Futbal v kocke: H. Nemce jesenným majstrom, jedenásti Sielničania zaskočili Dudince

Prinášame vám podrobný futbalový servis od III. ligy po II. triedu. Vo väčšine súťaží šlo o posledné jesenné kolo.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Milan Černák)

Tipos III. liga Stred

Kováčová – Čadca 3:0 (2:0)

Góly: 7. Skydan, 28. a 87. Duda. ŽK: 2 – 1. Rozhodoval: Kuteľ, 180 divákov.

Kováčová: Polóny – Čákovský, Skydan, Majerčík (65. Shuper), Plavec, Ríša, Bordun (76. Turňa), Duda, Šanta (82. Marunčiak), Kurta (35. Greško), Flaška (86. Izrael)

Súvisiaci článok MFK Zvolen po najslabšom výkone v sezóne v Žarnovici len bodoval Čítajte

Kováčová privítala posledný tím treťoligovej tabuľky a od úvodu stretnutia mala prevahu. Do vedenia šiel Prameň už v 7. minúte. Po rohovom kope vznikla skrumáž pred bránou hostí, v ktorej sa dôrazom presadil Skydan, ktorý hlavičkou otvoril skóre zápasu. Druhý gól domácich padol po peknej akcii. V 28. minúte si na krídle prebral loptu Duda, ktorý prekvapil brankára, keď ho obstrelil smerom ku prednej žrdi. Domácim patrilo úvodné dejstvo. Boli jednoznačne lepší, vytvorili si ešte niekoľko sľubných príležitostí, ale tie sa už gólom neskončili. Po zmene strán sa prejavili zranenia, domáci tréner musel vynútene zasahovať do zostavy a striedať. Kováčová si vypracovala ďalšie tri čisté gólové šance, ale tie sa ešte gólom neskončili. Čadca ohrozila bránu domácich dva razy, ale tieto pokusy brankár Polóny v pohode pokryl. Konečný účet zápasu stanovil v 87. minúte opäť René Duda. Kováčová tak zaznamenala povinné víťazstvo proti poslednému tímu tabuľky.

Roman Biba, tréner Kováčovej: „Zaznamenali sme povinné víťazstvo proti poslednému tímu tabuľky. Cieľ sme tak splnili. Opäť sa musíme zregenerovať a aspoň sčasti doliečiť boľačky a pripraviť sa na piatkový súboj v L. Hrádku.“

Ostatné výsledky 13. kola: Žarnovica – Zvolen 2:2, Martin – Rakytovce 5:0, L. Štiavnica – Námestovo 1:3, Lučenec – Bánová 3:1, Fiľakovo – Kalinovo 1:0, Krásno – R. Sobota 1:3, O. Veselé – L. Hrádok 3:0

Hriňová – Poltár 4:1 (1:0)

Góly: 8. vlastný, 47., 61. Paprčka, 67. Hanes – 81. Mészáros. ŽK: 1 – 2. Rozhodoval: Maslen, 400 divákov.

Hriňová: Vreštiak – Purdek, Bariak, Slosiarik, Hanes (78: Sekereš), Poduška, Gombala (46. Paprčka), Jablonský (68. Zachar), Malček, Šufliarsky (46. Miklian), Marcinek

Hriňová mala opraty zápasu od úvodu vo vlastných rukách. Domáci šli do vedenia už v 8. minúte, pomohol im k tomu vlastenec hostí. Po tomto momente sa však hra vyrovnala, akcie sa striedali na oboch stranách. Po zmene strán Spartak prestriedal a tento ťah im vyšiel. V 47. minúte sa bombou presadil práve striedajúci Paprčka – 2:0. Domáci boli lepším mužstvom, Paprčka pridal tretí presný zásah domácich v 61. minúte. Štvrtý gól pridala Hriňová v 67. minúte, presadil sa Hanes. Posledný tím tabuľky zaznamenal čestný úspech v 81. minúte. Hriňová sa rozlúčila s jesennou časťou zaslúženým víťazstvom.

Č. Balog – Pliešovce 2:1 (0:0)

Góly: 58. Auxt, 81. Giertl – 53. Malatinec. ŽK: 4 – 4. Rozhodoval: Šága, 200 divákov.

Pliešovce: Sekula – Malatinec, Homola, Hradňanský, Sýkora, Bobor, Benedik, Kudlík, Hraško, Vreštiak, Jamnický

Posledné jesenné stretnutie prinieslo bojovné stretnutie s množstvom súbojov a žltých kariet. Hostia pricestovali s obrannou taktikou, ktorá v prvom polčase slávila úspech. Dokonca mohli ísť aj do vedenia, ale brankár Hermanský solídnu príležitosť Pliešoviec zneškodnil. Bezgólový stav vydržal do 53. minúty, keď po štandardnej situácii otvoril skóre hosťujúci Malatinec. Čierny Balog po prestriedaní ožil. Martin Auxt bol na ihrisku iba minútu a už zariadil vyrovnanie. Osem minút pred koncom zavŕšili domáci obrat Giertl.

S. Ďarmoty – Detva 5:0 (1:0)

Góly: 22. vlastný, 61., 78. Nilaš, 64., vlastný, 71. Lukács. ŽK: 3 – 1. Rozhodoval: Schrober, 100 divákov.

Detva: Lietava – J. Kluka, Ilič, Sekereš, Jedlička (56. Mičo), Matovič, Rapčan, Ďurica, Michálik, P. Kluka (78. Urban), Tužinský

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, do vedenia ale šli domáci futbalisti, keď si hostia v 22. minúte strelili vlastný gól. Po zmene strán už bola réžia hry na kopačkách domácich a bola to len otázka skóre.

Detva si vypila kalich horkosti do dna, keď aj v druhom dejstve si strelila ešte jedného vlastenca.

Ostatné výsledky 13. kola: Príbelce – Tisovec 2:0, Šalková – Badín 2:1, Podkonice – Tornaľa 12:2, Hajnáčka – Medzibrod 0:0

H. Nemce – Lovča 10:0 (4:0)

Góly: 15., 32., 50., 67. a 74. Pařenica, 27. Sudimák, 28. Rerich, 70. Babiak, 84. TranAnh, 86. Sedmák. ŽK: 0 – 0. Rozhodoval: Kúchen, 150 divákov

H. Nemce: Pavlenda – Sádovský, Mitter, Palkovič, Vaškor (46. Dinh), Sudimák (64. Šnek), Babiak, Anh, Rerich (60. Sedmák), Troiak, Pařenica

Mohlo by vás zaujímať Pumptrack, fenomén posledných rokov. V Detve stavajú novú dráhu pre tento šport Čítajte

Hontianske Nemce zažili doslova rozprávkovú jesennú časť, čo potvrdili aj v poslednom kole prvej polovice aktuálnej sezóny. Na svojom ihrisku privítali trápiacu sa Lovču a od úvodu stretnutia bolo jasné, kto bude pánom na ihrisku. Od úvodného hvizdu to bola exhibícia domácich futbalistov. Hosťujúci gólman lovil loptu zo svojej siete v prvom dejstve štyrikrát. Nemčania po zmene strán nepoľavili, Lovči strelili ďalších šesť gólov po pekných, utešených akciách. Domáci mohli pokojne vyhrať aj vyšším rozdielom. Lovča tak odišla od jesenného majstra s poriadnym výpraskom. Galapredstavenie to bolo najmä v podaní domáceho kanoniera Pařenicu, ktorý sa tešil z piatich gólov. Stal sa aj jesenným kráľom strelcov s 18 gólmi.

Selce – Lieskovec 0:0 (0:0)

ŽK: 3 – 1. Rozhodoval: Hrivo, 120 divákov.

Lieskovec: P. Kováč – Sylvester, P. Kováč, Vronský, Šimšík, Sudimak, Hámorník, Trnavský (85. Matúš), Borgoň, Vrana, Ivan (21. Golian)