Piatok, 22. november, 2019 | Meniny má Cecília

MVK Zvolen zaznamenal prvú výhru v sezóne (+ FOTO)

Až v štvrtom zápase sezóny zaznamenali volejbalisti Zvolena prvé víťazstvo. Zdolali trenčianskych mladíkov.

Zvolenskí volejbalisti zdolali Trenčín.Zvolenskí volejbalisti zdolali Trenčín.(Zdroj: Miloš Masarik)

MVK Zvolen - ŠŠ Volejbal Trenčín 3:0 (23, 23, 16)

Zápas trval 67 minút. Rozhodovali: Niklová a Holčík, 50 divákov. MVP: Matúš Michalec (Zvolen). Najviac bodujúci hráč Zvolena: Matúš Michalec13 bodov

Zvolen: Vrtielka 10, Orolín 5, Kenny 1, Kučera 11, Michalec 13, Kamenský 5, libero Hraňo (Kán 1).

Prvé dejstvo bolo zo začiatku v réžii domácich, ktorí si postupne vytvorili vedenie o 4 body. Najmä zásluhou výborného podania Orolína a Michalca, v útoku sa darilo hlavne Kamenskému. Trenčianski mladíci hrali bez rešpektu a keď sa dotiahli na 18:18, domáci zbytočne znervózneli a kopili chyby. Trenčín sa dostal do vedenia o dva body, ale po smeči Michalca a bloku Kennyho, Zvolenčania vyrovnali. Kučera smečom pripravil setbal, Murgaš síce ešte bodoval, no Kamenský nekompromisne set zakončil v prospech MVK.

Mohlo by vás zaujímať Volejbalisti MVK stále bez zisku setu: Obhajca titulu nedal Zvolenčanom šancu Čítajte

Druhý set začali lepšie hostia, no Zvolenčania dotiahli na 7:7, potom sa mužstvá striedali v jedno, či dvojbodovom vedení až do stavu 16:16. Domáci si potom zásluhou Michalcovho podania, útokov Vrtielku a Kučeru získali vedenie, ktoré ustrážili. Setbal premenil Vrtielka.

Tretie dejstvo bolo v réžii MVK a hlavne Michalca, ktorý bodoval nielen zo servisu, ale darilo sa mu aj na smeči. Keď dvomi esami zaznamenal 21. a 22. bod MVK, viedli už Zvolenčania o 8 bodov. Vykoľajení Trenčania nedokázali zvládnuť ani vlastné podanie, Fejt síce ešte smečom znížil, no zápas zakončil s prehľadom najmladší hráč MVK Kán. Zvolen podľa očakávania vyhral prvé stretnutie v sezóne 3:0.

Martin Vaško, tréner Zvolena: „V prvých dvoch setoch sme kopili veľa nepresností, čoho dôsledkom bolo, že sme sa v nich báli o víťazstvo. V treťom dejstve sme zredukovali aj nepresnosti a chyby, a tak mali vyzerať aj tie predchádzajúce.“