Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Slovnaft Cup: Zvolen postúpil až po penaltách, v pohári končia Pliešovce i Sása

V druhom kole Slovnaft Cupu sa predstavili traja zástupcovia z nášho regiónu. Ďalej postupuje len druholigový Zvolen.

ilustračné(Zdroj: Miloš Masarik)

FC Nový Život – MFK Zvolen 2:2 (0:2) 3:5 pk

GÓLY: 66. Paštrňák, 81. Mészároš – 16. Sombat, 42. Kouessabio Makela. ŽK: 2 – 3. ROZHODOVAL: Marsal, 380 divákov.

ZVOLEN: Gábriš – Dubeň, Kotora, Sombat, Deket (46. Včelka), Slovák, Pejovič (46. Jackuliak), Mádel, Lupčo (59. Majchút), Kmeť, Kouessabio Makela.

Zvolenčania zažili nečakane komplikovaný zápas s domácim tímom FC Nový Život. Po prvom dejstve to tak ešte nevyzeralo, keď hráči MFK viedli 2:0 po presných zásahoch Sombata a Makelu. Po zmene strán chceli hostia streliť tretí gól, ktorý by priniesol upokojenie na ich kopačky a rozhodol by zápas. Ten však neprišiel a prišiel trest. Domáci sa presadili po štandardke a v 81: minpte dokonca vyrovnali na 2:2. Potom prišiel veľký tlak Zvolenčanov, no hráči FC Nový Život ho ustáli a o postupujúcom sa napokon muselo rozhodovať až v penaltovom rozstrele. Za Zvolen sa presadili všetci piati strelci – Jackuliak, Dubeň, Sombat, Včelka i Makela. V druhej sérii brankár Gábriš vychytal domáceho strelca a MFK Zvolen tak postúpil po dráme do tretieho kola. Tam si zmerajú sily s tímom Pata.

Pliešovce – L. Hrádok 0:5 (0:3)

GÓLY: 11., 90. Stanislav, 35., 44. Orolín, 50. Sajták. ŽK: 1 – 0. ROZHODOVAL: Krajčí, 250 divákov

PLIEŠOVCE: Gnida – Sýkora, Vrbiniak, Fraňa, Černický, Bobor (66. Poláček), Malatinec (71. Gondáš), Roziak, Vilhan, Jamnický, Beňo (59. Golian)

Štvrtoligové Pliešovce privítali pred slušnou diváckou kulisou favorizovaný L. Hrádok. Hostia sa ujali vedenia už v 11. minúte a do polčasového hvizdu pridali ešte tri góly. Po zmene strán pridal štvrtý gól za hostí v 50. minpte Sajták a konečný výsledok upravil v záverečnej minúte zápasu Stanislav.

Š. Bane – Sása 6:2 (4:2)

GÓLY: 9., 78 Kminiak (1 z 11 m), 21., 80. Michalek, 34., 45. Budinský (oba z 11 m) – 26. Grajciar, 37. Semeník (11 m). ŽK: 0 – 3. ROZHODOVAL: Medveď, 20 divákov

SÁSA: Strapec – Vaščák, Soboňa (66. Lvomský), Semeník, Drieňovský, Sečkár, Popper, Sudimák (84. Michalčík), Grajciar (78. Špurek), Kútik, Ližbetin

Žreb Slovnaft Cupu určil, že v druhom kole na seba narazili účastníci V. ligy skupiny C. O tomto stretnutí sa dá napísať, že to bol zápas pokutových kopov. Až štyri góly padli z bieleho bodu. V prvom polčase videla hŕstka divákov až 6 gólov, na ich radosť štyri do siete Sásy. Tá kontrovala Grajciarom a kapitánom Semeníkom, ako inak, gólom z jedenástky. To bol stav stretnutia 2:2, do polčasu však ďalšie dva pokutové kopy premenil domáci Budinský. Po zmene strán už hostia gól nevsietili, domáci pridali ďalšie dva a postúpili do tretieho kola.

Druhé kolo Slovnaft Cupu ešte čaká jedného nášho zástupcu. V stredu 16. augusta o 17:00 hod. privíta OŠK Dobra Niva, súpera zvučného meno, aktuálneho slovenského majstra – MŠK Žilina.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Slovnaft Cup

Brankárska posila: Do Zvolena prichádza Kanaďan, ktorý chytal aj za New York Rangers

Zvolenčania sa budú aj v nasledujúcej sezóne spoliehať na služby kanadského brankára.

Polícia pátra po Martinčanovi, ktorý okradol Banskobystričana

Ukradol peniaze, elektroniku aj platobnú kartu, ktorú neoprávnene používal dva dni. Jeden z výberov uskutočnil aj vo Zvolene.

Detva chce ísť do play-off. Tréner Turek bude mať k dispozícii aj ruské hviezdy

Hokejisti Detvy by sa v sezóne 2018/2019 radi prebojovali do play-off Tipsport ligy a pomôcť k naplneniu tohto cieľa by mal okrem hráčsky posíl aj tréner Josef Turek.