Piatok, 19. október, 2018 | Meniny má Kristián

Výhru na Slovane zatienila prehra v Liptovskom Mikuláši

Hokejisti HKm odohrali v tomto týždni 9. a 10. kolo hokejovej extraligy. V piatok sa v dlho očakávanom zápase predstavili Zvolenčania na ľade bratislavského Slovana.

Zvolen - Hokejisti HKm odohrali v tomto týždni 9. a 10. kolo hokejovej extraligy. V piatok sa v dlho očakávanom zápase predstavili Zvolenčania na ľade bratislavského Slovana. Vo výbornom zápase, v ktorom sa v drese HKm predstavil už aj Richard Zedník, sa Zvolenčanom podarilo zvíťaziť v pomere 5:3. V nedeľu ale nečakane zakopli na ľade L. Mikuláša. Zakopli aj Košice a tak Zvolenčania zostali na čele extraligového pelotónu.

Piatok - 9. kolo: Slovan Bratislava – Zvolen 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Góly: 23. Kuľha (Špilár, Macho), 38. Hujsa (R. Školiak), 47. Nemčický (M. Hudec) – 18. Jasečko (L. Čierny, Šechný), 19. Plavucha (L. Čierny, Majeský), 30. Jasečko (Klouda), 49. Plavucha (Majeský), 60. Klouda (Zedník, Jasečko)

Vylúčení: 6:10, navyše Školiak 5 + DKZ za napadnutie rozhodcu, L. Čierny 10 min., presilovky 1:2, oslabenia 0:0. Rozhodovali: Favorin (Fínsko) – Bulko, Novák – 8350 divákov (vypredané)

HKm: Križan – Jasečko, Štork, L. Čierny, Harabín, P. krátky, Škuta – Zedník, Šechný, Orságh – Plavucha, Klouda, Majeský – J. Čierny, Cibuľa, Rajčák – Török, Voskár, Weissmann.

Úvod zápasu, v ktorom nastúpil za Zvolen po prvý raz aj Richard Zedník, bol z oboch strán opatrný. Šancu na otvorenie skóre mal v 16. min. domáci Kapuš, no z uhla netrafil odkrytý roh Križanovej brány. Nedáš – dostaneš, platilo v 18. min., keď Jasečko od modrej ľahkou strelou otvoril skóre. Keď o 45 sekúnd strelu Ladislava Čierneho sklepol Plavucha, bolo razom 0:2. V 25. min. Špilár našiel voľného Kuľhu a ten znížil na 1:2. O päť minút na to mal Špilár na hokejke vyrovnanie, no Križan bol na mieste. Hostia získali opäť dvojgólové vedenie v polovici zápasu, keď sa Rybár nestačil presunúť a Jasečko trafil odkrytý voľný roh bránky. Po tomto góle Rybára, v bráne domácich nahradil Bárta. V 38. min. znížil Hujsa, keď nádherne trafil horný roh Križanovej bránky. V 47. minúte sa domáci dočkali vyrovnania, keď po trme - vrme pred hosťujúcou bránou doklepol puk do brány Němčický. O dve minúty na to však domácich schladil Plavucha, ktorý našiel miesto medzi Bártovými betónmi a Zvolen opäť viedol. Domáci v snahe vyrovnať odvolali v závere brankára a Klouda poistil víťazstvo hostí.

Ján Jaško (tréner Zvolena): „Vo výbornom zápase, v ktorom bolo trocha emócii, rozhodli o našom víťazstve presilové hry. Podali sme zodpovedný výkon a podržal nás brankár Križan. Som rád, že Vlasto Plavucha oprášil svoje kanonierske schopnosti.“

Ostatné výsledky 9. kola: Poprad – Žilina 5:1, Trenčín – Nitra 4:1, Košice – L. Mikuláš 5:3, Skalica – Dubnica 3:4.

Nedeľa – 10. kolo:

Liptovský Mikuláš – Zvolen 4:2
(3:1, 0:0, 1:1)

Góly: 2. Kriška (R. Huna, I. Droppa), 9. J. Kopecký (Pleva, Plch), 16. I. Droppa (Trochta), 46. J. Kopecký (Plch) – 20. Jasečko (Šechný), 57. Török (Rajčák)

Vylúčení: 8:7 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Rozhodovali: Mihálik – Mesároš, Bulko – 3163 divákov.

HKm: Križan (16. Ševela) – Jasečko, Štork, L. Čierny, Harabín, P. Krátky, Škuta, Velebný – Cibuľa, Šechný, Zedník – Plavucha, Klouda, Majeský – J. Čierny, Rajčák, Török – Weissmann, Voskár, Gašpar

Domáci sa od začiatku zápasu pustili do hostí s vervou, výsledkom čoho bol úvodný gól Mikuláša z hokejky Krišku. Keď potom v 9. min. presne trafil Kopecký a o osem minút na to Droppa, razom bolo 3:0 a pre Zvolen to vyzeralo hrozivo. Po treťom góle nahradil Križana v bráne HKm Ševela. Tesne pred koncom prvej tretiny znížil pri presilovke bombou od modrej Jasečko. V druhom dejstve zapli hostia na plné obrátky a domáci prežívali krušné chvíle. No domáci zásluhou vynikajúceho výkonu brankára Laca neinkasovali. V poslednej tretine Liptákov upokojil štvrtý gól z hokejky Kopeckého. Potom sa ešte podarilo znížiť Törökovi, no domáci už víťazstvo ubránili a zaslúžene získali skalp lídra súťaže.

Ján Jaško (tréner Zvolena): Prvé dejstvo bolo z nášho pohľadu priam katastrofálne. Domáci získali trojgólový náskok, ktorý sa ukázal rozhodujúci. Dnes sme nastúpili na zápas nekoncentrovaní, zrejme pod vplyvom úspechu v Bratislave. Dúfam, že takýchto zápasov neodohráme veľa.

Ostatné výsledky 10. kola: Trenčín – Žilina 3:0, Poprad – Košice 4:1, Skalica – Nitra 7:1, Slovan – Dubnica 6:0.

1. Trenčín 10 7 0 2 0 1 46:15 23

2. Zvolen 10 7 1 0 0 2 34:21 23

3. Košice 10 7 0 1 0 2 35:22 22

4. Slovan 10 7 0 0 0 3 40:23 21

5. Poprad 10 3 1 2 0 4 21:25 13

6. Nitra 10 4 0 1 1 4 22:33 13

7. Žilina 10 3 0 1 0 6 21:26 11

8. L. Mikuláš 10 3 0 1 0 6 26:28 10