Pondelok, 26. február, 2018 | Meniny má Viktor

Hokejisti HKm Zvolen v sobotu a domácom ľade pokorili Slovan!

Vo zvolenskom drese sa ešte neobjavil Michal Handzuš – má virózu

Zvolen – Hokejová extraliga pokračovala cez týždeň 17. a 18. kolom. Hokejisti HKm Zvolen cestovali v piatok do Skalice, ktorá nastúpila na zápas aj so Žigom Pálffym. Vo vyrovnanom zápase, v ktorom prehrávali už 0:2, sa im napokon podarilo zvíťaziť 4:3, keď zápas otočili v poslednej tretine. O deň neskôr privítali zvolenskí hokejisti v televíznej predohrávke svojho odveké rivala Slovan. Vo výbornom zápase v búrlivej atmosfére dokázali hokejisti HKm naplno bodovať, keď Slovan zdolali v pomere 3:2.

Kapitán HKm Zvolen Richard Šechný (v bielom) na buly so slovanistom Stantienom.   Foto: mp

17. kolo: Skalica – Zvolen 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Góly: 3. Pálffy (Zálešák), 14. Stehlík (Paciga), 31. Liška – 23. Weissmann (Klouda), 37. L. Čierny (Klouda), 44. Klouda (Škvaridlo, Weissmann), 53. Harabín (Bartoš)

Vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Rozhodovali: Mihálik – Horínek, Paulovič – 3400 divákov.

HKm: Križan – Štork, Jasečko, Škuta, L. Čierny, Babka, Harabín – Majeský, Bartoš, J. Čierny – Rajčák, Šechný, Cibuľa – Weissmann, Klouda, Škvaridlo – Ország, Zedník

Skaličania sa na zápas pripravili poriadne a od úvodu začali udávať tempo. V 3. min. nikým nekrytý Pálffy po prihrávke Zálešáka otvoril gólový účet stretnutia. Potom mal pri presilovke hostí šancu Cibuľa a po ňom na dvakrát Šechný, no pozorného Tučeka v bráne domácich neprekonali. Potom hrala presilovku Skalica a Stehlík od modrej zvyšoval na 2:0. Do zápasu vrátil hostí šťastný gól z hokejky Weissmanna z 23. minúty. O dvojgólové vedenie domácich sa postaral Liška, ktorý spoza modrej delovkou prekonal Križana. Zvolen sa nevzdal a v presilovke znížil zásluhou Ladislava Čierneho. Na začiatku tretej tretiny mohol vedenie domácich poistiť Pálffy a po ňom Zálešák, no zoči – voči Križanovi neuspeli. O vyrovnanie sa v 44. min. postaral po Škvaridlovej prihrávke Klouda. Exzvolenčan Paciga potom mohol nakloniť misky váh na stranu Skalice, ale sám pred Križanom si neporadil. Naopak zvolenský obranca Harabín strelou od modrej strelil víťazný gól a uzavrel tak gólový účet stretnutia.

Ján Jaško (tréner Zvolena): „Som rád, že sme vyhrali, hoci prvá tretina s nášho pohľadu nebola vôbec dobrá. Akoby sme nebrali tento zápas vážne. Potom sme začali hrať našu hru a otočili vývoj zápasu. Podržal nás brankár Križan.“

Ostatné výsledky: Trenčín – Dubnica 5:1, Poprad – Nitra 2:2 pp , Košice – žilina 5:3, Slovan – L. Mikuláš 1:1pp .

18. kolo: Zvolen – Slovan 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 13. Klouda (Weissmann), 32. Plavucha (Klouda), 42. Klouda (Weissmann) – 6. Němčický (Kapuš), 56. Hudec

Vylúčení: 6:9 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:1. Rozhodovali: Marušin – Mášik, Novák – 5628 divákov.

HKm: Križan – Štork, Jasečko, Škuta, L. Čierny, Harabín, Babka – Cibuľa, Šechný, J. čierny – Országh, Bartoš, Zedník – Weissmann, Klouda, Škvaridlo – Majeský, Rajčák, Plavucha

Hokejisti HKm Zvolen v televíznom zápase nenastúpili s avizovanou hviezdnou posilou Michalom Handzušom. Reprezentačný útočník dostal črevnú virózu a tak v útoku s Országom a Zedníkom nastúpil Bartoš. Plný štadión sledoval od samého začiatku obojstranne útočný hokej. Skóre otvorili v 6. min. v oslabení zásluhou Němčického hostia. V 11. min. mohol ísť Slovan do dvojgólového vedenia, ale sólo Kuľhu, Križan zneškodnil. Domáci vyrovnali v 13. min., keď po ideálnej prihrávke od Weissmanna sa presadil Klouda. V druhej tretine využili domáci presilovku o dvoch hráčov, keď po spolupráci Jasečka s Kloudom prekonal zblízka Bártu Plavucha. Obraz hry sa nezmenil ani v záverečnej tretine. Domáci išli do dvojgólového vedenia v 42. min., keď Weissmann našiel spätnou prihrávkou Kloudu a ten prestrelil slovanistického brankára. V 56. min. vykresal iskierku nádeje na zvrat Hudec a znížil na rozdiel gólu. Slovan hral v závere power play, no Zvolenčania už jednogólové vedenie z rúk nepustili.

Ján Jaško (tréner Zvolena): „Bol to kvalitný a vydarený duel so šťastným koncom pre nás. Rozhodujúci bol náš druhý gól, ktorý padol v presilovke a nás uspokojil. Musím pochváliť celé mužstvo.“

Ostatné výsledky 18. kola: L. Mikuláš – Košice 5:1, Žilina – Poprad 5:0, Nitra – Trenčín 2:4, Dubnica – Skalica 0:2.

1. Trenčín 18 11 1 3 1 2 77:31 38

2. Zvolen 18 10 2 2 0 4 55:39 36

3. Slovan 18 11 0 2 1 4 60:38 35

4. Košice 18 10 0 3 0 5 52:43 33

5. Žilina 18 9 0 2 0 7 54:45 29 6. Poprad 18 5 1 5 0 7 35:43 22 7. Nitra 18 6 0 4 1 7 47:57 22

8. L. Mikuláš 18 6 0 2 0 10 21:57 20

9.Skalica 18 4 0 1 1 12 47:62 13

10. Dubnica 18 2 0 0 0 16 22:85 6

Marek PLANDOR, in

1. Vlasta Virecová: Nepáči sa mi, keď si ľudia ubližujú, aj keď je to v rámci športu 239
  2. Za vraždu druha dostala žena deväť rokov väzenia 238
  3. Z brutálnej vraždy obvinili Zvolenčana. Žene oddelil hlavu od tela a tvár jej znetvoril 218
  4. Slovenky zvíťazili v medzinárodnej fyzikálnej súťaži 197
  5. Muža zrazil vo Zvolene vlak 176
  6. Vo Zvolene vznikol útulný futbalový štadión: Treba dobudovať chodník či parkovanie (FOTO) Foto 108
  7. Do chodcov narazilo auto, obaja sú ťažko zranení 103
  8. Vlhovej vyrastá konkurencia. Zvolenská lyžiarka Jančová prvýkrát bodovala v Európskom pohári 84