Piatok, 18. január, 2019 | Meniny má Bohdana

Vydarený týždeň – tri víťazstvá, najcennejšie na ľade Trenčína

V zápase proti Skalici nastúpil za Zvolen Vladimír Orságh, dal gól a pri jednom asistoval

Zvolen – Hokejisti HKm Zvolen odohrali v tomto týždni tri ťažké zápasy. Najprv v utorok doma zdolali hokejistov Popradu, no potom ich už čakal náročný víkend. V sobotu cestovali do Trenčína, kde na nich čakal minuloročný majster s hviezdnym triom Gáborík – Demitra – Hossa. Vo výbornom zápase podali Zvolenčania veľmi dobrý výkon a zaslúžene zvíťazili. V nedeľu hokejisti HKm zdolali vysoko Skalicu a zavŕšili tak veľmi úspešný týždeň.

Utorok: Zvolen – Poprad 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) Góly: 14. Šechný (Török, Weissmann), 28. Majeský (Šechný, Babka), 30. Paciga (A. Rajčák), 41. Weissmann (Šechný) – 49. Š. Rusnák( Žemlička, Halaj). Vylúčený: 6:4 na 2 min., presilovky 0:0, oslabenia 1:0. Rozhodovali: Lokšík – M. Junek, Müller – 1892 divákov.

HKm: Ševela – Jasečko, Štork, L. Čierny, Babka, Škuta, Harabín, Velebný – Török, Šechný, Weissmann – Škvaridlo, Klouda, Cibuľa – Plavucha, Voskár, Majeský – J. Čierny, A. Rajčák, Paciga.

V úvode si obe mužstvá vytvorili niekoľko šancí, no na oboch stranách sa vyznamenali brankári. Najmä Šechný nie a nie trafiť, keď zahodil dve čisté šance. Na tretí pokus sa už nemýlil, a to keď v 14. min. zobral puk z obranného pásma, prešiel všetkým, čo mu stálo v ceste, narazil si puk so spoluhráčmi a poľahky zasunul – 1:0. Týmto výsledkom sa skončila aj prvá tretina. V 28. min. pri vlastnom oslabení predviedla dvojica Šechný – Majeský najkrajšiu akciu duelu. Kapitán Zvolena Šechný zatiahol puk do útočného pásma, krásne zadovkou uvoľnil Majeského, ktorý takmer roztrhol sieť – 2:0. V 30. min. sa chytil štvrtý útok domácich, keď pred súperou bránou urobil vetry a dôrazný Paciga korunoval svoj návrat z „béčka“ na extraligový ľad gólom. O desať minút nato Weissmann jedovatou strelou prikrášlil výsledok. Už – už sa zdalo, že si čisté konto udrží brankár domácich Ševela (dostal prednosť pred Križanom), no domáca obrana nepokryla Rusnáka mladšieho a ten skóroval. Ďalšieho gólu sa už diváci nedočkali a tak si hokejisti HKm zaknihovali ďalšie povinné víťazstvo.

Ostatné výsledky 6. kola: Slovan – Trenčín 0:5, L. Mikuláš – Skalica 4:0, Dubnica – Košice 2:7, Nitra – Žilina 5:4.

Sobota: Trenčín – Zvolen 1:4

Góly: 44. Gáborík (Heš, Demitra) – 18. L. Čierny (Plavucha, Klouda), 31. I. Majeský (L. Čierny), 37. Klouda (Cibuľa), 39. Jasečko (Šechný, L. Čierny). Vylúčení: 8:5 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Rozhodovali: D. Konc – Miľovčík, Mášik – 5221 divákov.

HKm: Ševela – Jasečko, Štork, L. Čierny, Babka, Škuta, Harabín – Török, Šechný, Weissmann – Plavucha, Voskár, Majeský – J. Čierny, Klouda, Cibuľa – Paciga, Gašpar – Rajčák.

V Trenčíne sa hral od úvodu pekný hokej s množstvom šancí na oboch stranách. Trenčania síce mali v úvodnej dvadsaťminútovke viac z hry, no neujali sa šance Demitru a ani Gáboríka. V závere tretiny pri presilovej hre hostí si vymenili puk Klouda s Plavuchom a Ladislav čierny zasúval do prázdnej brány. V druhej tretine domáci búšili, no Ševela v bráne hostí sa prekonával. V polovici zápasu krásne uvoľnil Laco Čierny Majeského a ten svoj samostatný nájazd premenil – 0:2. V 36. min. Cibuľa dôrazne atakoval súperových hráčov, prihral úplne voľnému Kloudovi a bolo 0:3. A keď od modrej čiary zvýšil pomedzi Hálove betóny Jasečko, domáce hľadisko stíchlo. V poslednej tretine sa domáci chceli pokúsiť o nemožné, no výborného Ševelu prekonal v presilovke 5:3 len Gáborík. Do konca zápasu sa už napriek tlaku domácich nič nezmenilo.

Ostatné výsledky 7. kola: Žilina – L. Mikuláš 2:1, Skalica – Slovan 2:3, Košice – Nitra 3:2, Poprad – Dubnica 2:0.

Nedeľa: Zvolen – Skalica 7:4 (2:2,
2:2, 3:0). Góly: 11. Paciga (Rajčák, Török), 15. Rajčák (Paciga, Török), 39. Cibuľa (Orságh, Šechný), 40. Rajčák (J. Čierny, Török), 46. J. Čierny (Rajčák, Török), 56. Orságh (Jasečko), 59, Klouda (Harabín, L. Čierny) – 14. M. Ivičič (Flamík, Zálešák), 18. J. Mrena (Kučera), 26. M. Ivičič (Jarolín, Hartmann), 30. Flamík (Hartmann, Zálešák).

Vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky 1:2, oslabenia 0:1. Rozhodovali: Reiber – Tvrdoň, Pavlovič – 2021 divákov.

HKm: Ševela (18. Križan) – Jasečko, Štork, L. Čierny, Harabín, Škuta, Velebný – Orságh, Šechný, Weissmann – Plavucha, Voskár, Majeský – J. Čierny, Klouda, Cibuľa – Paciga, Rajčák, Török.

V tomto zápase obliekol po prvý raz dres Zvolena aj hráč Nashvillu Predators Vladimír Orságh. Na prvý pohľad jednoznačné víťazstvo Zvolena sa nerodilo ľahko. Prvý gól diváci videli v 11. minúte, keď sa najlepšie pred brankárom hostí Kučerom zorientoval Paciga a skóroval. Na jeho gól dokázali Skaličania odpovedať o tri minúty, keď sa presadil Ivičič. Vzápätí ale Rajčák opäť dostal domácich do vedenia. Do konca prvej tretiny sa hosťom opäť podarilo vyrovnať Mrenom. Ten z diaľky prekonal Ševelu, ktorého po tomto góle nahradil v bráne Križan. V 26. min. sa k slovu dostali hostia a M. Ivičič svojim druhým gólom v zápase dostal hostí do vedenia. Potom hostia hrali presilovku a Flamík zvýšil na 2:4.
Domácim hokejistom sa našťastie podarilo vyrovnať, keď sa strelecky presadili Cibuľa a po ňom Rajčák. Posledná tretina bola exhibíciou domácich. Na 5:4 dával Jozef Čierny a svojho prvého gólu vo zvolenskom drese sa dočkal aj Vladimír Orságh. Bodku za kvalitným stretnutím bol gól Kloudu.

Ostatné výsledky 8. kola: L. Mikuláš – Slovan 1:8, Dubnica – Trenčín 1:8, Nitra – Poprad 0:0, Žilina – Košice 0:4

Za nehodu s ťažkými zraneniami dostal 15 mesiacov nepodmienečne

Vodič jazdil opitý. Napriek tomu, že mal zakázané šoférovanie.

Mesto Zvolen chce skvalitniť kultúrny život, diskusia s organizátormi splnila cieľ

V meste pod Pustým hradom je konečne väčšia snaha o rozvinutie kultúrneho života a podujatí.

Minihokej s loptičkou. Pilotný turnaj pre štvrtákov sa páčil natoľko, že bude ďalší

Hokejový klub HKM Zvolen prišiel s novou zaujímavou myšlienkou, ako motivovať deti k záujmu o hokej.