Štvrtok, 6. máj, 2021 | Meniny má HermínaKrížovkyKrížovky

Zvolen má prvý postupový mečbal. Slovanisti nezvládli záver štvrtého zápasu (+ FOTO)

HKM Zvolen vyhral v Bratislave oba zápasy.

Radosť zvolenských hokejistov po jednom z gĺov vo štvrtom zápase.Radosť zvolenských hokejistov po jednom z gĺov vo štvrtom zápase. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Zvolenskí hokejisti odcestovali do Bratislavy už v piatok večer. Do tretieho zápasu nastúpili bez kapitána Puliša, „C“ na hrudi mal Peter Zuzin.

Sobotňajší zápas bol veľmi dôležitý z pohľadu celej série. A ako sa dalo predpokladať, opäť sa hral nesmierne vyrovnaný zápas, v ktorom však nedominovali obrany, ale napodiv sa v tejto sérii hrá pomerne otvorený hokej, ktorý sa fanúšikom musí páčiť.

Mohlo by vás zaujímať Zvolenský útočník Chlepčok utrpel vážne zranenie hlavy Čítajte

Do šatní šli oba tímy za nerozhodného stavu 1:1. Zlomovým okamihom zápasu sa stalo vylúčenie Radovana Bondru na 5 minút plus do konca zápasu. To bolo 2:2. Zdalo sa, že tak dlhá presilovka bude voda na mlyn Slovanistov, ale opak bol pravdou. Zvolenčania dokázali počas tohto oslabenia skórovať vďaka Tibenskému, ktorý odohral výborný zápas a urobil aj veľa čiernej roboty.

Stále sa hral útočný hokej, ale Rahm zatiahol roletu a keď v 50. minúte dal na 4:2 McPherson, HKM bol bližšie k víťazstvu, ktoré napokon uhájil a potvrdil ešte gólom do prázdnej brány. Mimochodom, bolo to najvyššie víťazstvo Zvolena v tejto sezóne nad Slovanom.

„Hrali sme veľmi dobre, mali sme dobrý pohyb a premenili sme šance. Išli sme za víťazstvom, Slovan sme donútili k chybám. Podarilo sa nám odskočiť na viac gólov, zápas zlomil náš gól v oslabení,“ tešil sa po zápase asistent zvolenského trénera Andrej Kmeč.

Kto by čakal v štvrtom zápase defenzívny hokej, bol na veľkom omyle. Gólov síce veľa nepadlo, ale hral sa znova útočný hokej, miestami sa útoky striedali na oboch stranách. Takáto otvorená partia zrejme netešila ani jedného z trénerov.

Slovan síce vyhrával, ako inak, využil presilovku. Zvolenčania vyrovnali zásluhou Mikúša. V prostrednej časti hry sa hral najotvorenejší hokej, nebezpečné útoky sa striedali na oboch stranách, ale z gólu sa radoval opäť Mikúš. V úvode tretej tretiny prestrelil domáceho brankára Kelemen.

Nervozita sa začala stupňovať najmä na strane Slovana. Aj keď v presilovke znížil Meszáros, po chvíli do prázdnej brány skóroval Kotvan.

Mohlo by vás zaujímať Bokroš o najúspešnejšej sezóne v histórii Detvy: Mali sme tím, ktorý chcel niečo dokázať Čítajte

V závere sa Slovanisti prezentovali nešportovým správaním. Najprv bravúrne a obetavo zabránil ďalšiemu gólu v sieti domácich obranca Štajnoch, ktorý ale vzápätí na bránke dolámal hokejku a po odpískaní, sa strhla hromadná potyčka. Všetko to odštartoval Marcinek s Petrášom, najaktívnejší boli ešte Kelemen s Rapáčom.

„Ťažké víťazstvo. Mali sme slabší začiatok, mali sme niekoľko vylúčených. Potom sme zlepšili pohyb, vyrovnali sme. V druhej tretine sa hral hokej hore-dole. Takúto otvorenú partiu proti nim ale hrať nemôžeme. Vedieme 3:1 na zápasy a veríme, že nás to dovedie tam, kde chceme ísť. Musíme sa sústrediť na našu hru, na náš výkon a sústrediť sa na ďalší zápas,“ povedal po zápase pre RTVS asistent trénera Zvolena Andrej Podkonický.

1. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  2. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  3. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  4. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  9. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička
  10. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je
  1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  3. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  7. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
  8. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
  9. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
  1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 57 855
  2. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 21 825
  3. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 17 837
  4. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 13 850
  5. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 9 689
  6. BUBO ponúka zľavu pre zaočkovaných 8 492
  7. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 608
  8. Tipy od delegátky: Egypt má veľa turistami neobjavených miest 6 736
  9. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 6 363
  10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 6 100

Matej Tóth

Čo hovorí olympijský víťaz na očkovanie športovcov a politické napätie okolo letnej olympiády?