Smolný duel pre Detvu, Košice rozhodli o výhre 32 sekúnd pred koncom

Košičania využili v závere duelu presilovku.

ilustračnéilustračné (Zdroj: TASR)

HC Košice - HC WPC Koliba Detva 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Góly: 25. Květoň (Suja, Klhůfek), 19. Skokan (Koch, Haščák), 60. Skokan (Květoň) - 23. Valent (Török), 37. Podešva (Král, Žilka). Rozhodovali: T. Orolin, Tvrdoň - M. Orolin, Rojík, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3403 divákov.

Košice: Košarišťan — Čížek, Růžička, Slovák, Zeleňák, Michalčin, Koch — Majdan, Skokan, Haščák — Květoň, Suja, Klhůfek — Belluš, Vrábeľ, Cibák — Milý, Rom. Faith, Jokeľ

Detva: Petrík - Mart. Chovan, F. Fekiač, Golian, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ, Turan — Čacho, Zuzin, Sýkora — Král, Podešva, Žilka — Gašpar, Valent, Török — Čenka, V. Fekiač, Lalík

Mohlo by vás zaujímať Poprad má formu, presvedčila sa o tom aj Detva Čítajte

Košičania chceli odčiniť predošlé domáce zaváhanie s Detvou a zároveň predĺžiť 5-zápasovú víťaznú sériu. V prvej tretine sa snažili o častú streľbu, v úvode zápasu im k nej pomohli aj dve presilovky, ale brankára hostí Petríka v nich neprekonali. "Oceliari" mali v 12. minúte ideálnu možnosť otvoriť skóre, recept na detviansku defenzívu na čele s rozchytaným Petríkom však nenašli ani v 102-sekundovej presilovke o dvoch hráčov.

V druhej tretine ubudlo vylúčených a pribudli góly. Do vedenia išli hostia, keď Valent prekonal Košarišťana. Náskok hostí však nemal dlhé trvanie, už o dve minúty Květoň prestrelil Petríka zo strednej vzdialenosti - 1:1. Rovnaký útočník Košíc sa do sľubnej šance dostal aj v 30. minúte, jeho pokus zblízka sa však gólom neskončil. V 37. minúte hrali hostia presilovku, krátko po jej skončení išli do opäť do vedenia, keď Podešva pohotovo zakončil po odrazenom puku - 1:2. Aj tentoraz dokázali domáci rýchlo odpovedať, na Skokanovu strelu Petrík nedokázal zareagovať - 2:2.

Hostia v tretej časti vyčkávali na chybu súpera, dávali si pozor na vlastné a Košičanov nepúšťali do výhodných pozícií a dorážok. Klhůfek zakončil obliehanie detvianskej bránky iba strelou do pripravenej lapačky brankára Petríka, na opačnej strane z úniku neuspel Zuzin. V 60. minúte oslabil hostí Kuklev a Košičania stihli presilovku využiť ešte v riadnom hracom čase. Petríka v nej prekonal Skokan, ktorý rozhodol o troch bodoch pre domácich.

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Zápas bol pre nás dosť nepríjemný. V prvej tretine sme neboli schopní streliť gól a to aj napriek dvom presilovkám 5/3. Pritom dobre vieme, ako sa v takom prípade zvyknú končiť zápasy. Mali sme čo robiť, aby sme si dali šancu vyhrať zápas. V tretej tretine sa hráči dosť strážili, nikto nechcel inkasovať. V závere sa k nám priklonilo aj šťastie."

Josef Turek, tréner HC WPC Koliba Detva: "Prehrali sme, takže nie sme spokojní, no počas zápasu sme hrali veľmi dobre. V prvej tretine sme ustáli dve oslabenia o dvoch hráčov, neskôr sme mali aj úseky, v ktorých sme boli lepším tímom. Mrzí nás, že neberieme žiadne body, ale napriek prehre sme zahrali dobrý zápas."

8. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
  9. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?

Tipos Extraliga

Novodomská o najväčšom úspechu kariéry, životospráve, ale aj zlej mienke o detskom fitnes

Už v 16 rokoch sa môže pýšiť titulom majsterky sveta. Talentovaná Nelli Novodomská v úprimnom rozhovore pre týždenník MY.

Nelli Novodomská počas víťaznej zstavy na MS 2020 v Santa Susanne

Mesto si chce zachovať laznícky ráz

Mnohé žiadosti o stavebné povolenie zamietajú.

Pohľad na Detvu a okolie.
Ján (v strede) a Ondrej Lunter (vpravo) dnes odovzdali stredoškolákom prvé počítače.

Nuutinen prispeje do klubovej kasy, Hraško venoval gól zosnulému dedkovi (+ VIDEO)

Zvolenskí hokejisti si spravili v dohrávke 3. kola z Liptákov trhací kalendár.