Dudince deklasovali Dubovú, Kováčová remizovala s Radvaňou a Dobrá Niva zvíťazila v Žarnovici

Rozhodoval : J.Medveď (Čierny Balog )

ŽK: Škopík, Vrbiniak, Družbacký – Tomko, Ovšianik, Božok - 300 divákov

Góly : Škopík, Borgoň - Jurčo

Zostava Zvolena: Valach - Mihál, Kubinec, Ďurica, Vrbiniak (77. Dolniak), Družbacký, Škopík, (73. Pavlík), Banski, Bohuš, Borgoň, Želiezka (58. Piar)

V deviatom kole III. futbalovej ligy MFK privítal na domácom trávniku štvrté mužstvo tabuľky, rezervu MFK Ružomberok, posilnenú niekoľkými hráčmi s prvoligovými skúsenosťami na čele s brankárom Muchom. Od začiatku stretnutia mohli diváci vidieť pekné kombinačné akcie. V 3. minúte zachraňoval po prihrávke Mihála pred nabiehajúcim Vrbiniakom Mucha. Hostia kontrovali rýchlym protiútokom, no Mihál stihol odvrátiť na roh. Obrana domácich sebavedome likvidovala prieniky hostí. V 17. minúte Švento šancu trestuhodne zahodil a z protiútoku po dlhom pase Banského na Borgoňa a Vrbiniakovom priťuknutí otvoril skóre stretnutia presnou strelou k žrdi Škopík. V 20. minúte skončila lopta z Bohušovej kopačky tesne vedľa brány a o chvíľu ho napodobnil v čistej gólovej šanci Vrbiniak. V závere polčasu mohol zvýšiť vedenie domácich Borgoň, no jeho strela skončila v rukách pozorného Muchu a Bohušova technická paráda zase na ľavej žrdi ružomberskej brány. V druhom polčase pokračovali domáci v kombinačnej hre a hostia sa snažili vyťažiť z rýchlych protiútokov. V 53. minúte predviedol v plnej paráde svoje brankárske umenie Valach, keď zneškodnil čistú šancu Šventa a vzápätí i gólovú strelu Jurča. Po najkrajšej akcii zápasu center Piara našiel nabiehajúceho Borgoňa, ktorý delovkou z voleja druhýkrát rozvlnil sieť za Muchom. Hostia pritvrdili hru. Keď Bohušov volej i Pavlíkova strela gólom neskončili, zabezpečili si domáci zaslúžene po veľmi dobrom výkone plný bodový zisk a udržali si prvé miesto v tabuľke III. ligy. (Masarik)

Ostatné výsledky 9. kola: D. Kubín – L. Mikuláš 0:1, Podbrezová B – Rakytovce 1:2, K. N. Mesto – Žiar n./Hronom 2:1, Lučenec – T. Teplice 3:0, B. Bystrica B – K. Lieskovec 1:1, Čadca – Bytča 1:0, Žilina B – Revúca 6:0.

16. Revúca 10 0 3 7 4:27 3

Program ďalšieho kola – 10. októbra o 14,30 hod.: L. Mikuláš – Revúca, Bytča – Žilina B, K. Lieskovec – Čadca, Ružomberok B – B. Bystrica B, T. Teplice – Zvolen, Žiar n./Hronom – Lučenec, Rakytovce – K. N. Mesto, D. Kubín – Podbrezová.

V. liga

Poniky – Krupina 2:0 (2:0)

Góly: Valigura, Poliak

ŽK: 1 -1

Pred 100 divákmi rozhodoval Chrieň (Lučenec)

Krupina: Malček – I. Dendiš, Vaškor (50. Ľupták), J. Dendiš, Psotka, Tóth, Selecký, Frčka, S. Cibuľa, Ližbetin, P. Cibuľa

V priemernom zápase si domáci vytvorili viac šancí ako hostia a dve z nich dokázali aj premeniť. Krupina si vytvorila len jednu čistú šancu, no aj tú nedokázala zúročiť do gólového konca. Pozitívom stretnutia bol dobrý výkon rozhodcovskej trojice. (Moravčík)

Žarnovica – D. Niva 1:3 (0:3)

Góly hostí: Šimko 2, Babiak.

ŽK: 1- 2

Pred 200 divákmi rozhodoval Očovaj.

D. Niva: Slančík – Slosiarik (90. Krkoš), Belák, Mokoš, Michal Baláž, Jaroslav Baláž, Ján Baláž (85. Meľaga), Jombík, Babiak (76. Raniak), Šimko, Martin Baláž.

V prvom polčase si hostia vytvorili viacero gólových šancí a tri z nich aj dokázali využiť. Dobrá Niva mohla vyhrávať aj väčším rozdielom, ale rozhodca im neuznal regulárny gól. V druhom dejstve sa hra vyrovnala, no domáci už dokázali len znížiť na konečných 1:3. (Slosiarik)

Kováčová – Radvaň 1:1 (1:1)

Gól domácich dal Koreň

ŽK: 1 – 5. ČK: 2 (obe Radvaň)

Pred 180 divákmi rozhodoval Hrmo (R. Sobota)

Kováčová: M. Volko – Zošiak, Végh, Plavec, V. Konček, Révayi, I. Volko (75. Páleník), Kocúr, D. Konček, Kujan, Koreň.

Domáci vstúpili do zápasu dobre a už v 5. min. sa ujali vedenia. keď Kujan pekne uvoľnil Koreňa a bolo 1:0. Hostia dokázali odpovedať v 25. min. a výsledkom 1:1 sa skončil aj prvý polčas. V druhom dejstve hostia pritvrdili hru, za čo si vyslúžili aj dve červené karty. Početnú výhodu o dvoch hráčov však domáci nedokázali využiť, dokonca zahodili aj pokutový kop. Aj preto sa tento zápas skončil remízou.(Sliacky)

Dubová – Dudince 1:7 (0:3)

Góly hostí: M. Harach 3 (1 z 11m), M. Kralina 2, Grznár, Bielik.

Pred 80 divákmi rozhodoval Kubinec (Lučenec)

Zápas bol jednoznačnou záležitosťou hostí, ktorí okrem sedemgólovej nádielky ešte zahodili aj množstvo šancí. Za dobrého rozhodovania hlavného rozhodcu si tak Dudinčania zaknihovali vysoké víťazstvo. (Dráb)

Ostatné výsledky: Št. Bane – P. Č. Balog 3:2, Žiar nad Hronom B – D. Hámre 3:1, Brezno – Priechod 2:3.

14. Dubová 9 0 3 6 5:27 3

Program ďalšieho kola: P. Č. Balog – Radvaň, D. Niva – Kováčová, Krupina – Žarnovica, Dudince – Poniky, Priechod – Dubová, D. Hámre – Brezno, Št. Bane – Žiar n./Hronom B.

Futbal mladých

III. liga starší dorast: Zvolen – D. Kubín 0:3 (0:1).

III. liga mladší dorast: Zvolen – D. Kubín 3:0 (3:0) Pavlík 2, Tužimský.

Dorast V. liga: St. Kremnička – Kováčová 4:3 (2:1) góly hostí: Hradňanský, Fašan, Harík. Sl. Lupča – Pliešovce 3:0.

II. liga starší žiaci: Detva - Zvolen 2:1
(1:1) gól za hostí Gregáň. Pliešovce – Kováčová 1:3 (0:1) Sýkora – Horňák 2, Lauko.

II. liga ml. žiaci: Detva – Zvolen 0:3
(0:0) Lietava, Válovčan, Koska. Pliešovce – Kováčová 2:2 (1:1) Gug 2 – Kučera, Ďurčov.

III. liga st. žiaci: Nová Baňa – Zvolen B 1:2 (1:2) Lupták, Ďurica.

III. liga Ml. žiaci: N. Baňa – Zvolen B 0:0. Oblastné majstrovstvá žiakov: Zvolen C – Budča 1:1 (0:0) gól domácich dal Balko.

Zvolenčania stratili proti Trenčínu dvojsetové vedenie, ako by sa báli vyhrať

Posledné kolo základnej časti volejbalovej extraligy určilo, že MVK zvolen skončil na predposlednom 9. mieste. Teraz čaká na zverencov trénera Vaška nadstavbová časť.

Víkendový skibus 4 x 4 prepája 4 turistické regióny a 4 lyžiarske strediská

Autobus dnes vyrazil na svoju prvú jazdu. Z Maďarska cez Podpoľanie na Horehronie.