Zvolen prišiel o tri body v poslednej minúte. Výhru v predĺžení zariadil Kelemen

Poprad nezaváhal a tak o bod odskočil práve Zvolenu.

Robin Rahm - ilustračné fotoRobin Rahm - ilustračné foto (Zdroj: TASR)
SkryťVypnúť reklamu

HKM Zvolen – HC Nové Zámky 4:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 4. Viedenský (Ivan, Nuutinen), 9. Kolenič (Melancon, McPherson), 42. Kolenič (Nuutinen, McPherson), 61. Kelemen (R. Bondra) – 17. Hain, 49. J. Jurík, 60. Dogget (T. Varga, J. Jurík) Rozhodovali: Snášel ml., Likšík – Šoltés, Jurčiak, vylúčení: 5:3 na 2 min., navyše: Kelemen a R. Bondra (obaja Zvolen) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zvolen: Rahm – Melancon, Betker, Meliško, Ivan, Kubka, Hraško, Hatala – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Viedenský (8. Babeliak), Kolenič – Stupka, Zuzin, Mc Pherson – Chlepčok, Gubančok, Ďuriš

Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, B. Clarke, Roman, Fereta, Holenda, Šeliga – T. Varga, Iacobellis, J. Jurík – Majdan, Seppänen, Obdržálek – Okoličány, Dogget, Rogoň – Števuliak, Ondrušek, Andrisík

Mohlo by vás zaujímať Polášekov rozprávkový príbeh. Ovládol Australian Open a stal sa druhýkrát otcom (+ FOTO) Čítajte

Zvolenčania vstúpili do zápasu aktívne, vytvorili si hneď viacero šancí. McPherson v prieniku, Viedenský a Mikúš z kruhu. Jeden z týchto hráčov napokon skóroval, bol to Viedenský v štvrtej minúte po strele Ivana, keď sa presadil z dorážky. O minútu na to sa Mikúš ocitol zoči–voči brankárovi Zámkov, ale nepokoril ho. V siedmej minúte sa zranil Viedenský a zápas sa pre neho skončil.

Domáci potom hrali presilovku a využili ju. Melancon vystrelil od modrej a Kolenič puk účinne tečoval medzi kruhmi – 2:0. Tretí gól mal na hokejke Stupka, ale mieril do žŕdky. Zámčania ožili až v presilovke o dvoch hráčov, keď z ľavej strany prestrelil Rahma Hain – 2:1.

V oslabení mohol vedenie Zvolena navýšiť Bondra, no z prečíslenia na Kiviaha nevyzrel. Na opačnej strane mal v početnej výhode dve vyložené šance Dogget a tesne pred prestávkou už v hre piatich proti piatim neuspel pred gólmanom HKM ani Okoličány.

V druhej tretine tempo hry opadlo, chýbali šance, menšie si vypracovali domáci hokejisti, no Chlepčok neuspel zblízka, Kelemen z kruhu a Stupka z medzikružia. Najzaujímavejší bol moment, keď sa jeden z hlavných arbitrov upískol, ale chybu si nepriznal, za čo videl Bondra desaťminútový osobný trest a k tomu ešte aj prísny dvojminútový. Nahnevaný zvolenský tréner Oremus to následne poriadne vytmavil rozhodcovi.

Mohlo by vás zaujímať HKM Zvolen skompletizoval káder. Prichádza fínsky gólman a slovenský obranca Čítajte

Tretia tretina bola živšia. Domáci vyleteli na súpera, Mikúš ešte zblízka neskóroval, ale v 42. minúte sa to podarilo Koleničovi, ktorý tečoval pred Kiviahom puk po strele spoluhráča Nuutinena z medzikružia – 3:1. Tento stav však netrval príliš dlho. Nové Zámky sa totiž viac osmelili, začali útočiť a vyplatilo sa. Seppänen pred odkrytou bránkou síce nezachytil puk, no o pár sekúnd na to sa ujala jednoduchá strela Juríka spomedzi kruhov a bolo 3:2.

Hokejisti spod Pustého hradu tak museli znovu prepnúť na vyššie obrátky a takmer sa im podarilo zvýšiť vedenie. Kelemen totiž pálil do žŕdky. Na opačnej strane mal šancu po chybe v defenzíve HKM Okoličány, Rahm bol proti. V závere najprv Kelemen nedokázal po prieniku pokoriť brankára Zámkov, ktorý predviedol fantastický zákrok. Hostia následne odvolali brankára a vyrovnali 21 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Doggetom z druhej dorážky na 3:3.

Predĺženie trvalo len pätnásť sekúnd, pretože Bondra naservíroval parádny puk pred bránku Kelemenovi a ten sa zoči–voči gólmanovi presadil a rozhodol tak o dvoch bodoch pre svoj tím.