Pod Urpínom padlo 10 gólov, Detva inkasovala sedmičku

Proti úradujúcemu majstrovi sa hokejistom spod Poľany nepodarilo bodovať.

ilustračnéilustračné(Zdroj: TASR)

HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC 07 Detva 7:3 (3:2, 2:0, 2:1)

Góly: 6. Higgs (Faille, Selleck), 20. Šoltés, 20. Asselin (Faille, Mihálik), 29. Bartánus (Southorn, K. Sloboda), 40. Gabor (Češík), 42. T. Surový (Zigo), 51. Southorn (Zigo, Šoltés) – 9. Betker (Puliš), 14. Sládok (Hodgson), 54. Török (Martin Ďaloga, P. Valent). Rozhodovali: Müllner (SR), Juhász (Maď.) – Šefčík (SR), Soltész (Maď.), vylúčení 6:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2526 divákov.

Banská Bystrica: Lisutin - Kubka, Ďatelinka, Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Nemčík, Glenn - Šoltés, T. Surový, Zigo - Asselin, Faille, Selleck - Bartánus, Higgs, A. Šťastný – Gabor, Češík, Koper

Detva: Zalivin - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, Betker, Jendroľ, Golian - Puliš, Murček, Ščurko - Žilka, McLean, Hodgson - R. Gašpar, Matúš Chovan, Král – Török, P. Valent, Martin Ďaloga

Prečítajte si tiež: Vyrovnaný duel Detvy s Popradom rozhodli až nájazdy Čítajte

V prvej tretine videli diváci päť gólov a množstvo šancí na oboch stranách. Do vedenia mohli ísť hostia, keby využili dve príležitosti v podaní Žilku a Gachulinca. Nestalo sa tak a trestali Bystričania v presilovke. V nej mal najskôr šancu Asselin, ale presadil sa napokon Higgs dobrou strelou z medzikružia. Majster mohol potom vedenie zvýšiť, ale Zalivina zblízka neprekonali Surový ani Asselin. Hostia ťažili z dvoch chýb v domácej defenzíve. V 9. minúte Betker prestrelil Lisutina a vyrovnal na 1:1, v 14. minúte otočil vývoj Sládok švihom po prihrávke Hodgsona, keď Bystričania prehrali boj o puk v rohu ihriska. Skóre mohlo byť pre Detvancov aj priaznivejšie, keby Žilka mieril presnejšie a McLeanovi nechýbalo potrebné šťastie pri zakončení. Podstatná pre vývoj tejto tretiny bola posledná minúta. V nej Sládok nešťastne nabil puk Šoltésovi, ten si obkorčuľoval bránku a lišiacky zakončil – 3:2. Trinásť sekúnd pred prestávkou sa tešil z gólu aj Asselin, ktorý zostal nepokrytý pred bránkou a dokonale to využil.

V strednom dejstve mali hokejisti spod Urpína jasnú prevahu, nevyužívali však príležitosti. Zalivina neprekonali Asselin a dvakrát Higgs, napokon však smolu prelomil Bartánus v presilovke po prihrávke Southorna. Presadil sa v 29. minúte na dvakrát – 4:2. Hostia pohrozili len raz, v početnej výhode Sládkom, ktorý na Lisutina nevyzrel. Bystričania znovu trestali v samom závere a opäť tesne pred prestávkou, konkrétne 10 sekúnd po strele Češíka a dorážke Gabora – 5:2.

Na začiatku tretej tretiny umlčal hostí bystrický kapitán Surový. Tvrdo vystrelil z medzikružia spoza protihráča a rozvlnil sieť vôbec svojím prvým gólom v sezóne. Domáci boli pri chuti, siedmy zásah mohli pridať v presilovke pri už štvrtom treste Ščurka v zápase a blízko k nemu mali aj po šanci Bartánusa. Skóre napokon zvýšil obranca Southorn z pravej strany dobrou koncovkou po ľade. Hráči spod Poľany odpovedali v 54. minúte. Pred bránkou bol nepokrytý Török a pohotovo znížil na 7:3. Tento hokejista sa mohol presadiť aj v presilovke, ale zblízka neuspel, takže napokon zostal v platnosti výsledok s desiatimi gólmi v stretnutí.