Zvolenskí futbalisti nastúpili na domáci zápas s Rakytovcami iba desiati!!!

Detva urobila dôležitý krok k záchrane v V. lige – vyhrala v Novej Bani

Góly: Fojtík, Faško
ŽK: Homola.
Pred 300 divákmi rozhodoval Doboš (Vinica)
Zvolen: Valach - Mihál, Kubinec, Dolniak, Bešinský, Ďurica, Mahdal, Banski, Družbacký, Grajciar
Po prehre o gól v posledných minútach stretnutia v Lučenci privítali na domácom trávniku futbalisti MFK suseda z tabuľky III.ligy, ktorý v posledných dvoch kolách naplno bodoval, získal dvojbodový náskok a figuroval na ôsmom mieste. Hráči MFK nastupovali v posledných dvoch kolách iba jedenásti – bez náhradníkov a do zápasu 25. kola po zraneniach Cvejkuša, Hrdličku, Valúcha, neúčasti Vrbiniaka a Špana či vykartovaného Kučeru nastúpili na toto stretnutie dokonca iba desiati. Už v prvej akcii hostí v 2. min. spadol teatrálne v domácej 16-tke Turčan a zo značky pokutového kopu otvoril skóre stretnutia Fojtík. Domácich darovaný gól neprinútil rezignovať, ale hostia úspešne kazili hru i napriek presilovke a padali pri každom dotyku domácich hráčov, čo rozhodca ochotne pískal. Hra sa pohybovala v strede poľa, miernu prevahu mali hostia. Kapitán mužstva v domácej bráne Valach postupne zlikvidoval odvážnymi zákrokmi šance Homolu, Karasyho i Turčana a na druhej strane sa pri šanciach Grajciara, Mahdala a Družbackého nedal zahanbiť ani hosťujúci brankár Vyskoč. Domáci sa prekonávali v bojovnosti a hostia postupne strácali výhodu muža naviac, čo sa prejavilo v druhom polčase. Domáci získali niekoľko rohových a priamych kopov, no v štandardných situáciách sa lepšie orientovali hostia. Po prienikoch rýchleho Grajciara hostia faulovali, no hralo sa ďalej a píšťalka sa neozvala ani po jasných fauloch na Dolniaka či Družbackého. Domáci bojovným výkonom stupňovali tlak v snahe aspoň vyrovnať. Šancu Mahdala i prienik Grajciara chytil Vyskoč a hlavička Ďuricu skončila tesne vedľa brány hostí. Štyri minúty pred uplynutím riadneho hracieho času sa k odrazenej lopte v domácej 16-tke dostal Faško a zabezpečil hosťom dvojgólové vedenie. Tento týždeň budú mať zvolenskí futbalisti rušný. V stredu totiž hrajú v Revúcej a v sobotu privítajú na domácom trávniku Bytču. (Masarik)
Ďalšie výsledky 26. kola: K. N. Mesto – Podbrezová B 0:0, L. Mikuláš – Martin 5:1, Kremnička- D. Hričov 3:0, Čadca – Žiar n./Hronom 0:1, T. Teplice – Žilina B 2:0, Ružomberok B – Lučenec 0:0, Bytča – Revúca 6:0.
16. Martin 26 1 3 22 21:72 6
V 27. kole sa 2. júna 2004 o 17. 00 hod. stretnú: Bytča – K. N. Mesto, Revúca – Zvolen, Rakytovce – Ružomberok B, Lučenec – T. teplice, Žilina B – Čadca, Žiar n./ Hr. – Kremnička, D. Hričov – L. Mikuláš, Martin – Podbrezová.
V 28. kole sa 6. júna 2004 o 17. 00 hod. stretnú: K. N. Mesto – Martin, Pobrezová B – D. Hričov, L. Mikuláš – Žiar n./ Hr., Kremnička – Žilina B, Čadca – Lučenec, T. Teplice – Rakytovce, Ružomberok B – Revúca, Zvolen – Bytča.
V. liga
N. Baňa – Detva 0:1 (0:0)
Gól hostí: Škopík
Pred 150 divákmi rozhodoval Košťál.
Detva: Chlebničan - Chamula, Košúth, Murín, Verešík, Rapčan (75. Golian), Novák, Škopík, Bystriansky, Hanes (55. Chlebničan M.), Jacenko (90. Denko).
V dôležitom zápase o udržania sa v V. lige začali obidve mužstvá opatrne. Viac z hry mali hostia, keď v prvom polčase zahodili dve čisté šance. Skóre zápasu sa menilo až v 70. minúte, keď z rýchleho protiútoku peknú akciu hostí zakončil hlavičkou Škopík. Po tomto góle sa už viac – menej len dohrávalo a aj napriek domácej snahe o vyrovnanie sa už skóre nezmenilo a Detvania tak mohli osláviť dôležité víťazstvo.(Ostrihoň)
Sásová – D. Niva 2:0 (1:0)
Góly: Lipták 2
ŽK: Sudimák – Oravec, Grznár
Pred 350 divákmi rozhodoval Holub
D. Niva: Oboňa - Slosiarik, Švarc, Révay, Baláž M., Baláž Jar., Baláž Ján., Jombík, Šimko (84. Mokoš), Šebeň, Raniak.
V bojovnom a vyrovnanom zápase sa ako prví ujali vedenia domáci hráči, keď po diskutabilnej jedenástke rozvlnil sieť hostí Grznár. Na dva nula pre domácich zvyšoval opäť ten istý hráč, keď presne trafil z priameho kopu. Po druhom inkasovanom góle sa osmelili aj hostia, vypracovali si niekoľko sľubných gólových príležitostí, ani jednu z nich sa im však nepodarilo využiť a tak sa do konca zápasu už skóre nezmenilo.(Slosiarik)
Krupina – Dudince 2:2 (1:0)
Góly: Cibuľa 2 – P. Dodok, Grznár
Pred 350 divákmi rozhodoval Gudiš (V. Krtíš)
Krupina: Malček – Dendiš J., Psotka, Sásik (70. Tóth), Selecký, Melíšek, Frčka, Sudimák, Ližbetin, Cibuľa, Macko.
Dudince: Auxt – Oravec (8. Baláž), Štastný, Felyo, Bačík, Ľaľík (80. Kováč), Dodok P., Vankovic, Berényi, Grznár, Dodok R.
Vo vyrovnanom zápase sa strelecky dokázali presadiť domáci už v siedmej minúte, keď Selecký nastrelil žrď a nikým nekrytý Cibuľa dorazil – 1:0. Do konca prvého polčasu sa aj napriek viacerým šanciam už stav nezmenil. V druhom dejstve po skrumáži pred bránou hostí sa najlepšie zorientoval Cibuľa a zaznamenal tak svoj druhý gól v tomto zápase. O desať minút nato však P. Dodok z diaľky prekvapil Malčeka v bráne domácich a znížil na 1:2. Dudince potom vrhli všetky sily do útoku a napokon sa im pätnásť minút pred koncom po priamom kope Grznára podarilo vyrovnať. (Húževka)
Ostatné výsledky 23. kola: Priechod – D. Ždaňa 1:3, Poníky – Radvaň 0:3, D. Hámre – Žarnovica 2:1, Lutila – Brezno 4:0.
14. N. Baňa 23 4 5 14 21:43 17
V 24. kole sa 6. júna 2004 o 17. 00 hod. stretnú: D. Ždaňa – Lutila, Brezno – N. Baňa, Detva – D. Hámre, Žarnovica – Poníky, Radvaň – Krupina, Dudince – Sásová, D. Niva – Priechod.
Futbal mladých:
IV. liga starší dorast: Detva – Tomášovce 0:1 (0:0) Krupina – Dudince 3:1 (1:1) Border (11 m), Meľaga, Vilhan – Vankovic E. V. liga dorast: B. Štiavnica – Pliešovce 0:0. II. liga st. žiaci: Krupina – Zvolen 1:0 (0:0) Meľaga. R. Sobota B – Detva 1:11 (0:5) Babic 6, Seidl 2, Cibik, Chlebničan, Purdek. Savon B. Bystrica – Sliač 2:2 (1:1) góly Sliača: Diňa, Jurčenka. III. liga st. žiaci: Kováčová – Sl. Ľupča 2:1 (1:0) góly domácich: Kíšik, Horňák. Pliešovce – Brezno 2:1 (1:0) Homola, Pechovský. II. liga mladší žiaci: Krupina – Zvolen 0:2 (0:1) Kuchár 2. R. Sobota B – Detva 0:2 (0:1) Košúth 2. Savon B. Bystrica – Sliač 0:0. III. liga mladší žiaci: Plišovce – Brezno 7:0 (3:0) góly: Sýkora a Kanáloš po 2, Kucbel, Papík, Cút. Kováčová – Sl. Ľupča 0:2 (0:1). Liga starých pánov: Zvolen – Sásová 4:3 (1:0) Góly Zvolena: Kopičár 2, Lihan, Grolmus.