Nedeľa, 16. december, 2018 | Meniny má Albína

Sliač sa postaral o prekvapenie kola, zdolal vedúce H. Nemce (+FOTO)

Naplno sa rozbehli aj oblastné futbalové súťaže. V I. triede si schuti zastrieľali hráči V. Pstruše či Kriváňa.

Ilustračné foto.(Zdroj: Milan Černák)

I. trieda – 16. kolo

V. Pstruša – Budča 5:0 (3:0)

Góly: Tkáč 2, Gondáš, Marcinek, Budai

V sobotňajšom stretnutí sa zrodila jasná výhra domácich hráčov. Prvá polovica úvodného dejstva bola vyrovnaná, avšak v záverečnej päťnásťminútovke úradovali domáci, ktorí strelili tri góly a rozhodli ešte do prestávky o osude stretnutia. Po zmene strán, dal štvrtú gólovú poistku Marcinek a 10 minút pred koncom strelil piaty gól Budai.

Prečítajte si tiež: Sása prekvapila Krupinu, Dobrá Niva sa rozišla s Kováčovou bez gólov (+ FOTO)

Sliač – H. Nemce 1:0 (0:0)

Gól: Sirota

Na ihrisku Sliača sa zrodilo najväčšie prekvapenie kola. Líder súťaže z H. Nemiec druhýkrát v sezóne prehral. Približne 120 divákov sledovalo zaujímavý futbal, no gól si fanúšikovia zakričali len raz. V 67. minúte sa radoval Miroslav Sirota, ktorý tak rozhodol o senzačnom víťazstve Sliača.

Sebechleby – Bzovík 1:3 (0:1)

Góly: Bohuš – Pápay 2 (1 z 11 m), Dolinský

Bzovík začal potvrdzovať úlohu favorita v závere prvého dejstva, presadil sa Lukáš Pápay. Ten istý hráč premenil pokutový kop a bolo 2:0 pre hostí. Domáci chceli duel zdramatizovať, znížili na 1:2, ale posledné slovo mal hosťujúci Dolinský.

Podzámčok – Kriváň 0:4 (0:2)

Góly: Haring 2, Chlebničan, Malatinec

Hostia z Kriváňa si svoje gólové zásahy rovnomerne rozdelili do oboch polčasov. Darilo sa najmä Pavlovi Haringovi, ktorý sa trafil dvakrát.

D. Huta – Očová 1:1 (0:0)

Góly: Šulek – Zajac

Do vedenia šli hostia, keď sa v 58. minúte presadil Zajac. Keď to už vyzeralo, že z troch bodov sa bude tešiť Očová, udreli domáci. V 88. minúte rozhodol o deľbe bodov Šulek.

Stožok – Látky 3:1 (1:1)

Góly: Melicher, Klimo, Zorvan – Tököly

Skóre otvorili domáci futbalisti, hostia kontrovali ešte v prvom dejstve. Zápas sa chýlil ku koncu a vyzeralo to na deľbu bodov. Avšak v 87. minúte skóroval Klimo. O dve minúty na to pridal tretí presný zásah Zorvan.

Zv. Slatina – Dudince 3:2 (1:1)

Góly: Mich. Mlynár, Kováčik, Kuchárka – Vankovic 2

Ďalšie prekvapenie sa zrodilo vo Zv. Slatine. Hral sa vyrovnaný zápas, do vedenia šli hostia už v 6. minúte, keď sa presadil Erik Vankovic. Do polčasu domáci zásluhou Michala Mlynára vyrovnali. Slatinčanom vyšiel úvod druhého polčasu, hneď na jeho začiatku zaskočil všetkých Kováčik – 2:1. Ani nie o 10 minút vyrovnával opäť Vankovic. V 63. minúte udreli domáci opäť, Kuchárka upravil na konečných 3:2. V závere domáci ustrážili tesný náskok aj vďaka taktickým striedaniam.

Góly: Záturecký 2, Ihring, Sečkár

Domáci rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase. Prvýkrát rozvlnili sieť za gólmanom hostí už v 3. minúte Zátureckým. Ten istý hráč pridal aj druhý gól, do polčasu sa trafil ešte Ihring. Po zmene strán kozmeticky upravil výsledok ešte Sečkár minútu pred záverečným hvizdom.

Prečítajte si tiež: Malá dedinka má jedinečnú galériu masiek z celého sveta

Babiná – V. Pstruša B 5:1 (5:0)

Góly: J. Baláž 3 (1 z 11 m), Kolény, M. Baláž – Výboh

Vymaľované bolo už v 29. minúte. Domáci dovtedy strelili súperovi päť gólov. Hetrikom sa prezentoval Ján Baláž. Od toho momentu sa stretnutie len dohrávalo. O čisté konto brankára Šimiaka pripravil pár minút pred koncom Michal Výboh, ktorý vsietil čestný úspech hostí.

O. Lúka – Sielnica 2:2 (2:1)

Góly: Rapač (11 m), Kollárik – Mar. Menyhért, Joz. Ryboš

Už v prvom polčase diváci videli tri góly. Do vedenia šli domáci po jedenástke. Hostia vyrovnali v 38. minúte, dlho sa však netešili. Vzápätí naklonil misky váh na stranu domácich Kollárik. Sielnica nakoniec dokázala vyrovnať v 59. minúte a mužstvá si body delili.

V. Lúka – Senohrad 3:1 (1:1)

Góly: Bertók, Kováč, Kadáš – Jombík

V prvom polčase sa z presných zásahov tešili obe mužstvá. Po zmene strán domáci zabojovali, v 53. minúte sa presadil Kováč. Veľká Lúka spečatila výhru v záverečnej minúte.

1. Nestíhate nakupovať darčeky?
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  4. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  5. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  6. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  7. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  8. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  9. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  10. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  2. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  3. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  4. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!

Podozriví sú už v rukách polície.

Winter Classic zavíta aj na zvolenské námestie, aktéri predstavia špeciálne dresy

Aktéri Winter Classic po Vianociach prvýkrát predstavia verejnosti špeciálne dresy, v ktorých vo februári proti sebe nastúpia.

Záujem o stavbu úseku R2 Kriváň - Mýtna prejavili štyri združenia

Pri hodnotení verejného obstarávania už nebude rozhodovať len cena.

Vyhodnotenie Zvolenskej bežeckej ligy. Hlavné kategórie ovládli Dolinec a Liptáková

Po tradičnom Mikulášskom behu symbolicky uzavreli bežci vyhodnotením bežeckú sezónu pod Pustým hradom.