Dohrávka 16. kola: MFK Lokomotíva Zvolen – ŠK Kremnička 4:2 (3:1)

Pred 250 divákmi rozhodoval: Králik (Liptovský Mikuláš),

Góly: 1. Kujan, 16. Detko (11m), 32. Bohuš, 56. Vrbiniak – 33. a 71. Keller

ŽK: Cvejkuš – Murgaš, Sokol, Mati, Hurík, Keller

Zvolen: Valach – Kujan (90. Riska), Cvejkuš, Konček, Pavlík, Spišiak (84. Slaný), Kučera, Vrbiniak, Bohuš, Detko, Želiezka (79. Kopičár). Tréner: J. Oravec

Domáci začali stretnutie excelentne, keď po výkope založil rýchlu akciu po ľavom krídle Kučera a Kujan s prehľadom otvoril skóre stretnutia. Domáci sa po krídlach dostávali do šancí, no hostia počiatočný tlak eliminovali tvrdou hrou, na čo doplatili po faule na prenikajúceho Bohuša v 16. minúte, keď nariadenú penaltu s istotou premenil najlepší strelec MFK v jarnej časti Detko. Domáci pokračovali v tlaku i naďalej, Cvejkušova hlavička i šanca Vrbiniaka však skončili v rukách Juračku. Spokojní diváci mohli vidieť Bohušove oslavné salto v 32. minúte, keď pridal hlavou tretí gól domácich. Potom Valach zlikvidoval prvú šancu hostí, ale opakovaná strela Kellera, ktorého obrana nedôsledne obsadila skončila v domácej sieti. Do polčasu zaujal iba Spišiakov prienik a Bohušova strela nad. Úvod druhého dejstva bol v réžii domácich, ktorí kontrolovali hru. V 56. minúte Vrbiniak po tlaku domácich v čistej šanci poistil vedenie domácich gólom do prázdnej brány. Hostia sa aj napriek nepriaznivému stavu pokúšali o zvrat v stretnutí, ale strely Praženicu i Nemca išli vedľa Valachovej brány. V 71. minúte využil nekoncentrovannosť domácej obrany Mati a po teči Kellera skončila lopta druhýkrát v domácej sieti. (Masarik)

Ostatné výsledky 16. kola: R. Sobota B – Ružomberok B 3:2, B. Bystrica B – T. Teplice 2:0, Bytča – K. N. Mesto 1:4, Bánová – L. Mikuláš 0:0, Čadca – Žiar nad Hronom 2:3, K. Lieskovec – D. Kubín 1:5, Podbrezová B – Rakytovce 1:0.

22. kolo: Bánová – Zvolen, R. Sobota B – L. Mikuláš, K. N. Mesto – Žiar nad Hronom, T. Teplice – D. Kubín, Ružomberok – Kremnička, B. Bystrica B – Rakytovce, Bytča – Podbrezová B, Čadca – K. Lieskovec.

Bánová - Zvolen 2:1 (1:0)

Góly: 29. Pikus, 88. Kubovich - 64. Vrbiniak.

ŽK: Kujan, Bohuš, Želiezka. Rozhodoval Kubačka, 400 divákov.

Zvolen: Valach - Kujan (55. Kopičár), Cvejkuš (46. Riska), Konček, Pavlík, Spišiak (78. Slaný), Kučera, Vrbiniak, Bohuš, Detko, Želiezka. Tréner: Ján Oravec.

Od úvodu si domáci vytvorili kombinačnou hrou tlak. Už v 2. min kopal Frátrik trestný kop spoza šestnástky, ale lopta išla tesne vedľa žrde. V 5. minúte išiel Pikus sám na bránu, no trafil len brankára. Hostia viac-menej bránili, až v 19. min. po rohovom kope zahodili gólovú šancu. Ďalšiu príležitosť domácich v 23. min zahodil Stalmášek. Prvý polčas sa hral viac na polovici hostí. V 29. min Pikus dal po peknej prihrávke od Stalmáška gól na 1:0. Domáci si vytvorili ďalšie šance, ktoré nevyužili.

V druhom polčase nastal zvrat a hostia sa dostávali do šancí, ktoré nepremenili. Postupne hru vyrovnali a v 64. min po dobrej akcii strelil gól Vrbiniak - 1:1. V 67. min Mojík kopal z diaľky trestný kop, ale brankár vyrazil na roh. V 75. min hostia zahrali rukou vo vlastnej šestnástke a bol odpískaný pokutový kop, ktorý Kubovich s prehľadom premenil - 2:1. V 88. min išiel Pikus sám na bránu, ale trafil brankára, a tak sa na stave nič nezmenilo. Ľ. Portašík.

Ostatné výsledky 22. kola: T. Teplice – D. Kubín 1:2, Čadca – K. Lieskovec 5:1, Bytča – Podbrezová B 0:4, Ružomberok B – Kremnička 8:1, R. Sobota – L. Mikuláš 1:0, K. N. Mesto – Žiar nad Hronom 0:2.

16. R. Sobota B 21 6 2 13 18:53 20

Ďalší program: 13. mája o 16,30 hod. (23. kolo): Zvolen – Bytča, 14. mája: Čadca – R. Sobota B, K. Lieskovec – Bánová, Podbrezová B – Dukla BB B, Rakytovce – Ružomberok B, Kremnička – T. Teplice, D. Kubín – K. N. Mesto, Žiar nad Hronom.

V. liga

Kováčová – Detva 1:0 ( 0:0 )

Góly: Sabo

ŽK: 1 - 4

Pred 170 divákmi rozhodoval: Kret (Poltár).

Kováčová: M. Volko – Zošiak, Végh, Révay, Katina, P. Mistrík, I. Volko, Plavec (M. Kocúr), D. Konček, Sabo, Koreň (Strapko).

Detva: Strečko – Murín, Jacenko, Moravčík, Melich, Rapčan, Košút, Novák, Chlebničan, Chamula, Machovič.

V „existenčnom“ zápase pre obidva celky lepšie začali hostia. Postupne sa však hra vyrovnala a iniciatívu začali preberať domáci futbalisti. Prejavila sa ale ich strelecká nemohúcnosť, ktorá vyvrcholila v 20. min., keď Volko nepremenil pokutový kop. V druhom polčase už domáci jasne dominovali. Detva sa na ich polovicu dostávala len sporadicky, hráči Prameňa však naďalej pokračovali v zahadzovaní svojich príležitosti. Vykúpil ich Sabo, ktorého tečovaná strela z 80. min. skončila v Strečkovej sieti. (Sliacky)

Radvaň – Dudince 2:2 (0:2)

Góly: D. Vidiečan, Ševčík – Danko, R. Dodok

ŽK: 2 – 3

ČK: 68. Solomosi (Dudince)

Hralo sa pred 150 divákmi.

Dudince: Éhn – Vankovic, Felyo, Danko, Bačík, Harach, P. Dodok, Kralina (65. Solomosi), Ľalík, Medgyesi, R. Dodok.

Dudinčania začali nebojácne, ovládli ihrisko a domácim prakticky nič nedovolili. V 18. min. sa hostia dostali do vedenia gólom Danka priamo z rohu a v 30. min. skórovali opäť, keď R. Dodok technickou strelou preloboval domáceho brankára. Hostia nezachytili úvod druhého polčasu a v rozpätí desiatich minút dvakrát inkasovali. Stretnutie sa potom už len dohrávalo medzi šestnástkami. (Teren)

D. Hámre – D. Niva 3:0 (1:0)

Góly: Kramár (z 11 m), M. Frim, Zeleňák

ŽK: 3 –3, ČK: 1 -1

Pred 100 divákmi rozhodoval: Koos (R. Sobota)

D. Niva: Lehocký – Slosiarik, Jelok, Ján Baláž (68. Mokoš), Mir. Baláž, Jar. Baláž, Pšenica, Bellák, Babiak, Šimko, Mar. Baláž

Celý zápas boli domáci lepším mužstvom, svoju prevahu vyjadrili aj gólovo. V 36. min. z pokutového kopu otvoril skóre Kramár. Domáci ďalšie dva pridali v druhom polčase, v rozpätí niekoľkých minút. Dobrú Nivu položil na lopatky hlavne tretí gól, ktorý padol v 78. min. Hostia sa síce dovtedy snažili vrátiť do zápasu, no nevedeli sa strelecky presadiť. Svoju najväčšiu šancu nepremenili v druhom polčase, keď Šimko netrafil lobom prázdnu bránu. (Slosiarik)

Výsledky 14. kola (dohrávka): Kováčová – Š. Bane 2:0 (1:0) Sabo 2, D. Niva – N. Baňa 4:0 (2:0) Šimko, Babiak, Slosiarik, J. Baláž, D. Hámre – Detva 1:0 (0:0), Žiar nad Hronom B – Dudince 1:0 (0:0), Podlavice – Žarnovica 3:0, Priechod – Radvaň – odložené.

Ostatné výsledky 20. kola: P. Č. Balog – N. Baňa 2:1, Š. Bane – Žarnovica 5:1, Priechod – Podlavice 0:3, Hrochoť – Žiar nad Hronom B 3:1.

14. Detva 19 4 2 13 17:37 14

Ďalší program: 14. mája o 16,30 hod. – 21. kolo: D. Hámre – Kováčová, D. Niva – Hrochoť, Dudince – P. Č. Balog, N. Baňa – Detva, Žiar B – Priechod, Podlavice – Š. Bane, Žarnovica – Radvaň.

Futbal mladých

III. liga st. dorast: Zvolen – Bytča 0:3 (0:0), III. liga ml. dorast: Zvolen – Bytča 2:0 (0:0) Kožík, Sečkár, II. liga st. žiaci: dohrávka: R. Sobota – Zvolen 0:0, Zvolen – B. Bystrica B 1:0 (1:0) Ostrihoň, II. liga ml. žiaci: dohrávka: R. Sobota – Zvolen 2:0 (1:0), Zvolen – B. Bystrica B 0:1 (0:1), III. liga st. žiaci: dohrávka: Zvolen B – Brezno 3:0 (2:0) Roziak, Kupec, Koska, Zvolen B – B. Štiavnica 8:0 (3:0) Koska 3, Uhliar 2, Kuchár, Zvarík, Roziak, III. liga ml. žiaci: Zvolen B – Brusno 9:0 (3:0) Valenta 2, Gavrilo, Karásek, Priczell, Paučo, Machava, Mančák, Balko, Zvolen B – B. Štiavnica 2:0 (1:0) M. Balko 2, ObFZ ml. žiaci: Krupina – Zvolen C 1:2 (0:2) Borgoň 2.