Sobota, 14. december, 2019 | Meniny má Branislava, Bronislava

Nešťastná prehra na palubovke Cityfarmy

Volejbalisti zvolenskej Lokomotívy odohrali v ostatnom týždni dva zápasy nadstavbovej časti volejbalovej extraligy. V zápase 5. kola si v domácom prostredí poradili s Púchovom 3:0, v sobotu ale prehrali v Novom Meste 1:3.

Zvolen – Volejbalisti zvolenskej Lokomotívy odohrali v ostatnom týždni dva zápasy nadstavbovej časti volejbalovej extraligy. V zápase 5. kola si v domácom prostredí poradili s Púchovom 3:0, v sobotu ale prehrali v Novom Meste 1:3. V tabuľke si Zvolenčania aj naďalej udržali druhú priečku, istotne aj preto, že ich konkurent VKP Bratislava prehral oba zápasy.

5. kolo: Zvolen - Púchov 3:0 (25, 21, 16)

Zápas trval 88 minút. Pred 250 divákmi rozhodoval Vaško a Tomčáni.

Zvolen: Divulit, Stehlík, J. Skladaný, Michalec, Michalčo, Baláž, (libero Beskydiar, Fürješ, Galajda, Barlík, Kašša)

Domáci začali dosť opatrne a prvé dva sety mali navrch hostia z Púchova. Domáci však zakaždým úradovali v koncovkách a tak prvé dva sety vyzneli v prospech Lokomotívy. V treťom sete Zvolenčania nastúpili na nahrávke s Kaššom, pretože Divulit má problémy s ramenom. No napriek tomu hneď od začiatku diktovali tempo a doviedli zápas do víťazného konca.

Tibor Štrajánek (tréner Zvolena): „O zápase rozhodol prvý set, v ktorom sme prehrávali, no dobre sme zvládli koncovku. Vyrovnaný bol ešte aj set druhý, no aj ten sme našťastie zvládli. Tretí set bol už plne v našej réžii a zápas sme doviedli do víťazného konca. V dnešnom zápase obe mužstvá urobili veľa chýb, nebol to pohľadný volejbal. Mňa osobne teší len výsledok.“

Ostatné výsledky 5. kola nadstavbovej časti - skupina o 1. – 6. miesto: Humenné – Prešov 1:3, Nové Mesto nad Váhom – VKP 3:0.

6. kolo: Nové Mesto nad Váhom - Zvolen 3:1 (22, -25, 24, 23)

Zápas trval 106 min, Pred 450 divákmi rozhodovali Viktoríniová-Lisá a Hodoň.

Zvolen: Divulit, Stehlík, Michalec, Michaľčo, Murgaš, Skladaný, (libero Beskydiar, Javorčík, Fürješ, Orolín, Baláž)

V zápase dobrej úrovne po vyrovnanom priebehu mali domáci viac šťastia v koncovkách setov.
Tibor Štrajánek (tréner Zvolena): „Náš výkon ovplyvnili zranenia a choroby viacerých hráčov zo základu. Hráči Cityfarmy dokonale využili domáce prostredie a vychádzalo im hlavne podanie. K víťazstvu sme domácim dopomohli našimi chybami v koncovkách setov.“

Ostatné výsledky: skupina o 1. – 6. miesto: Humenné - VKP Bratislava 3:1, Púchov - Prešov 2:3. Skupina o 7. - 10. miesto - 3. kolo: Nitra - Stará Ľubovňa 3:2, Malacky - Žilina 3:1.

10. St. Ľubovňa 21 1 20 11:62 22

Ďalší program: 9. február (streda) o 18,00: Zvolen – Nitra (prípravný zápas), 12. február (sobota) o 18,00 hod.: Zvolen – Humenné.