Bystrica vrátila Zvolenu požičané a vystriedala HKM v čele tabuľky

Ďalšie pohronské derby v krátkom čase vyšlo lepšie Bystričanom, ktorí nám vrátili požičané z Winter Classic.

ilustračnéilustračné (Zdroj: SITA)

HKM Zvolen – HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 28. Vandane (Michal Chovan), 57. S. Petráš (Šišovský) - 4. Higgs (Faille), 25. Higgs (Faille, Asselin), 58. Mihálik (Faille, Selleck), 60. Faille. Rozhodovali: D. Konc st., P. Stano – Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 8:10, navyše: Ďatelinka – Mitchell obaja 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, zmeny: od 57. do 58. Lisutin za Williamsa, 3965 divákov

Zvolen: Tomek – Vandane, Pufahl, Pöyhönen, Fraser, Hraško, Ulrych, Roman, Růžička – Zuzin, Michal Chovan, Obdržálek - Vandas, Kytnár, Handlovský – Petráš, Mitchell, Kelemen – Andrisík, Holovič, Šišovský

B. Bystrica: Williams - K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Marshall, Mihálik, Nemčík, Glenn - Bartánus, Higgs, M. Lunter - Šoltés, T. Surový, Zigo - Asselin, Faille, Selleck - Matoušek, A. Šťastný, Koper

Prečítajte si tiež: Zvolen po prestávke pod Tatrami neúspešne, v tabuľke ostal prvý Čítajte

Zápas sa začal svižne so šancami na oboch stranách. Po tridsiatich sekundách sa nepresadil domáci Obdržálek, na opačnej strane nebol úspešný po individuálnom umení Asselin. Bystričania išli do vedenia v presilovke zásluhou Higgsa, z medzikružia pokoril Tomeka. Zvolen mohol vyrovnať Zuzinom, dvakrát neuspel, na opačnej strane rovnako dvakrát zakončoval Lunter, ale ani on neskóroval. V desiatej minúte sa Kelemen rútil na hosťujúceho Williamsa, nepokoril ho a podobne dopadol v tutovke o pár sekúnd neskôr i jeho spoluhráč Mitchell. Ten navyše uštedril úder Ďatelinkovi, ktorého museli ošetrovať, pobili sa aj Kubka s Petrášom a rozhodcovia neboli dlho schopní udeliť tresty. To oba tímy úplne rozladilo, nevedeli sa dostať do prestávky do patričného tempa a šance už zaplnený štadión nevidel.

V strednom dejstve sa snažil o vyrovnanie v početnej výhode Kytnár pri ľavej žrdi, no čo sa nepodarilo jemu, vyšlo na druhej strane súperovi v prevahe o jedného hráča. Po prihrávke Failleho sa pred odkrytou bránkou opäť presadil Higgs – 0:2. Zvolen však odpovedal v 28. minúte a taktiež v presilovke. Obranca Vandane prešiel dvoch Bystričanov a vystrelil účinne po ľade spoza protihráča, znížil tak na 1:2. Zápas dostal nový náboj. "Barani" mohli zvýšiť Asselinom a Šťastným zblízka, domáci mali možnosti po strele Ulrycha, keď zazvonila horná žŕdka a v početnej prevahe bola nebezpečná dorážka Kytnára pred bránkou.

V tretej tretine prejavoval Zvolen veľkú snahu, nevyužil presilovku a gólom sa neskončil ani prienik Kytnára, namiesto puku skončil sám hráč v bránke. Hostia hrali umne, takticky, k nebezpečnej koncovke pustili po dlhých minútach iba Kelemena, no ten namieril vedľa. Napokon sa však domáci dočkali vyrovnania v 57. minúte, Petráš si nakorčuľoval do ľavého kruhu a puk poslal ponad betón Williamsa – 2:2. Bystričanov to nepoložilo a rýchlo odpovedali. Ujala sa totiž strela obrancu Mihálika spoza kruhu, ktorou rozhodol o osude stretnutia. Hráči spod Pustého hradu nevyužili v samom závere power-play a dve sekundy pred koncom inkasovali ešte do prázdnej bránky z hokejky Failleho.