Futbal v regióne: Kováčová krok od titulu, výkon Lieskovca sklamaním

Prinášame vám komentáre, výsledky a tabuľky z víkendového diania na futbalových trávnikoch v regióne.

Futbalisti Detvianskej Huty dostali u lídra poriadny výprask.Futbalisti Detvianskej Huty dostali u lídra poriadny výprask.(Zdroj: Milan Černák)

Hriňová – Kováčová 0:2 (0:0)

Góly: 46., 90. Duda. ŽK: 2 – 4. Rozhodoval: Libiak, 430 divákov.

Hriňová: J. Vreštiak – Miklian, Bariak, Purdek, Melich, Šufliarsky, D. Vreštiak (76. Hanes), Paprčka, Malček, Pohorelec, Bambura

Kováčová: Polóny – Plavec, Turák, Majerčík, Ríša, Giertl, Duda, Skydan, Shushpanov, Šanta (66. Volko), Kujan

Prečítajte si tiež: Kováčová urobila dôležitý krok k víťazstvu vo IV. lige, bude chcieť ísť o súťaž vyššie? Čítajte

Na regionálne derby bolo zvedavých až 430 divákov! Favorit duelu bol jasný, líder tabuľky z Kováčovej. Prvé dejstvo bolo bojovné a vyrovnané, domáci Spartak bol v niektorých fázach hry lepší, vytvoril si aj niekoľko sľubných príležitostí, ale tie sa gólom neskončili. Po prestávke vyšiel nástup do druhého polčasu hosťom, v 46. minúte otvoril skóre Duda po chybe domácej obrany – 0:1. Od tohto okamihu boli hostia lepším tímom a potvrdzovali tabuľkové postavenie. Hriňová sa zmohla akurát na jeden priamy kop, po ktorom zachraňoval hostí brankár Polóny. Víťazstvo Prameňa pečatil v závere zápasu druhým gólom v zápase René Duda.

Badín – Detva 1:0 (0:0)

Gól: 90. M. Giertl. ŽK: 0 – 1. Rozhodoval: Kuchárský, 150 divákov.

Detva: Torbica – Šťastný, Ilić, Krstich, A. Michálik, Mičuda, Sekereš, Tužinský, Šulek (89. Dianiška), Rapčan, Karásek

Domáci Badín v nedeľu podvečer privítal predposlednú Detvu, ktorá mohla zdramatizovať boj s Hriňovou, ale to by musela uspieť. Badín ešte bojoval o štvrtú priečku, na ktorej sa nachádzajú momentálne Príbelce. Fanúšikovia, ktorí merali cestu na štadión, gól nevideli a schuti si mohli zakričať až v úplnom závere, keď domácich vykúpil Martin Giertl. Badín tak zdolal Detvu 1:0 a ostáva v hre o štvrtú priečku.

S. Ďarmoty – Pliešovce 2:0 (1:0)

Góly: 24. a 49. Koncz. ŽK: 3 – 2. Rozhodoval: Medveď, 150 divákov.

Pliešovce: Sekula – Polaček (76. Paľov), Balkóci (58. Rell), Kouřil, Vilhan, Hradňanský, Sýkora, Bobor, Strhársky (46. Malatinec), Kudlík, Hraško

Zápas sa začal za veľkého tepla. Domáci pohrozili už v 5. minúte, ale strelu Lukácsa brankár Sekula vyrazil. Následný protiútok hostí pozorná domáca obrana zneškodnila v poslednej chvíli. V 10. minúte Ďörď minul bránu hostí. Domáci zatlačili Tatran na jeho polovicu. Hostia hrali len na brejky a skúšali pohroziť zo štandardiek. Roh Pliešoviec z 12. minúty skončil vedľa brány. Peknú loptu Bereca za obranu na Ďörďa brankár Sekula vystihol. V 24. minúte mali domáci peknú akciu, na konci ktorej bol Koncz. Jeho strela skončila vo vinkli – 1:0. V 41. minúte pohrozili Pliešovce, ale strela skončila tesne vedľa ľavej tyče. Tlak domácich vyústil v 49. minúte do gólu Koncza na 2:0. Záver zápasu režírovali domáci, ktorí kontrolovali hru a držali loptu na svojich kopačkách.

Prečítajte si tiež: Na Zvolenčanov doľahla únava, Lučenec to dokonale využil Čítajte

Ostatné výsledky 25. kola: Príbelce – Tisovec 4:1, N. Baňa – Tornaľa 4:1, Č. Balog – Medzibrod 2:3, Šalková – Rakytovce 2:3

Krupina – B. Štiavnica 4:2 (3:0)

Góly: 4. Strhársky, 6., 44. a 47. Bohuš – 69. Chmelina, 78. Budinský. ŽK: 1 – 1. Rozhodoval: Pelle, 200 divákov.

Krupina: Rabota – Strhársky, Ďurajka (48. Kindernaj), Pálka (57. Ližbetin), Murín (52. A. Valica), Boháčik, Križan, M. Valica, Petrovský (75. Bajnok), Paľov (16. Selecký), Bohuš

Krupinčania mali úvod do zápasu ako z rozprávky. V 6. minúte vyhrávali už 2:0 po presných zásahoch Strhárskeho a Bohuša. V 16. minúte musel domáci tréner nútene striedať, do hry šiel za zraneného Paľova Selecký.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5YQR na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5YQR na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).