Futbalový servis: Detva šokovala lídra, Zvolen otáčal. D. Niva zvládla priamy súboj o záchranu

Všetko podstatné od III. ligy po II. triedu na jednom mieste. Plus regionálna jedenástka kola a hviezda kola I. triedy.

Dobrá Niva zvládla lepšie priamy súboj s H. Nemcami o záchranu v piatej lige - ilustračné fotoDobrá Niva zvládla lepšie priamy súboj s H. Nemcami o záchranu v piatej lige - ilustračné foto (Zdroj: Milan Černák)

Tipos III. liga Stred

Dolný Kubín – Kováčová 4:1 (0:0)

Góly: 50.,62. a 89. M. Otruba, 55. M. Bobček – 68. B. Žilinec. R Matej, 200 divákov

Prameň: A. Tuček – Ján Slovák, M. Turák, B. Žilinec, A. Šanta, V. Mojžiš, F. Fejerčák (65. V. Plavec), M. Fekiač, Vladislav Slovák, K. Psársky (86. Ľ. Vnenčák), M. Barta (89. J. Vaník)

Kováčová má problém s hráčmi, na zápas u lídra tabuľky nastúpili už bez najväčšej opory Reného Dudu, ktorý odcestoval do Ameriky, a trénerovi Bibovi chýbal aj Macko, ktorý si zlomil kľúčnu kosť a aktuálna sezóna pre neho tak skončila.

Zápas sa hral v príjemnom futbalovom prostredí. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal. Prameň hral disciplinovane a dobre kombinoval. Oba tímy si vypracovali pár sľubných príležitostí na zakončenie, ale ani jeden ich nevyužil.

Mohlo by vás zaujímať Gavurky Run prilákali takmer 300 bežcov, padli aj dva rekordy trate Čítajte

Kováčová mala dobrý vstup aj do druhého polčasu, ale škoda, dokonca mala veľkú príležitosť na skórovanie, no domáceho gólmana neprekonala a prakticky z následného protiútoku otvoril skóre domáci Otruba. Potvrdilo sa tak staré a dobre známe nedáš-dostaneš.

Dolný Kubín v rozpätí 12 minút rozhodol o osude stretnutia, keďže dokázal streliť ešte ďalšie dva góly. Domáci ukázali, prečo sú na čele treťoligovej tabuľky. Ich strelci dokážu skórovať a vyťažiť maximum z každej príležitosti. A to sa ukázalo aj teraz, keďže Kubínčania trestali hostí za drobné chybičky.

Kováčová však neskladala zbrane a ani za stavu 0:3 sa nevzdala a chcela hrať futbal, z čoho pramenil Žilincov gól zo 68. minúty po veľmi peknej individuálnej akcii. Neskôr mal ešte podobný individuálny pokus, ale ten si už obrana domácich postrážila. Prameň chcel duel zdramatizovať, vrhol všetky sily do útoku, hral vabank, a tým pádom bol nútený otvoriť obranné rady, čo opäť využil Dolný Kubín. V 89. minúte tak zavŕšil Otruba hetrik.

Roman Biba, tréner Kováčovej: „O výsledku rozhodli prvé dva góly, prvý padol po nie príliš prudkej strele a druhý po strele z diaľky, aj keď si myslím, že z takej diaľky gól proste dostať nemôžeme. Tretí gól zaváňal ofsajdom. Chalanom za bojovnosť a predvedený výkon nemôžem nič vyčítať, aj domáci nás chválili za predvedený výkon. Stále si myslím, že Kováčová bola futbalovejšia a výsledok je pre nás krutý.“

Ostatné výsledky 25. kola: L. Hrádok – O. Veselé 1:1, Žarnovica – R. Sobota 2:3, Lučenec – Martin 2:1, Krásno – Čadca 3:1, Fiľakovo – Podkonice 2:1, Kalinovo – Bánová 1:3, L. Štiavnica – Rakytovce 1:4

16. Čadca 26 1 6 19 23:70 9

Mohlo by vás zaujímať Na návrat do Zvolena sa tešil. Titul mohol byť aj v lepších rukách, smeje sa brankár Petrík Čítajte

IV. liga skupina Juh

Príbelce – Zvolen 1:3 (0:0)

Góly: 51. Mário Kurák – 70. a 80. G. Snitka, 87. R. Greško. R Baláž, 150 divákov

Zvolen: R. Tatár – F. Sylvester, Viktor Tóth (83. R. Gallo), Jakub Tóth, M. Bobok, R. Greško (87. M. Oboňa), P. Telúch, J. Nosko, G. Snitka, J. Sudimak (58. D. Zholdasbay), M. Laurinc (87. A. Kazachek)

Príbelciam sa doma darí, ale Zvolen bol náročným súperom. Od úvodnej minúty sa hralo na jednu bránu, domáci bránili a snažili sa spoliehať na rýchle brejky. A jeden im aj vyšiel, avšak samostatný únik na Tatárovu bránu domáci nepremenili. Zvolenčania mali síce jasnú hernú prevahu a tiež aj držanie lopty, ale do vyložených šancí sa nedostávali.

Napokon si hostia vypracovali dve dobré príležitosti, ktoré sa však gólom neskončili a ich prevaha bola skôr platonická. Aj druhý polčas začal tlakom Zvolena, ale prišla 51. minúta a priamy kop Kuráka snáď z 30 metrov, ktorý aj za pomoci nevyspytateľného vetra skončil za chrbtom gólmana Tatára. Tento moment Zvolenčanov nakopol, zvýšili rýchlosť a začali sa dostávať do vyložených šancí.

Prvé dve ešte nepremenili, ocitol sa v nich Viktor Tóth. Hostia prestriedali a to už prinieslo svoje ovocie. V 70. minúte po dobrom priťuknutí sa dostal k lopte Snitka a strelou spoza šestnástky priniesol vytúžený gól MFK, ktorým akoby všetko „odšpuntoval“. V 80. minúte kopal na zadnú tyč rohový kop Jakub Tóth, tam stál Snitka a bolo 2:1 pre Zvolen.