Sobota, 7. december, 2019 | Meniny má Ambróz

Regionálny futbal v kocke: Výsledky, komentáre, tabuľky od III. ligy po II. triedu

Uplynulý víkend priniesol druhé kolá v regionálnaych a okresných futbalových súťažiach.

ilustračnéilustračné(Zdroj: Milan Černák)

Tipos III. liga Stred

Kováčová – Bánová 1:3 (1:2)

Góly: 10. Kurta – 7. Ďurica, 12. Švikruha, 86. Jasenovský. ŽK: 0 – 0. Rozhodoval: Hraško, 420 divákov

Kováčová: Strapec – Plavec (70. Majerčík), Macuľa, Čákovský, Fašang, Ríša, Turák (56. Bordun), Giertl, Duda, Obiechina (78. Flaška), Kurta

Súvisiaci článok Pekný futbal, ktorému chýbalo len gólové korenie. Zvolenčania získali bod Čítajte

Futbalisti Kováčovej odohrali prvý treťoligový duel na vlastnom ihrisku proti Bánovej. Na začiatku stretnutia však dobre nepristúpili k súperovej hre. V 7. minúte nepristúpili domáci hráči k Ďuricovi, ktorý strelou k tyčke otvoril skóre zápasu. Túto strelu mierne podcenil aj gólman Prameňa Strapec – 0:1. V 10. minúte sa podarilo Kováčovej po peknej akcii, na ktorej konci bol Kurta, vyrovnať na 1:1. Radosť však netrvala dlho. Hostia hrali na nakopávané lopty za obranu a z toho pramenil ich druhý gól v 12. minúte, úspešným strelcom bol Švikruha, svoj pokus opäť umiestnil k tyčke – 1:2. Domáci sa po tomto momente herne chytili a v Kováčovej sa hral vyrovnaný futbal, aj keď loptu mali viac na kopačkách hráči Bánovej. Po zmene strán nastúpili domáci do hry s tým, že chcú niečo s výsledkom spraviť. Mali lepší pohyb, viac využívali kraje ihriska a centrované lopty. Pokusy, ktoré šli na hosťujúceho gólmana, zlikvidoval dobre chytajúci brankár hostí. Treba však objektívne napísať, že Prameň si nevypracoval čisté šance. V závere zápasu približne 15 minút pred koncom mala Kováčová tlak, ale hostia využili brejkovú situáciu, lopta prepadla za obranu domácich, konečný výsledok pečatil v 86. minúte Jasenovský – 1:3.

Ostatné výsledky 2. kola: Rakytovce – L. Štiavnica 1:1, Lučenec – Fiľakovo 2:1, Čadca – R. Sobota 2:1, Krásno – Martin 2:2, Žarnovica – Kalinovo 1:1, O. Veselé – Námestovo 1:0

Šalková – Pliešovce 1:2 (1:2)

Góly: 32. Zimnikoval (11 m) – 35. Kudlík, 42. Vilhan. ŽK: 1 – 4. Rozhodoval: Šottník, 150 divákov.

Pliešovce: Sekula – Kouřil (61. Grajciar), Vilhan, Malatinec (88. Polaček), Homola, Hradňanský, Sýkora, Kudlík (90. Draxler), Hraško, Vreštiak, Jamnický

Domácim futbalistom sa v prvom kole podaril plný bodový zisk, keď v Medzi-brode vyhrali rozdielom triedy 3:0. Hosťom z Pliešoviec sa na úvod taktiež darilo a zdolali doma Hajnáčku 3:1. Obe mužstvá tak chceli pokračovať v úspešnom ťažení. Stopäťdesiat divákov, ktorí prišli na štadión, videlo prvý gól v 32. minúte. Rozhodca Šottník nariadil pokutový kop v prospech domácich a Zimnikoval sa z bieleho bodu nemýlil. Už o tri minúty bolo vyrovnané, keď sa presadil Kudlík. Ešte pred zmenou strán hostia obrátili výsledok vo svoj prospech zásluhou gólu Vilhana. Do kabín tak šli lepšie naladení hostia. V druhom polčase napriek snahe domácich o vyrovnanie gól nepadol, a tak Pliešovce odchádzajú zo Šalkovej s tromi bodmi.

Hriňová – Badín 0:0 (0:0)

ŽK: 3 – 1. Rozhodoval: Foltán, 200 divákov.

Hriňová: Vreštiak – Miklian, Melich, Purdek, Jablonský, Malček (56: Zachar), Slosiarik, Paprčka, Pohorelec (90. Poduška), Šufliarsky (56. Marcinek), Hanes (71. Bambura)

Hralo sa v úmornom teple, ale v rýchlom tempe za dobrého rozhodovania arbitrov. Prvých 15 minút bolo vyrovnaných, v 13. minúte mala Hriňová obrovskú šancu, ale Pohorelec netrafil už prázdnu bránu z približne 11 metrov. Neskôr sa začali viac presadzovať skúsení hostia, ktorí vedia, čo chcú hrať a darilo sa im to. Badínčania si vytvorili viacero šancí, ale treba vyzdvihnúť domáceho gólmana Vreštiaka, ktorý vychytal minimálne tri góly. Po zmene strán už úplne dominovali hostia, boli lepším mužstvom. Hriňová sa zamerala na bránenie, vo viacerých prípadoch sa ubránila šanciam Badína aj s prispením šťasteny, ale tá jednoducho k futbalu patrí tiež. Napokon si oba tímy body podelili za bezgólovú remízu.

Hajnáčka – Detva

Hostia na zápas nepricestovali

Ostatné výsledky 2. kola: Tisovec – S. Ďarmoty 4:2, Č. Balog – Príbelce 0:1, Podkonice – Medzibrod 4:1, Poltár – Tornaľa 3:3

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C646J na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M646J na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).