V priamom súboji o druhé miesto Zvolen zdolal Košice (plus HLASY po zápase)

Víťazná šnúra HKM Zvolen sa po výhre nad Košicami natiahla na osem zápasov.

HKM Zvolen je v tabuľke už druhý! - ilustračnéHKM Zvolen je v tabuľke už druhý! - ilustračné (Zdroj: SITA)

HKM Zvolen - HC Košice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 34. Michal Chovan (tr. strieľanie), 59. Michal Chovan. Rozhodovali: J. Konc, Siegel – Kollár, Soós. Vylúčení: 3:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2080 divákov.

Zvolen: Šimko – Drgoň, Ross, Hraško, J. Kováčik, Ťavoda, Wharton, T. Bokroš, Andersons – Coffman, Steén, Obdržálek – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – Martin Ďaloga, L. Jurík, Matis - T. Török, V. Fekiač, Síkela

Košice: Habal – Kessel, L. Matejka, Dudáš, Šedivý, Pulli, Michalčin, Čížek – Kafka, Hovorka, Suja – Spilar, Pacan, L. Nagy – Hričina, Boltun, Šoltés – T. Klíma, Vrábeľ, Š. Petráš

Obaja tréneri v úvode zápasu taktizovali, variovali so zostavou a šance chýbali. Do prvej vážnejšej príležitosti sa dostali hostia až v 6. minúte. Atakovaný Šimko ležal na ľade bez hokejky, ale Kessel puk do opustenej bránky neposlal. Na opačnej strane zaujal v presilovke teč Šišovského a neskôr sa v dobrej možnosti ocitol voľný Hraško, ktorý však mieril iba do Habala. Košičania mohli otvoriť skóre v presilovke o dvoch hráčov. Trvala 97 sekúnd, ale Šimko nebezpečnú situáciu riešiť nemusel. V závere tretiny si Zvolenčania vytvorili tlak, šance však nevyužili L. Jurík, Ross, Obdržálek ani Coffman.

Prečítajte si tiež: Zvolenčania potvrdili momentálne najlepšiu formu v lige, zdolali lídra Čítajte

V 3. tretine mali najskôr prevahu domáci, ale skóre mohli otvoriť Východniari. Zblízka pri ľavej žrdi neuspel Hričina a Suja dosiahol gól nedovoleným spôsobom po teči vysokou hokejkou. Pred Habalom to skúšali aktívny Coffman bekhendom, švihom Wharton a dve príležitosti mal aj L. Jurík. V 34. minúte sa rútil sám na brankára hostí Michal Chovan a keďže bol v koncovke zozadu faulovaný, nasledovalo i napriek veľkým protestom trénera Jančušku trestné strieľanie. To s prehľadom Michal Chovan premenil, keď si ukážkovo zasekol Habala – 1:0. O tridsať sekúnd neskôr korčuľoval na brankára Košíc aj Šišovský. Tiež bol faulovaný, avšak tento útočník nariadené trestné strieľanie nepremenil. Oceliari sa do prestávky pokúšali vyrovnať, ale na Šimka nevyzreli Hričina, Šoltés a v presilovke ani Nagy.

V 3. tretine mali Zvolenčania viac z hry, vytvorili si niekoľko šancí, ale postupne ich nevyužili Michal Chovan, dvakrát Coffman a Obdržálek. Mohlo sa im to vypomstiť, pretože v 49. minúte sa ocitol sám pred Šimkom Hovorka, puk však nevedel nadvihnúť nad "betón". Tento hráč mal i ďalšiu vyloženú príležitosť ešte v 56. minúte, úplne voľný však mieril znovu do domáceho brankára. V závere hostia odvolali brankára, ale inkasovali gól do prázdnej bránky. Puk tam poslal z vlastnej tretiny Michal Chovan – 2:0.

Hlasy po zápase

Peter Mikula, tréner Zvolena: „V prvej tretine mali hostia lepšiu hru i pohyb. Pomohlo nám, že sme ubránili presilovku súpera o dvoch hráčov. My sme sa však zbytočne stiahli do obrany, nevykrývali sme dobre stredné pásmo. Pomohol nám v druhej tretine gól z trestného strieľania, hlavne po psychickej stránke. Potom sme siahli na dno svojich síl a schopností, vytrvalo sme išli za svojím cieľom, zabojovali sme o druhé miesto, s tým som spokojný. Diváci si, myslím, prišli na svoje, zápas ich mohol nadchnúť. Oba tímy ukázali svoje prednosti.“

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Nie som spokojný s hrou ani s výsledkom. Opäť sa potvrdilo, že ak mužstvo nevyužije presilovku piatich proti trom, tak zvyčajne nevyhrá. Keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Chýbala nám lepšia súčinnosť a pohyb, rovnako tak aj agresivita v osobných súbojoch. Keď sme sa do šancí dostali, chýbala finálna prihrávka, takže inak sa tento zápas ani nemohol skončiť ako sa skončil.“

Michal Chovan, autor dvoch gólov Zvolena: „Dobre sa bránilo z oboch strán, ale my sme podali kolektívny výkon a podržal nás aj brankár Marek Šimko. Hokej sa hral dobrý, i keď padlo v zápase málo gólov. Čo sa týka môjho trestného strieľania, mal som to rozmyslené, bol som rozhodnutý a vyšlo to. Vždy je to však 50 na 50. Postupne sa po zranení dostávam do hry. Dúfam, že nám to bude takto šliapať aj ďalej.“

Marek Šimko, brankár Zvolena, čisté konto v zápase: „Úvod sme mali rozpačitý, ale celkovo to bol zápas dobrý. Miestami to bola taká šachová partia, ale veľa našich striel pochytal brankár Košíc. Klobúk dolu pred mojimi spoluhráčmi, čo predviedli predo mnou. Hostia nemali vyložené príležitosti aj vďaka tomu, že naši obrancovia blokovali veľa striel. Sme radi, že sme priamy súboj o druhú priečku zvládli.“