Štvrtok, 22. február, 2018 | Meniny má Etela

Víťazmi Zvolenskej corridy Križák zo Skalice a Merková zo Zvolena

Zvolen – Dňa 22. 5. sa uskutočnil na námestí SNP vo Zvolene I. ročník bežeckých pretekov pod názvom „Zvolenská corrida“ Na pretekoch, ktoré usporiadali Slovenský bežecký spolok Ľudovíta Gálfyho, Mestský úrad a občianske združenie Fanfáry, bola priemerná účasť, spôsobená najmä nepriaznivým počasím. Pretekalo sa na námestí SNP na okruhu s dĺžkou 830m, celková dĺžka trate bola 7,5 km. V hlavnej kategórii mužov zvíťazil Ján Križák zo Skalice a v kategórii žien Martina Merková zo Zvolena. Na popredných priečkach sa ešte umiestnili aj Zvolenčania Ivan Milan, Martin Vrábel, Marián Gruľa, Jozef Truska a Milan Krajčí.

Výsledky Zvolenskej corridy 2004: Kategória A – muži 18 – 39 rokov: 1. Križák Ján (AŠK Grafobal Skalica), 2. Milan Ivan (AC Zvolen), 3. Vrábel Martin (UMB B. Bystrica), 10. Jančík Ľubomír (FJC Zvolen), 11.Šiška Jaroslav (SBS ĽG Zvolen). Kategória B – muži 40 – 49 rokov: 1. Matis Daniel (B. Štiavnica), 2. Gruľa Marián (KVV Západ). Kategória C – muži 50 – 59 rokov: 1. Žiak Štefan (ŽP Podbrezová), 2. Kincel Pavol (Belá – Dulice). Kategória D – muži nad 60 rokov: 1. Truska Jozef (SBS ĽG Zvolen), 2. Krajči Milan (SBS ĽG Zvolen). Kategória E – ženy: 1. Merková Martina (SBS ĽG Zvolen), 2. Seidlová Eva (AK Tlmače).

1. Do chodcov narazilo auto, obaja sú ťažko zranení 902
  2. Veľká investícia v Krupine: Majerský rad čaká výrazná premena Foto 596
  3. Muža zrazil vo Zvolene vlak 576
  4. Dievča odviezol zo svahu vrtuľník 406
  5. Sliačsky prameň je v strednej Európe ojedinelý Foto 343
  6. Šnúru či mostík urobí Zuzana Niščáková aj dnes 305
  7. Vo Zvolene vznikol útulný futbalový štadión: Treba dobudovať chodník či parkovanie (FOTO) Foto 273
  8. Vlhovej vyrastá konkurencia. Zvolenská lyžiarka Jančová prvýkrát bodovala v Európskom pohári 233
  9. Vo Zvolene rastie veľký tenisový talent, Samuel Melaga dvojnásobným majstrom Slovenska 191