H. Nemce, Očová a Látky vyškolili súperov, líder I. triedy stále neinkasoval gól!

V druhej triede sú bez prehry už len dve mužstvá – Ostrá Lúka a rezerva Dudiniec.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Milan Černák)

I. trieda

Sliač – Stožok 3:2 (2:1)

Na Sliači sa hralo dramatické stretnutie so šancami na oboch stranách. Do vedenia šli domáci už v 2. minúte, keď skóroval kapitán Végh. Stožok vyrovnal v 22. minúte zásluhou Slosiarika. V záverečnej minúte prvého polčasu poslal do vedenia domácich Nemec. Po zmene strán sa pokračovalo v kvalitnom futbale, v 70. minúte nepremenil pokutový kop Sliačan Jackuliak a o 5 minút nato trestali hostia, keď vyrovnali na 2:2. Výhru pre Sliač napokon zachraňoval v záverečnej minúte Dávid.

Góly: Végh, Nemec, Dávid – Slosiarik, Joz. Fekiač. ŽK: 3 – 2. Stretnutie pred 80 divákmi rozhodoval Kučera. Sliač: Suja – Végh, Nemec, Bertók, Mračko, Dávid, Jackuliak, Zemko, Frajt, Horňák, Sirota (Taufer, Uhaľ, Halaj). Stožok: Sliacky – J. Fekiač, Iv. Figura, Klimo, Slosiarik, M. Fekiač, Vlček, Šufliarsky, Ig. Figura, Melicher, Kavín (Joz. Fekiač)

Očová – Sebechleby 7:1 (3:0)

Očová si poľahky poradila s poslednými Sebechlebmi. Už do polčasového hvizdu nastrieľala súperovi tri góly, po zmene strán pridala ešte ďalšie štyri presné zásahy.

Góly: Zajac, Fatľa, Svintek, Debnár 2, Filip, Babic – Nita. ŽK: 1 – 1. Pred 60 divákmi rozhodoval Srholec. Očová: Kubajda – Fabiany, Fatľa, Pavlík, Priadka, D. Široký, P. Široký, Chabada, Svintek, Debnár, Zajac (Chabada, Babic, Filip, Jablonka). Sebechleby: Babiak – Pleva, Gembický, Pomahač, Babiak, M. Melišek, Ďatko, Nita, L. Melišek, Bajnok, Plošický (Mikuláši)

Látky – Bzovík 8:1 (4:0)

Až nečakane vysoké a hladké víťazstvo sa zrodilo na Látkach. Rozhodnuté bolo prakticky už po prvom dejstve. Hetrikom sa blysli dvaja domáci hráči – Olšiak a Ján Kubiš. O čestný zásah hostí sa postaral Križan, ktorý navyše ešte nepremenil pokutový kop.

Góly: Olšiak 3, J. Kubiš 3, M. Kubiš, Gelieň – Križan. ŽK: 3 – 1. Stretnutie pred 80 divákmi rozhodoval Kučera. Látky: Chlebničan . Nosáľ, J. Škopík, Gondáš, Michalovský, Segeč, M. Kubiš, Izairi, J. Kubiš, Olšiak, Mikuš (Gelieň, Tazberík, Spodniak, Sivok). Bzovík: Alakša – Herman, A. Výboh, Gonda, Zaťkov, Hudec, Čiak, Križan, Augustín, Pápay, Ostrihoň (Moniš)

H. Nemce – Podzámčok 7:0 (4:0)

Aj diváci v Hontianskych Nem-ciach si užili poriadne gólové hody. Líder tabuľky rozstrieľal Podzámčok. Hetrikom sa blysol Havran. A to ešte Kindernaj nepremenil v prvom polčase penaltu. Navyše, domáci v tejto sezóne ešte stále neinkasovali ani gól!

Góly: Havran 3, Palkovič, Sádovský, Šnajder, Skačan. ŽK: 0 – 1. Pred 120 divákmi rozhodoval Domby. H. Nemce: Pavlenda – Ližbetin, Palkovič, Vaškor, Šnek, Skačan, Vyletel, Rerich, Kindernaj, Sádovský, Havran (Kocka, Šnajder, Troiak, Vachalík, Dinh). Podzámčok: Vilhan – Sluka, Špurek, Slúka, Slančík, Kosorin, Korpáš, Hakel, Danko, Franka, Cúth (Strak).

Dudince – D. Huta 2:0 (2:0)

Dudinčania rozhodli o troch bodoch dvoma zlepenými gólmi v závere prvého polčasu. Po zmene strán si už náskok pohodlne postrážili a pripísali si piatu výhru v prebiehajúcej sezóne.

Góly: Dlhopolec, Vankovic. ŽK: 2 – 2. Pred 80 divákmi rozhodoval Dado. Dudince: Fabian – Berényi, Felyo, Lalík, Harach, Gajdoš, Dlhopolec, Bartoš, Hilko, Bačík, Vankovic (Páldi, Kliment, Mrázik). Podzámčok: Ľupták – J. Olšiak, Jar. Slovák, L. Olšiak, Jak. Slovák, P. Olšiak, Šulek, Hanes, Hronček, Chovan, Kortiš

Zv. Slatina – V. Pstruša 1:2 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase diváci v úvodnom dejstve gól nevideli. Do vedenie šli hostia po zmene strán, keď sa v 52. minúte presadil Peter Tkáč. Slatinčania vyrovnali v 68. minúte zásluhou Kubovského. V závere, keď to už vyzeralo na deľbu bodov, opäť udrel hosťujúci Tkáč, ktorý rozhodol o mierne prekvapujúcom víťazstve hostí.

Góly: Kubovský – Tkáč 2. ŽK: 0 – 0. Pred 100 divákmi rozhodoval Majer. Zv. Slatina: Alakša – A. Výboh, Dvorský, Hudec, Čiak, Zaťkov, Križan, Križan, M. Výboh, Augustín, Dolinský, Marunčiak (Herman, Gerát, Ostrihoň, T. Augustín). V. Pstruša: Valocka – Uhliar, Kulich, Válovčan, Maliniak, Chamula, Kučera, Urbaník, Pohanka, Krčmárik, Tkáč (Výboh, Paulenda).

Budča – Kriváň

Zápas bol odložený pre nespôsobilý terén na 29. septembra, výkop duelu bude o 16:00 hod.

Výsledky predohrávaného 13. kola: Sliač – Očová 2:1, H. Nemce – Sebechleby 4:0, Dudince – Látky 1:2, Zv. Slatina – Budča 2:1, Stožok – Kriváň 5:1, V. Pstruša – Bzovík 2:6, D. Huta – Podzámčok 1:0.

Terany – O. Lúka 1:6 (1:0)

Prvé dejstvo bolo ešte ako tak vyrovnané, domáci dokonca viedli po premenenej jedenástke. Hostia sa nevedeli gólovo presadiť. Všetko si to ale vynahradili v druhom polčase, keď strelili súperovi až 6 gólov.

Góly: TL. Kováč (11 m) – Pražma, Kocúr, Kollárik, Grega, Gažo 2. ŽK: 1 – 2. Stretnutie pred 70 divákmi rozhodoval Banár.

Terany: Rezák – E. Cicko, Bartík, Dodok, Ľupták, Križko, L. Kováč, Strelec, Ližbetin, M. Kováč, Haško (Oláh)

O. Lúka: Zifčák – Páleník, Vojtek, Grega, Kocúr, Gažo, Kollárik, Valach, Rapač, Slimák, Pražma

V. Pstruša B – V. Lúka 0:0 (0:0)

Ani jeden zo súperov nepremenil svoje šance, a keď v 72. minúte nepremenil pokutový kop domáci Urbaník, mužstvá si body delili.

ŽK: 2 – 3. Stretnutie pred 40 divákmi rozhodoval Kuchárka. V. Pstruša B: Kotruch – Bartko, Mikulčík, Paulenda, Purdek, Urbaník, Záchenský, Kaniarik, Krčmárik, Kotruch, Ďuriš (Babic, Martinský). V. Lúka: Zemiar – R. Bystrianský, Paňko, Zemko, Uhaľ, Polónyi, Procházka, Kováč, Paňko, Filip, Zamboj (A. Bystrianský)

Babiná – Dudince B 1:3 (1:2)

Šláger II. triedy vyznel lepšie pre hostí, ktorí už v prvom polčase vsietili dva góly. Po zmene strán pridali v 61. minúte aj tretí presný zásah. Domácej Babinej sa podarilo už len skorigovať zásluhou striedajúceho Jána Baláža.

Góly: J. Baláž – I. Suba, A. Farion 2. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 45 divákmi rozhodoval Urda. Babiná: Filuš – Koreň, Šišmiš, Krkoš, Cibuľa, Jar. Baláž, Raniak, Šimko, Plichta, M. Baláž, Kolény (J. Baláž, Števák, Žiga). Dudince B: Kassal – O. Suba, Mažgút, Löffler, Bartoš, D. Dodok, D. Farion, L. Dodok, E. Dodok, A. Farion, I. Suba (Puliš, Brza)

Sielnica – Pliešovce B 2:1 (1:1)

Domáca Sielnica konečne naplno zabrala a dokázala zvíťaziť. Do vedenia šli síce hostia, no v závere prvého polčasu domáci vyrovnali. O troch bodoch pre Sokol rozhodol Mar. Menyhért.

Góly: Joz. Ryboš, Mar. Menyhért – Palovič. ŽK: 1 – 5. Stretnutie pred 30 divákmi rozhodoval Macurák. Sielnica: Vida – F. Lesay, Mil. Horňák, Lacko, J. Ryboš, Mich. Menyhért, Mar. Menyhért, Mat. Horňák, Valigurský, M. Ryboš, Joz. Ryboš (Kán, Štaffa, Gajdoš). Pliešovce B: Štefko – F. Turan, J. Turan, Palovič, Rell, Golian, Valentík, Sýkora, Malatinec, Droppa, Žigmund (Orem, Ihring, J. Rell)

Senohrad – H. Tesáre 2:3 (2:2)

Diváci v Senohrade videli za 15 minút už tri góly, domáci vyhrávali 2:1. V záverečnej minúte prvého polčasu vyrovnal Oláh. O bodoch pre hostí rozhodol striedajúci Somsi.

Góly: Ližbetin, Jombík – R. Bartoš, Oláh, Somsi. ŽK: 0 – 0. Duel pred 30 divákmi rozhodoval Banár. Senohrad: Tomašovič – Babic, Záchenský, Mitter, Mackovci, Valach, Molnár, Jombík, Ližbetin, Jambrich, Slúka (J. Výboch, Kožík, Podmanický). H. Tesáre: Š. Majdák – M. Bartoš, Didi, P. Majdák, Bavko, Brndiar, M. Sever, Krošlák, Bartoš, Oláh, I. Sever (Greguška, Somsi)

1. O. Lúka 5 5 0 0 19:1 15

2. Dudince B 5 5 0 0 19:5 15

3. Babiná 5 4 0 1 26:8 12

4. H. Tesáre 5 2 1 2 7:13 7

5. Pliešovce B 5 2 0 3 11:10 6

6. V. Lúka 4 1 2 1 4:3 5

7. Sielnica 5 1 2 2 6:7 5

8. Terany 4 1 0 3 3:18 3