Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Futbalový servis: V regióne bodovala len Krupina, šláger oblasti vyhral po prestrelke Sliač

Aktuálne výsledky, zostavy, komentáre a tabuľky od IV. ligy po II. triedu.

V piatej lige bodovali v 11. kole len Krupinčania - ilustračné fotoV piatej lige bodovali v 11. kole len Krupinčania - ilustračné foto (Zdroj: Radka Valentínová)

IV. liga skupina Juh

Príbelce – Pliešovce 2:0 (1:0)

Góly: 43. Matikovský, 72. Majkút, ŽK: 3 – 6, Rozhodoval: Barboriak, bez divákov.

Pliešovce: Sekula – Kouřil, Malatinec, Homola, Hradňanský, Ľupták, Sýkora, Bobor, Kudlík (16. Zetocha), Hraško, Vreštiak

Už v 2. minúte prienik domáceho Santorisa ukázal, kto bude diktovať tempo zápasu. V 17. minúte Brašeň zahral roh, Melicherova hlavička skoro odtrhla tyč Sekulovej brány a hostia s obrovskými problémami odvrátili na roh.

V 18. minúte domáci zahrali tretí roh za sebou a stupňovali svoj tlak. V 28. minúte kapitán Ondrejkov dlhým nákopom našiel nabiehajúceho Kuráka, ktorý zakončil tesne vedľa. Hostia prvýkrát udreli až v 36. minúte, kedy pohotovú hlavičku Geregai bravúrne zneškodnil.

SkryťVypnúť reklamu

V 43. minúte prebehla rýchla kombinačná akcia domácich, na ktorej konci bol „benjamínek“ kabíny Matikovský, ktorý chladnokrvne zakončil a otvoril skóre. V 50. minúte mali priamy kop Pliešovce, ktorý Geregai ako zároveň posledný pokus hostí zažehnal.

Mohlo by vás zaujímať Derby ovládla Kováčová, Zvolen podal sympatický výkon (+ FOTO a HLASY) Čítajte

V 67. minúte Santoris po centri Matikovského zakončil tesne vedľa. O 6 minút neskôr po natrénovanej akcii Melicher centroval krížom na Majkúta, ktorý zvýšil na 2:0. Od tejto minúty domáci hostí prakticky nepustili ani za ich polovicu a bolo rozhodnuté.

Detva – Tisovec 2:3 (2:0)

Góly: 7. a 31. T. Pančík (1 z 11m) – 50., 70. a 52. P. Szczepaniak (1 z 11m), ŽK: 4 – 4. Rozhodoval: Holas, bez divákov.

Detva: R. Prepelica – A. Michálik, T. Švec, J. Sekereš, J. Melich (78. J. Kováč), R. Rapčan, R. Ďurica (78. J. Chabada), M. Karásek, T. Pančík, J. Odzgan, J. Lapin

V súboji tímov zo spodku tabuľky sa hral zaujímavý zápas. Detva šla do vedenia už v 7. minúte, skóre otvoril hlavičkou Tomáš Pančík. Domáci mali viac z hry, čo korunovali v 31. minúte druhým gólom, opäť skóroval Pančík, tentokrát premenil pokutový kop.

V úvode druhého polčasu mala Detva viacero šancí, ale nevyužila ich. Hrozil už aj Tisovec, Detvu domácich podržal brankár. Postupne však hostia boli iniciatívnejší.

V 50. minúte znížil na 1:2 Szczepaniak. Už o dve minúty vyrovnával ten istý hráč z jedenástky. Detva nedokázala už zareagovať na tento vývoj stretnutia a inkasovala aj tretíkrát z kopačky Szczepaniaka.

V záverečných 15 minútach si Detva vytvorila tlak, z ktorého pramenili ešte tri čisté gólové príležitosti, tie však ostali nevyužité a Tisovec si odviezol z Podpoľania tri body. Detva stratila vyhratý zápas.

Podkonice – Hriňová 5:0 (2:0)

Góly: 33. J. Kostúrik, 40. M. Rajčok, 50., 52. a 57. M. Sedliak (1 z 11m), ŽK: 0 – 1. Rozhodoval: Tapfer, bez divákov.

Hriňová: M. Dvoran – A. Poduška, M. Hanes, Ľ. Vrana, D. Šufliarsky (58. P. Záň), M. Bariak, V. Gombala, A. Krčmárik, R. Paprčka, A. Spodniak, V. SANTUS (46. H. Kurtishi)

Posledný tím tabuľky sa predstavil v Podkoniciach sympatickým a bojovným výkonom. Domáci v prvom polčase hľadali cestu, ako odomknúť obrannú ulitu hostí. Na ťažkom teréne, ale dobrom ihrisku to bola v prvom polčase hra na jednu bránu.

Z čistých gólových príležitostí však Podkonice gól nedali, skórovali po dôraze po odrazených loptách. Druhý polčas domácim vyšiel. Najmä jeho začiatok, keď strelili dva rýchle góly a zápas sa v podstate už len dohrával. Zaslúžene víťazstvo domácich a sympatický výkon hostí.

Mohlo by vás zaujímať Hrajme futbal, nie ragby: Dorastenecké derby vyvrcholilo incidentmi (+ VIDEO) Čítajte

Ostatné výsledky 11. kola: Šalková – Poltár 1:0, S. Ďarmoty – Medzibrod 3:0, Č. Balog – Badín 2:2, Hajnáčka – Tornaľa 3:0

Hont. Nemce – B. Štiavnica 2:5 (1:3)

Góly: 19. Sádovský (11 m), 58. Kocka – 5., 34. a 41. Kminiak, 49. Gregáň, 75. Barák, ŽK: 3 – 1. Rozhodoval: Bálint, bez divákov.

H. Nemce: Pavlenda – Sádovský, Mitter, Ližbetin (82. Strhársky), Stankovič (78. Troiak), J. Rerich, J. Rerich, Kocka, Sudimak, R. Babiak, Sporiš (82. M. Babiak)

B. Štiavnica: Kalíšek – Barák, Necpal, Prokaj (31. Drexler), Chmelina, Gregáň, Pellegrini, Tesák, D. Hudák, Kminiak, Budinský

Banská Štiavnica bola miernym favoritom stretnutia, hral sa však kvalitný futbal, ktorého najslabším článkom bol hlavný rozhodca. Hosťom vyšiel úvod zápasu, skóre otvoril Kminiak. Nemčanom sa podarilo vyrovnať v 19. minúte z pokutového kopu, ktorý premenil Sádovský.

Zlomovým momentom zápasu bola druhá polovica prvého polčasu. Nemčania v tomto momente mali mierne navrch, dokonca aj dve dobré príležitosti a pokojne mohlo byť 3:1 pre H. Nemce. Lenže ostalo len pri šanciach.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C7CVJ na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M7CVJ na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Pri nehode v centre Zvolena vyhasol ľudský život

Nehoda sa stala v blízkosti Zvolenského zámku.

Auto vyletelo z cesty a narazilo do domu.

Novodomská o najväčšom úspechu kariéry, životospráve, ale aj zlej mienke o detskom fitnes

Už v 16 rokoch sa môže pýšiť titulom majsterky sveta. Talentovaná Nelli Novodomská v úprimnom rozhovore pre týždenník MY.