Futbal v regióne: Stožok, H. Nemce a Látky uštedrili súperom debakle

Tradičný futbalový servis. Prinášame vám komentáre, výsledky a tabuľky z víkendového diania na futbalových trávnikoch v regióne.

Ostrolúčania (v pásikavom) si poradili s Detvianskou Hutou v súboji I. triedy.Ostrolúčania (v pásikavom) si poradili s Detvianskou Hutou v súboji I. triedy. (Zdroj: Milan Černák)

IV. liga skupina Juh

Príbelce – Kováčová 1:2 (1:0)

Góly: 44. Skabella (11 m) – 61. a 71. Giertl. ŽK: 2 – 7. Rozhodoval: Bálint, 150 divákov.

Kováčová: Polóny – Plavec, Shuper, Skydan, Majerčík, Ríša, Giertl, Duda, Volko, Šanta (58. Kujan), Turák

Prečítajte si tiež: MFK Zvolen zdolal posledný tím tabuľky, hetrikom sa blysol Hric Čítajte

V Príbelciach sa nehral oslnivý futbal. Domáci kládli dôraz na osobné súboje, nakopávali loptu za obranu Prameňa, snažili sa presadiť po fyzickej stránke. Hostia dobre bránili, aj keď dochádzalo k veľa súbojom a faulom. Kováčová hrala dôrazne v obrane a vyčkávala na brejky. Do vedenia šli Príbelce v závere prvého dejstva, keď v 44. minúte využil pokutový kop Skabella. Hostí tento gól nezložil. Pokračovali vo svojej hre, ktorá slávila úspech v druhom dejstve. Dvoma peknými gólmi v 61. a 71. minúte otočil skóre v prospech hostí Giertl. Kováčová mala ešte ďalšie šance, ktoré už nepremenila. Napriek tomu, že sa nehral atraktívny futbal, hostia boli lepším tímom a tri body si zaslúžili.

Rakytovce – Pliešovce 4:2 (4:1)

Góly: 6. a 12. Telúch, 34. Vazhkyi, 44. Konder (11 m) – 30. Kudlík, 81. Bobor. ŽK: 1 – 2. Rozhodoval: Ligas, 150 divákov.

Pliešovce: Gnida – Polaček, Palovič, Pechovský (46. Soboňa), Kouřil, Hradňanský, Sýkora, Bobor, Kudlík (86. Rell), Hraško (59. Martynovych), Jamnický

Rakytovce sú naďalej v čele tabuľky. Druhá Kováčová sa drží v tesnom závese a tak domáci proti Pliešovciam potrebovali získať všetky body. Už v 12.minúte vyhrávali vďaka gólom Telúcha 2:0. V 30. minúte vrátil Pliešovce do hry Kudlík, o štyri minúty však Vazhkyi vrátil pokoj na kopačky domácim Rakytovciam. Krátko pred koncom prvého dejstva rozhodca Ligas nariadil pokutový kop v prospech domácich a Konder sa z bieleho bodu nemýlil – 4:1. Druhý polčas sa hral v pokojnom tempe a domáci kontrolovali priebeh zápasu. V 81. minúte ešte skorigoval výsledok hosťujúci Bobor, Rakytovce si však výsledok postrážili a vyhrali 4:2. V súbežne hranom zápase druhá Kováčová vyhrala v Príbelciach 2:1 a boj o prvú priečku tak bude ešte veľmi zaujímavý.

N. Baňa – Hriňová 3:2 (2:1)

Góly: 1. Lenard, 12. a 70. Pacalaj – 17. Pohorelec (11 m), 49. Paprčka. ŽK: 3 – 3. Rozhodoval: Škvarek, 120 divákov.

Hriňová: J. Vreštiak – Melich, Bariak, Slosiarik, Gombala (79. Sekereš), Šufliarsky, D. Vreštiak, Paprčka, Malček (46. Purdek), Pohorelec, Bambura

Domáci mali fantastický vstup do zápasu. Hostia urobili dve hrubé chyby, ktoré Novobančania trestali a v 12. minúte vyhrávali už 2:0. Do zápasu sa vrátili hostia späť v 17. minúte, keď penaltu využil Pohorelec. Od tohto momentu bol Spartak lepším tímom, hralo sa prakticky na jednu bránu. Avšak hráčom Hriňovej sa nedarilo v koncovke. Vyrovnávajúci gól strelili hostia v úvode druhého polčasu, presadil sa Paprčka. Hriňová pokračovala v nátlakovej hre, vytvorila si viacero tutoviek, ale akoby jej nebolo súdené skórovať. A prišla 70. minúta a ďalšia hrubá chyba obrany hostí, ktorú potrestal Pacalaj a rozhodol o tom, že Nová Baňa získala plný bodový zisk.

S. Ďarmoty – Detva 1:0 (0:0)

Gól: 66. Koncz. ŽK: 1 – 8, ČK: 0 – 1. Rozhodoval: Katreniak, 150 divákov.

Detva: Torbica – Šťastný, Ilić, Krstich, A. Michálik, Sekereš, Mičuda, Rapčan (70. Berkeš), Šulek, Tužinský, Karásek

Detva chcela nadviazať na výkon z minulého týždňa, keď prekvapujúco zdolala Šalkovú, ale veľmi sa im to nedarilo. Hostia hrali tvrdo v súbojoch, za čo videli až 8 žltých kariet. Tri body pre domácich zariadil v 66. minúte Koncz. A to S. Ďarmoty ešte nepremenili v 55. minúte pokutový kop.

Ostatné výsledky 23. kola: Šalková – Medzibrod 0:2, Badín – Tisovec 0:0, Č. Balog – Tornaľa 7:2

Krupina – Hrochoť 1:1 (0:0)

Góly: 57. Haško – 89. Poliak. ŽK: 2 – 2. Rozhodoval: Truban, 100 divákov.

Krupina: Rabota – Strhársky, Pálka, Križan, Lietava, Petrovský (74. A. Valica), M. Valica, Kindernaj (46. Tóth), Boháčik (56. Murín), Bohuš, Selecký (46. Haško)

V Krupine sa hral vyrovnaný a slušný zápas. V prvom dejstve nedokázalo skórovať ani jedno z mužstiev, aj keď si viac šancí vytvorili domáci futbalisti. Cez prestávku tréner Krupiny prestriedal a to prinieslo svoje ovocie. V 57. minúte sa presadil práve striedajúci Haško.