Záver jesene: Kováčová v čele štvrtej ligy, v súboji o prvenstvo v I. triede uspeli H. Nemce

Prinášame vám výsledkový sumár z posledných kôl, komentáre, zostavy a tabuľky od štvrtej ligy po prvú triedu.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Milan Černák)

IV. liga skupina Juh

Č. Balog – Pliešovce 4:0 (1:0)

Gól: 7. Kovalčík, 51. Medveď, 65. Auxt, 74. Mózer

Rozhodoval: Filkus, 100 divákov, ŽK: 2-3, Č. Balog: Hermanský – Daxner, Vozár (57. Balco), Mózer, Kovalčík (72. Peťko), Cibula (46. Horváth), Pečovský, Pančík, Auxt (67. Rosík), Medveď (57. Floch), Betka, Pliešovce: Gnida – Polaček (59. Záturecký), Kouřil, Vilhan (59. Černický), Malatinec, Sýkora, Bobor, Kudlík, Hraško, Jamnický, Palovič

Horehronci mali za súpera bojovný tím z Pliešoviec, ktorý síce v zápase vzdoroval, no lúčil sa s výpraskom. Už v úvode stretnutia sa presadil Kovalčík a hostí mohlo mrzieť, že nevyužili svoje šance na vyrovnanie. Druhý polčas bol totiž veľkou dominantou domáceho celku, ktorý nič nemohlo zastaviť od vysokej výhry. Takmer všetky úspešné útočné akcie išli cez Mózera. Ten v závere duelu pridal aj zaslúžený gól a Čierny Balog sa tak s jeseňou rozlúčil víťazstvom.

SkryťVypnúť reklamu

Šalková – Kováčová 2:5 (1:3)

Gól: 18. Mikulec, 67. Vučković – 21. a 26. Greško, 37. Duda, 63. Kurta, 90. Giertl

Prečítajte si tiež: Posledný jesenný zápas Zvolena: Na Kysuciach vybojovali bod Čítajte

Rozhodoval: Šottník, 150 divákov, ŽK: 3-1, Šalková: Smerek – Štubniak, Libič, Mesík, Mesík, Zimnikoval, Palovič (65. Lašút), Mikulec, Bútora (68. Chovanec), Debnár, Vučković Kováčová: Polóny – Turák, Giertl, Shuper, Lauč, Ríša, Duda, Greško (46. Lupták), Šanta, Bordun (81. Volko), Kurta (63. Kujan)

Šláger tabuľkových lídrov sa začal tlakom Šalkovej, ktorá z neho vyťažila gól Mikulca. Obraz hry sa však prakticky hneď nato zmenil a do polčasu stihli hostia streliť tri góly po pekných kombinačných akciách. Domáci tím sa tak ľahko nevzdával a neustále si vypracovával šance, ktoré však neprinášali znižujúci gól. Kováčová sa dostala ešte viac na koňa po góle Kurtu, ktorý mohol znamenať úplný skalp domáceho tímu. V krátkosti nato sa však presne trafil Vučković a Šalkovčania stále živili akú--takú nádej na body. Hostia sa stiahli do obrany a vyhrávali dôležité súboje. V závere sa ešte z protiútoku presadil Giertl a spečatil triumf Prameňa.

Hriňová – Tisovec 1:1 (0:0)

Góly: 63. Pohorelec – 56. Masár

Rozhodoval: Medveď, 250 divákov, ŽK: 0-2, Hriňová: Vreštiak – Miklian, Čipčala, Jablonský, Moravčík, Ľupták (51. Malček), Vreštiak, Hanes (61. Hronček), Pohorelec, Purdek, Bambura (73. Záň)

Hriňová spojila posledný jesenný zápas s oslavami 70. výročia organizovaného futbalu v tomto meste. Pred úvodným hvizdom boli ocenené viaceré legendy MFK Spartak Hriňová. Samotný zápas sa začal obrovským tlakom domácich futbalistov, v úvode ale iba po šestnástku súpera. Po čase sa pridala aj plejáda šancí Hriňovej, z nich sa gólom neskončila ani jedna. Spartak pokojne mohol viesť aj 4:0. Domáci gólman Vreštiak si v prvom dejstve siahol na loptu len dva razy. Po zmene strán mali lepší štart do druhého polčasu hostia, čo korunovali v 56. minúte otváracím gólom Masára. Po tomto momente opäť prevzali iniciatívu domáci. V 63. minúte vyrovnal Pohorelec. V záverečnej desaťminútovke Hriňová opäť poriadne zatlačila súpera, lopty však lietali tesne vedľa brány Tisovca, a tak si tímy napokon body delili.

Nová Baňa – Detva 1:2 (1:0)

Góly: 39. Brodziansky – 68. Berkeš, 76. Karásek

Rozhodoval: Botka, 100 divákov, ŽK: 0-3, N. Baňa: Zarić – Pacalaj, Branković, Milošević (73. Janšík), Brodziansky, Vozár, Čakloš, Konečný, Pánik (82. Barniak), Vlčko, Dobrík , Detva: Kružliak – Šťastný, Škopík, Sekereš, Michálik, Šufliarsky (46. Berkeš), Rapčan, Bystriansky (56. Šulek), Tužinský, Karásek, Dianiška (87. Michalík)

V úvode zápasu boli lepší domáci hráči, ktorí zo svojich šancí využili jednu a ujali sa vedenia. V druhom polčase sa snažili hostia vyrovnať, čo sa im aj podarilo, keď v 68. minúte prekonal domáceho brankára Berkeš. Domáci sa snažili opäť strhnúť vedenie na svoju stranu, ale boli to práve hostia, ktorí dokázali streliť gól a otočili tak stav stretnutia.

Gól: 75. Vronský

Rozhodoval: Katreniak, 150 divákov, ŽK: 3-4, ČK: 0-1, Lieskovec: Kováč – Kováč, Pepich, Vrbovský, Vronský, Borgoň (89. Ivan), Szöke, Trnavský, Krkoš, Gajdoš, Šimšík, Hrochoť: Rusko – Dorotovič, Baitar, Poliak, Škamla (79. Hraško), Uhliar (76. Rebek), Maľa, Čambor, Poničan, Zátroch, Zátroch

V Lieskovci sa hralo veľmi kvalitné stretnutie z oboch strán. V úvodnom dejstve si vypracovali domáci i hostia po jednej tutovke, gól však diváci nevideli. Keď obe mužstvá schádzali na polčasovú prestávku, neudržal nervy na uzde hosťujúci Peter Zátroch, ktorý dostal červenú kartu. Hrochoť pokračovala v druhom polčase s desiatimi hráčmi, ale na ich hre to nebolo badať a pokračovalo sa v kvalitnej hre z oboch strán. Hostia si vypracovali ďalšie dve vyložené šance, ktoré ale nepremenili, a tak udreli domáci jediným gólom zápasu. V 75. minúte skóroval Vronský, ktorý rozhodol o troch bodoch pre Lieskovec.

D. Niva – L. Vieska 1:0 (1:0)

Gól: 29. M. Kyslý

Rozhodoval: Riša, 120 divákov, ŽK: 3-4, D. Niva: Vilhan – Baláž (45. Žiga), Vidhold (76. Molnár), Kolény, Kyslý, Penksa, Kucbel, Cibuľa, Chrenovský (90. Šimko), Plichta, Baláž, L. Vieska: Číž – Benča, Macejko, Turkota, Fišnar, Repiský, Škriniar, Barbora, Hanus, Arvaj, Barboriak

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5KJW na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5KJW na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.