Pliešovce si hravo poradili s V. Krtíšom, piatoligové derby Kováčovej s D. Nivou bez gólov

Uplynulý víkend patril už klasicky najmä futbalovým súťažiam. Pozreli sme sa podrobne na zápasy zástupcov z nášho regiónu.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Ján Krošlák)

III. liga SsFZ

Detva – Martin 0:1 (0:0)

GÓL: 88. Boďa. ŽK: 6 – 4 ČK: 1 – 0. ROZHODOVAL: Krajči, 150 divákov. DETVA: Panić – Šulek (72. Paučo), Dianiška, Janković, Michálik, Rapčan, M. Melich, Suslov, J. Melich, Nemeth, Pejčić

Na Podpoľaní sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom bolo na trávniku poriadne horúco. Počas zápasu padlo viac žltých kariet ako vyložených šancí na gól. Celkovo sa „žltilo“ až deväťkrát a do polčasu hrali domáci o jedného hráča menej po vylúčení Németha. Dlho to vyzeralo, že oslabená Detva si udrží bezgólovú remízu. Napokon však rozhodla únava. Počas celého zápasu vystriedal domáci MFK iba raz, zatiaľ čo Martin si ušetril všetko do druhého polčasu a urobil to v najlepšom možnom momente. V priebehu poslednej polhodiny urobili hostia 4 striedania, ktoré sa ukázali ako kľúčový faktor. Oddýchnutí hráči rozprúdili útočnú akciu, na ktorej konci bol Boďa. Ten skóroval pár minút pred koncom a rozhodol o výhre hostí.

Ostatné výsledky: N. Baňa – R. Sobota 3:3, Kalinovo – Žarnovica 5:0, B. Bystrica – Krásno n/K 5:1, Námestovo – Čadca 1:1, Teplička – Fiľakovo 1:1, Lip. Hrádok – Lučenec 3:1, Lip. Štiavnica – O. Veselé 2:1

Medzibrod – Hriňová 3:3 (1:3)

GÓLY: 28. a 47. Samuelčík (prvý z 11m), 53. Bobok – 14. a 18 Pohorelec (obidva z 11 m), 30. Jablonský. Rozhodoval: Herdeľ, 200 divákov. HRIŇOVÁ: Kružliak – Jablonský, Malček, Lapin, Hanes, Marcinek, Pohorelec, Miklian, Mičuda, Purdek, Ľupták

Domáci začali podľa očakávania aktívne a hosťujúci brankár s námahou vytlačil Vargovu hlavičku na brvno. Rozlet Medzibrodu však pribrzdili 2 inkasované góly v priebehu 4 minút z pokutových kopov, ktoré bezpečne premenil Pohorelec. O zníženie sa postaral takisto z penalty Samuelčík, ale vzápätí zabezpečil Hriňovej opäť dvojgólové vedenie po štandardke dorážkou z bránkovej čiary Jablonský. Ešte pred prestávkou mohol znížiť Pipich, ale v tutovke netrafil hlavou dobre loptu. V úvode polčasu prišiel domáci uragán, počas ktorého sa presadil najskôr peknou strelou pod brvno Samuelčík a o 5 minút vyrovnal po úniku z krídla Bobok. Medzi-brod naďalej pokračoval v drvivom tlaku, ale vytúžený gól nestrelil v dobrej šanci Varga ani v samostatnom úniku Vančo. Šance v závere mali obaja, siedmy gól už ale diváci v zápase nevideli. Tímy si tak napokon body delili.

Pliešovce – V. Krtíš 6:1 (3:0)

GÓLY: 30. a 66. Bobor, 39., 56. a 71. Vilhan, 43. Beňo – 85. Kupček. Rozhodoval: Škvarek, 150 divákov, ŽK: 1-2. PLIEŠOVCE: Gnida – Jamnický, Sýkora, Vrbniak, Fraňa, Roziak, Bobor, Hraško, Beňo, Vilhan, Malatinec

Cieľ Pliešoviec v domácom zápase bol jasný – revanšovať sa pred domácim publikom za nevydarený predchádzajúci zápas s Jupie. Domáci pôsobili však zo začiatku ustráchane. Pekne kombinovali, pôsobili však kŕčovito. Uvoľnil ich gól Bobra v 30. minúte a odvtedy hrali pekný uvoľnený futbal. Skúšali to najmä z krídelných priestorov a vychádzalo im takmer všetko, do čoho sa pustili. Diváci videli pekný útočný futbal a dokopy až 6 gólov domácich. Gnida si čisté konto napokon neudržal, keď aspoň v závere skorigoval peknou strelou hosťujúci hráč Baníka Stanislav Kupček.

Ostatné výsledky: Šalková – Jupie 3:0, Vinica – Rakytovce 1:2, S. Ďarmoty – Č. Balog 0:0, Tornaľa – Poltár 2:2, Tisovec – Revúca 4:1

Kováčová – D. Niva 0:0

ROZHODOVAL: Antalík, 250 divákov, ŽK: 2-6, ČK: 1-0. KOVÁČOVÁ: Rusko – Karpa, Shuper, Homola, Hradňanský, Bordun, Kalutskyi, Kudlík, Plavec, Turák (58. Lauč), Miškov (70. Kujan). D. NIVA: Slančík – Kyslý, Baláž (68. R. Kyslý), Zbončák, Kolény, M. Kucbel (90. Ziman), Hrčka, J. Kucbel (46. Trnavský), Lacko, Pavúk, Farkaš

Počas úvodných 15 minút bola Kováčová určite lepším tímom. Hoci sa na jej trávniku naozaj ťažko hralo a zápas pokojne mohol byť aj odložený, domáci tak neučinili a nastúpili do zápasu odhodlane. Po štvrťhodine hry ale prišiel veľký útlm a využila to Dobrá Niva. Tá si vypracovala dve tutové šance, ktoré sa ale neskončili gólom. Priebeh hry potom ovplyvnilo aj prísne vylúčenie po dvoch žltých kartách. Paradoxne, začala vtedy Kováčová hrať lepšie, avšak očividne jej chýbali sily na gól. Aj v druhom polčase išlo o dosť nervózny zápas, ktorý ale hlavný arbiter ustál a sporné situácie posúdil správne. Zápasu chýbal gól a tímy si tak body podelili.

Lieskovec – Bacúch 0:2 (0:1)

GÓLY: 38. Švidraň, 51. Košičiar. ROZHODOVAL: Čičmanec, 120 divákov, ŽK: 2-1. LIESKOVEC: Dvoran – Konôpka (54. Krčmárik), Gajdoš, Bil, Valach, Vronský, Pepich, Šufliarský, Špekker, Výbošťok (61. Jankovič), Vrbovský

V Lieskovci išlo od prvých minút o pokojný zápas, v ktorom držali esá v rukáve hostia. Z viacerých vypracovaných šancí v prvom polčase ostala však využitá iba jedna z nich. V 38. minúte sa presadil Švidraň a dostal Bacúch do vedenia. Domáci sa v druhom polčase snažili o vyrovnanie, ale inkasovali rýchly gól. Potom, čo sa presadil Košičiar a bolo už 0:2, obidva tímy vystriedali dohromady až sedem ráz. Lieskovec to nevzdával, spamätal sa však až v posledných pätnástich minútach, čo bolo príliš neskoro. Domáci mali iba jednu tutovú šancu, zatiaľ čo Bacúch hrozil z brejkov a vypracoval si viac príležitostí na gól. Do tabuľky napokon zobral 3 body úplne zaslúžene.

Krupina – Sása (neodohralo sa)

Terén v Krupine bol nespôsobilý na odohratie zápasu. Ten sa presúva na iný termín. Konkrétne by malo ísť o dátum 15. 9. (piatok).

Ostatné výsledky: Lovča – Hrochoť 2:1, L. Vieska – Š. Bane 0:0, Sásová – Selce 4:2, Priechod – Jakub 0:5

1.Lovča 3 3 0 0 10:3 9

2.Lad. Vieska 3 2 1 0 11:4 7

3.Sásová 3 2 1 0 6:3 7

4.Kováčová 2 1 1 0 4:0 4

5.Bacúch 2 1 1 0 2:0 4

6.Hrochoť 3 1 1 1 3:3 4

7.Sása 2 1 0 1 6:7 3

8.Selce 2 1 0 1 4:5 3