Futbalový servis: Hriňová s výpraskom, divočina na Látkach (+ FOTO)

Futbalové ihriská v regióne počas uplynulého víkendu konečne ožili. Prinášame vám komentáre, zostavy a tabuľky od IV. ligy po II. triedu.

Lieskovec (v svetlomodrých dresoch) v V. lige skupine C nečakane podľahol nováčikovi z Prenčova.Lieskovec (v svetlomodrých dresoch) v V. lige skupine C nečakane podľahol nováčikovi z Prenčova. (Zdroj: Milan Černák)

IV. liga skupina Juh

Pliešovce – Hajnáčka 0:0 (0:0)

ŽK: 3 – 0. Rozhodoval: Maslen, 100 divákov.

Pliešovce: J. Sekula – A. Benedik (75. A. Pálka), J. Kouřil, J. Malatinec, J. Homola, M. Hradňanský, M. Sýkora, V. Bobor, D. Kudlík (84. M. Hraško), D. Vreštiak (71. Š. Záchenský), M. Purdek

Domáci chceli začať sezónu víťazstvom, ale do Pliešoviec pricestoval kvalitný súper. Celý zápas bol vyrovnaný. Hostia si počas celého zápasu nevypracovali čistú gólovú príležitosť, zato domáci ich mali niekoľko.

V 20. minúte ušiel po krídle Bobor, nová posila Michal Purdek netrafil z päťky prázdnu bránu. Purdek sa ale predviedol v dobrom svetle. Zaujala jeho krásna strela aj ďalšie dve pološance.

Súvisiaci článok Treťoligistom sa v úvode nedarilo: Zvolen schytal debakel, Kováčová taktiež bez bodu Čítajte

Po zmene strán domáci tréner Žigmund zmenil rozostavenie, jeho zverenci chceli hrať útočný futbal, ale narážali na pevnú obranu hostí. V druhom dejstve sa Hajnáčka stiahla na svoju polovicu a zamerala sa len na bránenie, o to ťažšiu úlohu mali domáci, aby sa presadili.

Napriek tomu si hráči Tatrana vypracovali dobré šance. Hradňanský v poslednej desaťminútovke trafil tyčku. V úplnom závere mali domáci tutovku, ktorá mohla rozhodnúť o všetkom, ale Kouřil z päťky netrafil prázdnu bránu.

Pliešovce mali využiť svoje čisté šance a mohli sa radovať z troch bodov, ale futbal sa hrá na góly, v tomto zápase nepadli, a tak si tímy na úvod sezóny body rozdelili.

Detva – Č. Balog 4:4 (3:3)

Góly: 9. a 29. D. Golian, 20. a 64. T. Pančík – 2., 4. a 49. M. Mózer, 41. P. Balco. ŽK: 3 – 5, ČK: 1 – 0. , Rozhodoval: Konček, 200 divákov.

Detva: J. Lakota – A. Michálik, J. Sekereš, R. Rapčan, M. Vilhan, T. Pančík (75. J. Lapin), M. Karásek, M. Tužinský (85. P. Kluka), J. Melich (57. R. Baran), D. Golian, J. Odzgan (75. M. Berkeš)

Úvod Detva vôbec nezachytila. Čierny Balog vyhrával už v 4. minúte vďaka Mózerovi 2:0. Našťastie, domáci sa z toho otriasli a postupne otočili stav stretnutia vo svoj prospech.

V 9. minúte znižoval na 1:2 Dominik Golian. V 20. minúte Tomáš Pančík vyrovnával a v 29. minúte svojím druhým gólom v zápase vystrelil Golian Detve vedenie. V tomto momente mohli byť s hrou domácich spokojní aj fanúšikovia. Hosťom sa však do polčasu podarilo vyrovnať, v 41. minúte sa o to postaral Balco.

Detve nevyšiel ani úvod druhého polčasu. Akoby jej hráči ostali v šatni. V 49. minúte zavŕšil svoj hetrik Mózer a Detva znova prehrávala. Domáci hrali navyše od 56. minúty s desiatimi hráčmi, keď sa po druhej žltej karte pod sprchy porúčal Golian.

Hráčov MFK to nezlomilo, naopak, zomkli sa, dali do futbalu srdiečko a v 64. minúte opäť vyrovnali po krásnom góle Tomáša Pančíka. Oba tímy si vytvorili ešte niekoľko šancí, ktoré už ale nepremenili. Deľba bodov je v konečnom dôsledku v peknom zápase zaslúžená.

Tornaľa – Hriňová 5:0 (3:0)

Góly: 6. a 18. I. Drnaj, 31. a 80. J. Gazda, 63. O. Charles Chibueze. ŽK: 0 – 2, ČK: 1 – 1. Rozhodoval: Mikloš, 300 divákov.

Hriňová: M. Dvoran – O. Miklian, J. Cavar, M. Bariak, M. Melich (81. P. Záň), A. Poduška, E. Valach, R. Paprčka (34. D. Šufliarsky), A. Krčmárik, M. Hanes (82. V. Santus), Ľ. Vrana (59. V. Gombala)

Od prvých minút bolo jasné, kto bude pánom na ihrisku. S príchodom nového trénera Tornale Pisára začali domáci hrať ofenzívnejšie, čo sa publiku muselo páčiť.

Mohlo by vás zaujímať Nový šéf MFK Zvolen: Mojou úlohou je klub stabilizovať a vyčistiť staré hriechy Čítajte

Už v prvom dejstve strelili domáci tri góly a položili tak základy svojho víťazstva. Po zmene strán pridali ďalšie dva góly. Záver zápasu bol zbytočne nervózny, najmä keď už bolo o výsledku rozhodnuté.

Ostatné výsledky 1. kola: Poltár – Tisovec 5:3, Príbelce – S. Ďarmoty 2:2, Badín – Podkonice 1:2, Medzibrod – Šalková 1:0

L. Vieska – D. Niva 4:0 (1:0)

Góly: 29. D. Bahno, 53. vlastný, 74. T. Macejko, 88. P. Hanus. ŽK: 1 – 1. Rozhodoval: Kaličiak, 100 divákov.

D. Niva: A. Vilhan – T. Cibuľa, R. Kyslý, M. Kolény (78. P. Kúdelka), L. Slatinec (63. A. Mistrík), J. Kucbel, M. Kucbel, Ľ. Šišmiš, M. Kyslý, D. Plichta, M. Valach

Ladomerská Vieska sa pred novým ročníkom poriadne posilnila. V úvodnom kole nového ročníka privítala vlaňajšieho outsidera z Dobrej Nivy. Domáci boli od úvodu zápasu lepším tímom, no hostia hrozili najmä z brejkov a štandardných situácií.

Skóre mohli otvoriť práve Dobronivčania, ale bývalého gólmana Zvolena v bráne L. Viesky neprekonali. V 29. minúte otvoril skóre zápasu napokon domáci Bahno. Po zmene strán hostia pri jednom z nebezpečných útokov stratili loptu, nasledoval protiútok domácich, ktorý sa pre D. Nivu skončil nešťastne, pretože si dali vlastný gól – 2:0.

V 74. minúte pridal tretí presný zásah domácich Macejko. Dobronivčania nezložili zbrane ani po tomto momente, jeden z hosťujúcich hráčov šiel sám na brankára domácich, ale neuspel.

Hráči D. Nivy sa v zápase nevedeli presadiť, pritom niekoľko sľubných príležitostí si vytvorili. Akoby pokračovali v streleckej nemohúcnosti ešte z jesene 2019. Dve minúty pred koncom duelu domáci rozvlnili po štvrtýkrát sieť za Vilhanom a z víťazstva sa tešili úplne zaslúžene.

Lieskovec – Prenčov 1:2 (1:0)

Góly: 40. E. Ivanič – 56. Rastislav Blahút, 72. T. Hrdlička. ŽK: 4 – 2. Rozhodoval: Kelemen, 100 divákov.

Lieskovec: B. Pavol – P. Krkoš, A. Kazachek (90. J. Kubajda), T. Uhaľ, M. Vronský, J. Hámorník (75. B. Záborský), T. Trnavský, F. Sylvester, E. Ivanič, M. Borgoň, G. Babál (38. R. Pepich)

Prenčov už istotne nechce byť na chvoste piatoligovej tabuľky a to dokázal už v úvodnom kole na ihrisku Lieskovca. Mimochodom, domáci klub vyskladal mužstvo len týždeň pred štartom súťaží a stále sa pozerajú po vhodných posilách. Do 15. minúty si hostia vypracovali dve sľubné príležitosti, ale o tie sa „postaral“ domáci gólman Pavol.

Iniciatívu potom prebrali domáci hráči, korunovali ju v 40. minúte aj otváracím gólom. Na štandardnú situáciu si dobre nabehol Erik Ivanič, ktorý hlavičkou otvoril skóre zápasu. Prenčovu sa podarilo vyrovnať v 56. minúte zásluhou Rastislava Blahúta.