Kováčová sa derie do čela piatej ligy, Krupina zaskočila Lovču

Výsledky, komentáre a tabuľky. V uplynulom kole nebola núdza o prekvapenia a zaujímavé zápasy.

Z regionálneho piatoligového derby Lieskovec - Sása.Z regionálneho piatoligového derby Lieskovec - Sása. (Zdroj: Milan Černák)

III. liga

L. Štiavnica – Detva 3:2 (2:1)

Góly: 13. Bartoš, 30. Božok, 38. Gejdoš – 44., 65. Čeprnja

Prečítajte si tiež: Najprv chytil vymyslenú penaltu, potom útočil. V snahe vyrovnať nepomohol Zvolenu ani brankár Čítajte

Domáci mali do zápasu pomerne slušný štart, veď už v 38. minúte vyhrávali 3:0 a Detva bola zrelá na uterák. Posledný tím tabuľky sa však oklepal a pomohol mu k tomu aj gól do šatne, ktorý strelil Srb Čeprnja. Po zmene strán hostia zabrali na plné obrátky, čoho výsledkom bol druhý gól srbského futbalistu. V závere sa však od hostí odklonila aj šťastena. Nebyť zlého úvodu do zápasu, Detva mohla v L. Štiavnici bodovať.

Ostatné výsledky: Lučenec – Žarnovica 0:2, Námestovo – N. Baňa 2:0, Teplička – Rim. Sobota 1:2, Krásno – Martin 2:2, L. Hrádok – Fiľakovo 1:0, Kalinovo – Čadca 0:1, B. Bystrica – O. Veselé 1:0

Góly: 29. Marcinek

Domácim vypadli dvaja hráči zo základu. Pliešovce chceli potvrdiť predošlé body z Hriňovej. Poltár hral veľmi dobre takticky, disciplinovane a organizovane. Domácim snaha a bojovnosť nechýbala. V 29. minúte Tatran chyboval a táto jediná chyba rozhodla o osude celého stretnutia. V závere mali Pliešovce tlak, štandardné situácie, z ktorých ale gól nepadol. Hostia pôsobili futbalovejšie, i keď zaslúženejšia by bola remíza.

Šalková – Hriňová 2:0 (1:0)

Góly: 38. Palovič, 90. Vučković

Vyrovnaný priebeh duelu narušil až koncom prvého polčasu Palovič. Hriňová sa celý čas snažila o vyrovnanie a vypracovala si viaceré šance, ktoré nedokázala premeniť. Domáci hrozili najmä z protiútokov a Hriňová si opäť neustrážila záver. V 90. minúte zmaril gól Vučkovića nádeje hostí na bodový zisk.

Ostatné výsledky: Sl. Ďarmoty – Revúca 0:0, Tisovec – Vinica 1:0, Jupie – Rakytovce 2:0, Č. Balog – V. Krtíš 2:0, Medzibrod – Tornaľa 3:0

1.Medzibrod 18 11 5 2 39:26 38

2.Šalková 18 11 1 6 45:24 34

3.Poltár 17 10 3 4 47:24 33

4.Sl. Ďarmoty 18 10 3 5 27:20 33

5.Č. Balog 18 8 5 5 33:25 29

6.Tisovec 17 8 4 5 41:27 28

7.Jupie Badín 17 8 1 8 33:31 25

8.Pliešovce 18 7 3 8 26:27 24