: 3 – 5

ČK: Megyesi - Netolický

Pred 200 divákmi rozhodoval Dian z B. Bystrice

Dudince: Auxt – Vankovic (85. Kováč), Danko, Palkovič, Bačík, M. Harach (90. Schneider), P. Dodok, Kralina, T. Harach, Megyesi, R. Dodok (72. Teren)

Dudince vstupujú do novej sezóny s postupovými ambíciami a tie chceli potvrdiť hneď v prvom domácom zápase. Hostia zo Žiaru však neboli ľahkým súperom a tak sa v kúpeľnom meste hral vyrovnaný zápas. Na ťažkom teréne, ktorý poznamenal hustý dážď pred i počas stretnutia, si viac šancí vytvárali domáci. Na obidvoch stranách však vynikali brankári a tak na svetelnej tabuli dlho svietilo 0:0. Záver prvého polčasu predsa len priniesol gól, ktorý v 45. min. po peknom centri Danka strelil hlavou Megyesi. V druhom dejstve pokračovali obidve mužstvá v zaujímavom futbalovom divadle a hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Gól však už nepadol, za zmienku stoja len dve premárnené šance domácich, ktorí dvakrát netrafili prázdnu bránu hostí. Stretnutie, aj vzhľadom na terén, bolo dosť tvrdé a rozhodca to dal hráčom patrične najavo. Dvakrát sa im začervenalo a niekoľkokrát zažltilo. (Teren)

Ostatné výsledky 1. kola: Sásová – Priechod 3:0, P. Č. Balog – Hrochoť 2:1, Nová Naňa – Radvaň 3:2

Vyhne a H. Nemce ešte nehrali.

Nasledujúce kolo je na programe 13.8.2006 o 16,30 hod.: Kováčová – Radvaň, Žiar „B“ – N. Baňa, H. Nemce – Dudince, D. Niva – Vyhne, Hrochoť – Žarnovica, Priechod – P. Č. Balog, Š. Bane – Sásová

(dv)

Detko je zranený

V predchádzajúcom čísle sme uverejnili, že zvolenský útočník Stano Detko je na skúške v Bohemianse Praha. Článok avizoval jeho možný odchod zo Zvolena ku ,,klokanom“. Z tejto možnosti napokon nebude nič, pretože Detko odohral za ,,Bohemku“ len desať minút a nešťastne sa zranil. Minulý týždeň podstúpil v B. Bystrici operáciu kolena. Šťastie v nešťastí, by si mohli povedať funkcionári Zvolena, ktorí takto Stana nestratili na dobro, ale v určitej dobe ho budú postrádať tak či tak. ,,Stano je typom moderného útočníka, ktorý sa vie presadiť kombinačne i individuálne. A čo je najpodstatnejšie, vie strieľať góly. Jeho strata bude pre nás citeľná,“ uviedol k Stanovmu zraneniu tréner Michalík. Mladému útočníkovi sa nepríjemná udalosť prihodila v najnevhodnejšiu chvíľu. Nielenže stratil nateraz možnosť zabojovať o zaujímavý prestup, ale na určitý čas musí futbal oželieť ako taký. Nezostáva teda nič iné, len veriť, že Stano sa čoskoro uzdraví a vráti do starej formy. Zvolen bude jeho góly potrebovať ako soľ.

(dv)

Dudince si ,,štvorku“ zaslúžia

Predsezónnu atmosféru v mužstve si pochvaľoval aj Miro Danko, ktorý odohrá za Dudince aj nasledujúcu sezónu. ,,V Dudinciach funguje všetko okolo futbalu na výbornej úrovni. Navyše, v kabíne sme super partia, ktorá to neraz spolu potiahne aj mimo ihriska. Preto verím, že spoločnými silami naplníme cieľ, po ktorom túžime. Ľudia v tomto meste si postup do štvrtej ligy zaslúžia.“