Dohrávka 16. kola: MFK Lokomotíva Zvolen – ŠK Kremnička 4:2 (3:1)

Pred 250 divákmi rozhodoval: Králik (Liptovský Mikuláš),

Góly: 1. Kujan, 16. Detko (11m), 32. Bohuš, 56. Vrbiniak – 33. a 71. Keller

ŽK: Cvejkuš – Murgaš, Sokol, Mati, Hurík, Keller

Zvolen: Valach – Kujan (90. Riska), Cvejkuš, Konček, Pavlík, Spišiak (84. Slaný), Kučera, Vrbiniak, Bohuš, Detko, Želiezka (79. Kopičár). Tréner: J. Oravec

Domáci začali stretnutie excelentne, keď po výkope založil rýchlu akciu po ľavom krídle Kučera a Kujan s prehľadom otvoril skóre stretnutia. Domáci sa po krídlach dostávali do šancí, no hostia počiatočný tlak eliminovali tvrdou hrou, na čo doplatili po faule na prenikajúceho Bohuša v 16. minúte, keď nariadenú penaltu s istotou premenil najlepší strelec MFK v jarnej časti Detko. Domáci pokračovali v tlaku i naďalej, Cvejkušova hlavička i šanca Vrbiniaka však skončili v rukách Juračku. Spokojní diváci mohli vidieť Bohušove oslavné salto v 32. minúte, keď pridal hlavou tretí gól domácich. Potom Valach zlikvidoval prvú šancu hostí, ale opakovaná strela Kellera, ktorého obrana nedôsledne obsadila skončila v domácej sieti. Do polčasu zaujal iba Spišiakov prienik a Bohušova strela nad. Úvod druhého dejstva bol v réžii domácich, ktorí kontrolovali hru. V 56. minúte Vrbiniak po tlaku domácich v čistej šanci poistil vedenie domácich gólom do prázdnej brány. Hostia sa aj napriek nepriaznivému stavu pokúšali o zvrat v stretnutí, ale strely Praženicu i Nemca išli vedľa Valachovej brány. V 71. minúte využil nekoncentrovannosť domácej obrany Mati a po teči Kellera skončila lopta druhýkrát v domácej sieti. (Masarik)

Ostatné výsledky 16. kola: R. Sobota B – Ružomberok B 3:2, B. Bystrica B – T. Teplice 2:0, Bytča – K. N. Mesto 1:4, Bánová – L. Mikuláš 0:0, Čadca – Žiar nad Hronom 2:3, K. Lieskovec – D. Kubín 1:5, Podbrezová B – Rakytovce 1:0.

22. kolo: Bánová – Zvolen, R. Sobota B – L. Mikuláš, K. N. Mesto – Žiar nad Hronom, T. Teplice – D. Kubín, Ružomberok – Kremnička, B. Bystrica B – Rakytovce, Bytča – Podbrezová B, Čadca – K. Lieskovec.

Bánová - Zvolen 2:1 (1:0)

Góly: 29. Pikus, 88. Kubovich - 64. Vrbiniak.

ŽK: Kujan, Bohuš, Želiezka. Rozhodoval Kubačka, 400 divákov.

Zvolen: Valach - Kujan (55. Kopičár), Cvejkuš (46. Riska), Konček, Pavlík, Spišiak (78. Slaný), Kučera, Vrbiniak, Bohuš, Detko, Želiezka. Tréner: Ján Oravec.

Od úvodu si domáci vytvorili kombinačnou hrou tlak. Už v 2. min kopal Frátrik trestný kop spoza šestnástky, ale lopta išla tesne vedľa žrde. V 5. minúte išiel Pikus sám na bránu, no trafil len brankára. Hostia viac-menej bránili, až v 19. min. po rohovom kope zahodili gólovú šancu. Ďalšiu príležitosť domácich v 23. min zahodil Stalmášek. Prvý polčas sa hral viac na polovici hostí. V 29. min Pikus dal po peknej prihrávke od Stalmáška gól na 1:0. Domáci si vytvorili ďalšie šance, ktoré nevyužili.

V druhom polčase nastal zvrat a hostia sa dostávali do šancí, ktoré nepremenili. Postupne hru vyrovnali a v 64. min po dobrej akcii strelil gól Vrbiniak - 1:1. V 67. min Mojík kopal z diaľky trestný kop, ale brankár vyrazil na roh. V 75. min hostia zahrali rukou vo vlastnej šestnástke a bol odpískaný pokutový kop, ktorý Kubovich s prehľadom premenil - 2:1. V 88. min išiel Pikus sám na bránu, ale trafil brankára, a tak sa na stave nič nezmenilo. Ľ. Portašík.

Ostatné výsledky 22. kola: T. Teplice – D. Kubín 1:2, Čadca – K. Lieskovec 5:1, Bytča – Podbrezová B 0:4, Ružomberok B – Kremnička 8:1, R. Sobota – L. Mikuláš 1:0, K. N. Mesto – Žiar nad Hronom 0:2.

16. R. Sobota B 21 6 2 13 18:53 20

Ďalší program: 13. mája o 16,30 hod. (23. kolo): Zvolen – Bytča, 14. mája: Čadca – R. Sobota B, K. Lieskovec – Bánová, Podbrezová B – Dukla BB B, Rakytovce – Ružomberok B, Kremnička – T. Teplice, D. Kubín – K. N. Mesto, Žiar nad Hronom.

V. liga

Kováčová – Detva 1:0 ( 0:0 )

Góly: Sabo

ŽK: 1 - 4

Pred 170 divákmi rozhodoval: Kret (Poltár).

Kováčová: M. Volko – Zošiak, Végh, Révay, Katina, P. Mistrík, I. Volko, Plavec (M. Kocúr), D. Konček, Sabo, Koreň (Strapko).

Detva: Strečko – Murín, Jacenko, Moravčík, Melich, Rapčan, Košút, Novák, Chlebničan, Chamula, Machovič.

V „existenčnom“ zápase pre obidva celky lepšie začali hostia. Postupne sa však hra vyrovnala a iniciatívu začali preberať domáci futbalisti. Prejavila sa ale ich strelecká nemohúcnosť, ktorá vyvrcholila v 20. min., keď Volko nepremenil pokutový kop. V druhom polčase už domáci jasne dominovali. Detva sa na ich polovicu dostávala len sporadicky, hráči Prameňa však naďalej pokračovali v zahadzovaní svojich príležitosti. Vykúpil ich Sabo, ktorého tečovaná strela z 80. min. skončila v Strečkovej sieti. (Sliacky)

Radvaň – Dudince 2:2 (0:2)

Góly: D. Vidiečan, Ševčík – Danko, R. Dodok

ŽK: 2 – 3

ČK: 68. Solomosi (Dudince)

Hralo sa pred 150 divákmi.

Dudince: Éhn – Vankovic, Felyo, Danko, Bačík, Harach, P. Dodok, Kralina (65. Solomosi), Ľalík, Medgyesi, R. Dodok.

Dudinčania začali nebojácne, ovládli ihrisko a domácim prakticky nič nedovolili. V 18. min. sa hostia dostali do vedenia gólom Danka priamo z rohu a v 30. min. skórovali opäť, keď R. Dodok technickou strelou preloboval domáceho brankára. Hostia nezachytili úvod druhého polčasu a v rozpätí desiatich minút dvakrát inkasovali. Stretnutie sa potom už len dohrávalo medzi šestnástkami. (Teren)

D. Hámre – D. Niva 3:0 (1:0)

Góly: Kramár (z 11 m), M. Frim, Zeleňák

ŽK: 3 –3, ČK: 1 -1

Pred 100 divákmi rozhodoval: Koos (R. Sobota)

D. Niva: Lehocký – Slosiarik, Jelok, Ján Baláž (68. Mokoš), Mir. Baláž, Jar. Baláž, Pšenica, Bellák, Babiak, Šimko, Mar. Baláž

Celý zápas boli domáci lepším mužstvom, svoju prevahu vyjadrili aj gólovo. V 36. min. z pokutového kopu otvoril skóre Kramár. Domáci ďalšie dva pridali v druhom polčase, v rozpätí niekoľkých minút. Dobrú Nivu položil na lopatky hlavne tretí gól, ktorý padol v 78. min. Hostia sa síce dovtedy snažili vrátiť do zápasu, no nevedeli sa strelecky presadiť. Svoju najväčšiu šancu nepremenili v druhom polčase, keď Šimko netrafil lobom prázdnu bránu. (Slosiarik)

Výsledky 14. kola (dohrávka): Kováčová – Š. Bane 2:0 (1:0) Sabo 2, D. Niva – N. Baňa 4:0 (2:0) Šimko, Babiak, Slosiarik, J. Baláž, D. Hámre – Detva 1:0 (0:0), Žiar nad Hronom B – Dudince 1:0 (0:0), Podlavice – Žarnovica 3:0, Priechod – Radvaň – odložené.

Ostatné výsledky 20. kola: P. Č. Balog – N. Baňa 2:1, Š. Bane – Žarnovica 5:1, Priechod – Podlavice 0:3, Hrochoť – Žiar nad Hronom B 3:1.

14. Detva 19 4 2 13 17:37 14

Ďalší program: 14. mája o 16,30 hod. – 21. kolo: D. Hámre – Kováčová, D. Niva – Hrochoť, Dudince – P. Č. Balog, N. Baňa – Detva, Žiar B – Priechod, Podlavice – Š. Bane, Žarnovica – Radvaň.

Futbal mladých

III. liga st. dorast: Zvolen – Bytča 0:3 (0:0), III. liga ml. dorast: Zvolen – Bytča 2:0 (0:0) Kožík, Sečkár, II. liga st. žiaci: dohrávka: R. Sobota – Zvolen 0:0, Zvolen – B. Bystrica B 1:0 (1:0) Ostrihoň, II. liga ml. žiaci: dohrávka: R. Sobota – Zvolen 2:0 (1:0), Zvolen – B. Bystrica B 0:1 (0:1), III. liga st. žiaci: dohrávka: Zvolen B – Brezno 3:0 (2:0) Roziak, Kupec, Koska, Zvolen B – B. Štiavnica 8:0 (3:0) Koska 3, Uhliar 2, Kuchár, Zvarík, Roziak, III. liga ml. žiaci: Zvolen B – Brusno 9:0 (3:0) Valenta 2, Gavrilo, Karásek, Priczell, Paučo, Machava, Mančák, Balko, Zvolen B – B. Štiavnica 2:0 (1:0) M. Balko 2, ObFZ ml. žiaci: Krupina – Zvolen C 1:2 (0:2) Borgoň 2.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.