Futbalový servis: Detva vyťažila z minima, H. Nemce v sledovanom zápase s bodom

Prinášame vám aktuálne výsledky, zostavy, komentáre a tabuľky od IV. ligy po II. triedu.

Hrajúci kapitán H. Nemiec Štefan Sudimák zahráva priamy kop proti L. Vieske.Hrajúci kapitán H. Nemiec Štefan Sudimák zahráva priamy kop proti L. Vieske. (Zdroj: Stanislav Černák)

IV. liga skupina Juh

Šalková – Pliešovce 2:1 (2:0)

Góly: 11. Vučković, 40. Mikulec – 49. Purdek. ŽK: 2 – 4. Rozhodoval: Barboriak, 180 divákov.

Pliešovce: Ohajda – Benedik, Kouřil, Pálka, Malatinec, Homola, Sýkora, Bobor, Hraško (67. Kudlík), Vreštiak, Purdek

V domácom prostredí chcela Šalková proti kvalitnému súperovi bodovať naplno. V prvom polčase jej do bodky vyšli taktické zámery, bola jasne lepším mužstvom a už do prestávky vyhrávala o dva góly.

V oboch mal prsty krídelník Lašút, ktorý najprv perfektne pripravil zakončenie Vučkovičovi do prázdnej bránky. Potom po jeho úniku a centri bolo v šestnástke hostí horúco a odrazenú loptu poslal do siete Mikulec – 2:0.

Mohlo by vás zaujímať V Pliešovciach majú radosť z príchodu Purdeka, šancu chcú dať aj mladým hráčom Čítajte

Bol to dôležitý moment, pretože chvíľu predtým domáci nepremenili pokutový kop po faule na Ondreja Dobrotu. Na biely bod si loptu postavil sám faulovaný, ale trafil do žrde. Potom mal ešte dobrú šancu Jozef Strečok, ale polčasový stav sa už nezmenil.

Po prestávke Pliešovce rýchlo strelili kontaktný gól a výrazne ožili. Mali územnú prevahu, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. Domáca ľahkosť sa vytratila, svoje spôsobila aj únava z nahusteného programu. Bojovnosťou však jednogólový náskok ubránili a tešili sa z prvého víťazstva.

Hajnáčka – Detva 1:3 (0:1)

Góly: 67. C. Trizna – 17. vlastný, 84. J. Odzgan, 86. M. Karásek, ŽK: 4 – 3. Rozhodoval: Petrík, 160 divákov.

Detva: J. Lakota – P. Šťastný (74. M. Berkeš), J. Sekereš, T. Švec, M. Vilhan, R. Baran (65. Z. Kamas), M. Tužinský, M. Karásek, J. Odzgan, T. Pančík (14. P. Kluka), J. Melich

V prvom polčase mali viac z hry domáci futbalisti. Domáci fanúšikovia museli byť s hrou Hajnáčky spokojní, po pekných akciách si vytvorili až 4 čisté príležitosti na skórovanie. Detva sa raz dostala do pokutového územia domácich a vyťažila z toho maximum, keď si domáci hráč dal vlastenca.

Po zmene strán pokračovala Hajnáčka v nátlakovej hre, počas prvých 15 minút druhého dejstva nepustila Detvu za vlastnú polovicu. Domáci z toho aj vyťažili, keď v 67. minúte vyrovnali na 1:1. V 77. minúte kopali domáci jedenástku, avšak nepodarilo sa im ju premeniť a zápas sa zlomil.

Detva vycítila svoju šancu, stavila na kontry, ktoré jej vyšli. Najskôr v 84. minúte Odzgan dával na 2:1 a o dve minúty Karásek spečatil konečný výsledok na 3:1.

Hriňová – Badín 0:3 (0:0)

Góly: 48. E. Hudec, 64. vlastný, 80. D. Urgela, ŽK: 1 – 0. Rozhodoval: Čičmanec, 150 divákov.

Hriňová: J. Vreštiak – O. Miklian, M. Bariak, M. Melich, A. Poduška, E. Valach, A. Krčmárik, M. Hanes (68. A. Spodniak), V. Gombala (82. V. Santus), Ľ. Vrana (88. T. Čierny), D. Šufliarsky

Pod Poľanou sa hral zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvé dejstvo bolo vyrovnané, ale hralo sa hlavne medzi šestnástkami. Prvú sľubnú príležitosť mali hostia, bolo to v 15. minúte, ale domáci gólman Vreštiak súpera vychytal. Náznaky šancí mali aj domáci.

Avšak po zmene strán to bol úplne iný duel. Už v 48. minúte rozvlnil sieť za domácim gólmanom Hudec a začala sa futbalová smršť v podaní Badína. V 64. minúte si strelili vlastný gól a dielo dokonali hostia v 80. minúte, kedy sa presadil Urgela. Spartak nedokázal v druhom polčase ani vystreliť na bránu Koválika.

Mohlo by vás zaujímať Zvolen už bez trénera, opäť s debaklom. Kováčová na prvé body tiež čaká Čítajte

Ostatné výsledky 2. kola: Tisovec – S. Ďarmoty 2:1, Č. Balog – Príbelce 1:1, Podkonice – Medzibrod 5:0, Poltár – Tornaľa 2:2

Hont. Nemce – Lad. Vieska 1:1 (1:0)

Góly: 45. Joz. Rerich – 53. Harach, ŽK: 2 – 3. Rozhodoval: Koóš, 250 divákov.

H. Nemce: Pavlenda – Sádovský, Ližbetin, Stankovič (35. Troiak), R. Babiak, Mitter, Sudimák, Joz. Rerich, Sporiš, Sudimak (22. J. Rerich), Pařenica

L. Vieska: Lehocký – Mokrý, Macejko, Repiský, Škriniar, Hanus, Harach, Hudec (62. Heško), Henžel (77. Valenta), Bahno, Arvaj (46. Zelina)

Prvý polčas stretnutia v krásnom areáli v Hontianskych Nemciach poznačila úmorná horúčava. Obe mužstvá sa oťukávali a hralo sa najmä medzi šestnástkami. Fanúšikov z letargie vytrhla až 14. minúta, pri šanci hostí sa vyznamenal domáci gólman a kapitán Pavlenda.

Hra sa po tomto momente opäť ustálila na medzišestnástkový futbal, ale opticky mali viac z hry hostia. V 35. minúte sa nepríjemne zrazil Stankovič s vlastným gólmanom pri šanci hostí, domáci hráč opustil ihrisko poriadne otrasený a s bolestivou grimasou, držiac si pravú ruku.

V záverečnej päťminútovke už prebrali iniciatívu Nemčania. Najskôr početnú divácku kulisu zdvihla zo sedadiel krásna strela Sádovského, ktorá len tesne minula Lehockého bránu. Dve minúty pred koncom prvého dejstva sa ocitol vo veľkej šanci Jozef Rerich, ale ešte neuspel.

Všetko si Frenky vynahradil o minútu neskôr. Po niekoľkých sporných momentoch zahrávali domáci roh, na ktorý si výborne nabehol a skóre otvoril peknou strelou z voleja k pravej tyčke – 1:0.

Úvod druhého polčasu patril hráčom Ladomerskej Viesky. Najskôr zahrávali sériu troch rohových kopov. Vyrovnať sa im podarilo po ukážkovej strele Samuela Haracha v 53. minúte. Hra sa pritvrdila, ale zásluhu na tom mal aj hlavný rozhodca, ktorý pripustil vzplanutie vášní.

V 65. minúte sa vo veľkej príležitosti ocitol Babiak, ale blysol sa gólman Lehocký. V 70. minúte sa mohol presadiť Pařenica, ale jeho strela sa obtrela len o tyčku hosťujúcej svätyne. V dramatickom závere sa snažili oba celky strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Tempo hry sa zvyšovalo (ale aj nervozita) s každou pribúdajúcou minútou. Vyloženú šancu si ale nevytvorilo ani jedno mužstvo. Vyzdvihnúť rozhodne treba oboch gólmanov, ktorí predviedli niekoľko vydarených zákrokov.

Deľba bodov je v konečnom dôsledku spravodlivá. Druhý polčas istotne potešil fanúšikov futbalu, najslabším článkom zápasu tak ostal hlavný arbiter.

Načítavam video...

Dobrá Niva – Lieskovec 4:1 (2:1)

Góly: 31. M. Babiak, 40. M. Valach, 46. M. Baláž, 85. P. Korpáš – 14. E. Ivanič, ŽK: 2 – 1. Rozhodoval: Fábry, 200 divákov.

D. Niva: A. Vilhan – T. Cibuľa, Rastislav Kyslý, P. Kúdelka, M. Kolény, Ján Kucbel (32. T. Lacko), Martin Kucbel, Miroslav Kyslý, M. Valach (59. M. Filander), M. Babiak (59. P. Korpáš), M. Baláž (74. A. Mistrík)

Lieskovec: B. Pavol – P. Krkoš, A. Kazachek, M. Vronský, T. Trnavský, F. Sylvester, E. Ivanič, J. Lašák, J. Kováč, A. Yashkin, R. Lietava

Regionálne derby sa hralo v Dobrej Nive. Lieskovec pricestoval na zápas len s jedným náhradníkom. V úvode zápasu sa Dobronivčania trápili, mali nejaké možnosti, ale Lieskovec ich zaskočil v 14. minúte, keď otvoril skóre zásluhou Ivaniča, ktorý sa presadil utešenou strelou z 30 metrov, ktorá sa odrazila od brvna za bránkovú čiaru.