Úvod regionálnych súťaží: Pliešovce po dobrom výkone vyhrali, Kováčová zdolala Lieskovec

Počas uplynulého víkendu sa naplno rozbehli regionálne futbalové súťaže. Tretia liga mala na programe už druhé kolo, úvodné sa odohrali v štvrtej a piatej lige.

Pliešovce zdolali nováčika z Č. Balogu - ilustračnéPliešovce zdolali nováčika z Č. Balogu - ilustračné (Zdroj: Miloš Masarik)

III. liga SsFZ

Detva – Čadca 2:6 (1:3)

GÓLY: 6. Melich, 59. Karásek – 9. Maslík, 12. Polka (11 m), 20. Pliešovský, 72., 76. Kulla, 75. Zubka. ŽK: 3 – 1. ROZHODOVAL: Holas, 150 divákov. DETVA: Panič – Šulek, Dianiška, Jankovič, Michálik, Rapčan, Melich, Kamas, Karásek, Pejčič (86. Paučo), Nemeth (46. Melich)

Futbalisti MFK Detva sa predstavili na domácom trávniku po prvýkrát v sezóne. Do vedenia šli práve podpolianski futbalisti, už v 6. minúte zásluhou Melicha. Avšak prišla jedenásťminútovka hostí, ktorí v nej strelili tri góly a prakticky rozhodli o osude celého stretnutia. Po zmene strán vykresal iskierku nádeje pre Detvu v 59. minúte Karásek, keď znižoval na 2:3, no hostia pridali v rozmedzí 72. a 76. minúty ďalšie tri góly a spečatili zaslúžený zisk troch bodov.

Ostatné výsledky 1. kola: B. Bystrica – L. Hrádok 3:0, N. Baňa – O. Veselé 1:0, L. Štiavnica – Žarnovica 0:1, Rim. Sobota – Martin 3:3, Námestovo – Fiľakovo 3:0, Teplička n. V. – Krásno n. K. 3:0, Kalinovo – Lučenec 1:0.

Vinica – Hriňová 1:0 (1:0)

Hriňová bola od úvodu stretnutia o triedu lepším mužstvom, prakticky sa po celý čas hralo na jednu bránu. Kebyže hostia vyhrávajú do polčasu 5:0, nemohol by nik namietať. Avšak, realita bola iná. Domácim hráčom vyšla jedna akcia, z ktorej dokázali skórovať. V druhom polčase sa taktiež hralo iba na bránu Vinice, no Hriňovčania opäť predviedli festival nepremenených šancí. Navyše hrali veľmi dobrý futbal, no šťastena im nedopriala skórovať a tak z Vinice odchádzali so zvesenými hlavami a bez bodu.

Pliešovce – Č. Balog 1:0 (0:0)

GÓL: 68. Beňo. ŽK: 2 – 1. ROZHODOVAL: Rojček, 150 divákov. PLIEŠOVCE: Gnida – Jamnický, Sýkora, Vrbiniak, Fraňa, Roziak, Bobor, Hraško, Beňo (73. Černický), Malatinec (58. Záturecký), Vilhan (88. Golian)

Pliešovce privítali nováčika štvrtej ligy, hráčov Čierneho Baloga. Domáci nastúpili na zápas s odhodlanim vyhrať a tomu podriadili aj taktiku. Na prvé kolo sa hral veľmi kvalitný futbal z oboch strán. Prvé dejstvo bolo bojovné, Pliešovce hrali na brejky, hostia si vypracovali dve pološance zo štandardných situácií. Do šatní šli obe mužstvá za bezgólového stavu. Do druhého polčasu zmenil domáci tréner rozostavenie, čo prinieslo svoje ovocie, keď si v úvode druhého dejstva vypracovali hráči Tatrana tri šance, ktoré sa gólom ešte neskončili. Zápas sa lámal v druhej polovici druhej štyridsaťpäťminútovky. V 68. minúte po nedorozumení hosťujúcej obrany sa lopta dostala k Zátureckému, ktorý ju pripravil pre Beňa a ten už nemal problém prekonať vybiehajúceho Hermanského v bráne Partizána. Zápas splnil z oboch strán prísne kritériá štvrtej ligy, pochváliť treba futbalistov oboch tímov za predvedený výkon na ihrisku.

Ostatné výsledky 1. kola: Medzibrod – V. Krtíš 3:1, Tisovec – Jupie 5:0, Šalková – S. Ďarmoty 3:1, Poltár – Rakytovce 2:0, Tornaľa – Revúca 4:0

V. liga skupina C

Krupina – D. Niva 0:0

ŽK: 0 – 2, ČK: 0 – 1. ROZHODOVAL: Kúchen, 250 divákov. KRUPINA: Rabota – Križan, T. Stanko, Slúka, Murín, Petrovský, M. Selecký, Boháčik, Valica (63. Bartík), S. Selecký (71. Cibuľa), R. Babiak (77. Dedok). D. NIVA: Pav. Kováč – R. Kyslý, R. Zbončák, Pet. Kováč, Kolény, Kucbel (60. Ziman), Hrčka, Raniak (74. Zuzin), Cibuľa, Farkaš (46. M. Kyslý), Lacko (88. Trnavský)

Úvodné dejstvo derby zápasu bolo vyrovnané bez vyloženejších šancí na oboch stranách. Od 41. minúty hrali hostia bez vylúčeného Rastislava Kyslého, ktorý držal súpera rukou vo vyloženej šanci. Po zmene strán mala viac z hry Dobrá Niva, ktorá si dokázala v priebehu polčasu vytvoriť aj dve vyložené šance. No v koncovke im chýbalo aj viac šťastia. Domáci Krupinčania sa do gólovej tutovky prakticky nedostali počas celého zápasu. Deľba bodov za bezgólovú remízu, ale je v podstate zaslúžená.

Kováčová – Lieskovec 4:0 (3:0)

GÓLY: 13. Bordun, 37., 64. Miškov, 45. Kudlík,. ŽK: 1 – 2. ROZHODOVAL: Rybár, 200 divákov. KOVÁČOVÁ: Sekula – Shuper, Karpa, Turák, Hradňanský, Šanta (83. Kuchárik), Plavec (73. Volko), Bordun, Kalutskyi, Kudlík, Miškov (65. Lauč). LIESKOVEC: Dvoran – Konôpka, Schillinger (46. Plesník), Bil, Valach, Ligas (57. Gerát), Vronský, Pepich, Šufliarský (67. Jankovič), Vrbovský, Výbošťok

Od úvodného hvizdu mala domáca Kováčová jasne navrch a prakticky dominovala počas celého stretnutia. Domáci podali veľmi kvalitný výkon. Skóre otvoril už v 13. minúte Bordun. Za stavu 1:0 pre domácich mal vyloženú šancu Lieskovec, po chybe domácej obrany, ktorú zneškodnil domáci gólman Sekula a to bol jeden z rozhodujúcich momentov stretnutia. Kováčová útočila a svoj tlak do polčasu ešte zúročila ďalšími dvoma presnými zásahmi. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Domáci pridali štvrtý gól v 64. minpte, keď sa druhýkrát v zápase presadil Miškov. V závere stretnutia sa do ďalšej vyloženej šance dostali opäť aj hostia, no znova vynikol gólman Prameňa a na výsledku 4:0 pre Kováčovú sa už nič nemenilo.

Lad. Vieska – Sása 5:2 (3:1)

GÓLY: 4. Fišnar, 17. Hanus, 23., 84. Arvaj, 89. R. Hudec – 19., 82. Semeník (2. z 11m). ROZHODOVAL: Danko, 150 divákov. SÁSA: Strapec – Soboňa, Semeník, Sečkár (78. Špurek), Lvomský, Drieňovský, Michalčík (31. Megyesi), Ližbetin, Vaščák, Kútik, Sudimák

Domáci začali náporom a v štvrtej minúte sa ujala strela Fišnara z 35 metrov. V 14. minúte po peknej akcii zvýšil Hanus na 2:0. Hostia boli do tých chvíľ neškodní. Napokon sa presadili v 19. minúte, keď po rohovom kope hlavou znížil Semeník. 23. minúta priniesla ďalší gól, na 3:1 zvýšil po peknej kombinácii Arvaj. V druhom polčase domáci poľavili a zahodili množstvo šancí. V 82. minúte tak znížil Semeník z pokutového kopu. Vieska sa vrhla do útoku a najskôr skóroval v 84. minúte Arvaj a minútu pred koncom aj striedajúci Rudolf Hudec. Zaslúžené víťazstvo domácich.