Bzovík nadelil Očovej šesť gólov, v čele II. triedy je už Babiná

Oblastné futbalové súťaže vo Zvolene pokračovali ďalším kolom. Bzovík sa už v tabuľke doťahuje na lídra prvej triedy.

Z vtáčej perspektívy.Z vtáčej perspektívy. (Zdroj: Milan Černák)

I. trieda – 18. kolo

V. Pstruša – H. Nemce 0:1 (0:0)

Gól: 54. Sádovský

Prečítajte si tiež: Dedinské štadióny: V Očovej využívajú areál aj na folklór, pekné prostredie v Trnavej Hore Čítajte

Líder tabuľky chcel už konečne naplno bodovať. Naopak, domáci chceli tiež ukoristiť lídrovi nejaké body, ako sa to podarilo Sliaču a Stožku. Hral sa kvalitný zápas, obe mužstvá predvádzali futbal dobrej úrovne. V prvom polčase gól nepadol. Po zmene strán domáci prestriedali a paradoxne, iniciatívu prevzali hostia. Tú korunovali krásnym gólom Sádovského z priameho kopu. Domáce mužstvo malo taktiež pár šancí, no ostali nevyužité. H. Nemce tak konečne naplno bodovali.

Sliač – Zv. Slatina 1:3 (0:0)

Góly: Eperješi – Libiak, Mich. Mlynár 2

V zaujímavom zápase sa v prvom dejstve nedokázalo presadiť ani jedno mužstvo. Vrece s gólmi sa roztrhlo až po prestávke. Na začiatku druhého polčasu šli do vedenia Slatinčania zásluhou Libiaka. Na ďalšie góly si diváci museli počkať až do záverečnej desaťminútovky. Pokoj na kopačky hostí priniesla 81. minúta, kedy sa presadil Michal Mlynár. Ten istý hráč strelil aj tretí gól Zv. Slatiny v 90. minúte. V tej istej minúte sa presadili aj domáci, skóroval Eperješi. Tento gól však prišiel pre Sliač veľmi neskoro.

Sebechleby – Kriváň 1:4 (0:1)

Góly: Štímel (11 m) – Ľupták, Vajs 2, Panica

Kriváň začal potvrdzovať úlohu favorita až v samom závere prvého dejstva, skóroval Ľupták. Hosťom vyšiel aj úvod druhého polčasu, v 50. minúte skóroval Vajs. Domácich to nezlomilo a po premenenej penalte chceli zápas zdramatizovať. Hostia to však nedovolili, v 74. minúte dal druhý gól v zápase Vajs a v samotnom závere upravil výsledok Panica.

Bzovík – Očová 6:0 (3:0)

Góly: Marunčiak 2, Augustín, Turna, Bohuš, Dolinský

Bzovík potvrdil proti Očovej úlohu favorita, skóroval v 6. a 16. minúte. Keď v 44. minúte pridali domáci tretí gól bolo rozhodnuté. V druhom dejstve pridali ešte ďalšie tri presné zásahy. Bzovík stráca na vedúce H. Nemce už iba tri body a má zápas k dobru.

Budča – Podzámčok 4:1 (3:0)

Góly: Fašang, Hric, Pohanka, Sekereš – Babiak

Zápas mal jednoznačný priebeh. Už v 25. minúte bolo 3:0 pre Budču, gólovo sa presadili Fašang, Hric a Pohanka. V 70. minúte pridal štvrtý gól Sekereš. Podzámčok pokazil v závere stretnutia Makovickému čisté konto, keď čestný úspech hostí zaznamenal kapitán Babiak zo štandardnej situácie.

Stožok – Dudince 3:0 (2:0)

Góly: Zorvan 2, Mar. Fekiač

V zaujímavom stretnutí šli do vedenia domáci hráči v 30. minúte, presadil sa Zorvan. O osem minút ten istý hráč pridal aj druhý gól. Dudince ostali priebehom zápasu zaskočené. Tretí presný zásah Stožku pridal v 71. minúte Marek Fekiač.

D. Huta – Látky 0:3 (0:1)

Góly: Tököly, M. Kubiš 2

Na podpolianske derby ako remeň bolo zvedavých 250 fanúšikov, čo bolo návštevou kola. Favoritom boli hostia, čo začali potvrdzovať v 19. minúte, keď brankára domácich prekonal Tököly. V 63. minúte zlomil odpor D. Huty Mário Kubiš – 0:2. Kapitán Látok v závere stretnutia pridal tretí gól.

Góly: F. Turan, Paľov – Zošiak

V Pliešovciach sa hral zaujímavý zápas. Do vedenia šla Slielnica zásluhou Zošiaka v 18. minúte. Rezerva Pliešoviec odpovedala v 36. minúte, do streleckej listiny sa zapísal František Turan. O osude stretnutia rozhodol v 50. minúte Paľov. Hostia pricestovali na zápas len s jedným náhradníkom, a tak sily na vyrovnanie im už neostali.

Dudince B – Babiná 1:3 (1:1)

Góly: A. Farion (11 m) – Randis 3

Prečítajte si tiež: Líder znovu zaváhal, nevedel skórovať. Sielnica strelila 8 gólov Čítajte

V kvalitnom stretnutí šli do vedenia hostia, v 16. minúte sa presadil Jaroslav Randis. Domáci vyrovnali po pokutovom kope, ktorý premenil Alexander Farion. Misky váh na stranu hostí naklonil opäť Randis, tesne po začatí druhého dejstva. Čistý hetrik zavŕšila hviezda zápasu v záverečnej minúte.

H. Tesáre – Senohrad 2:2 (1:1)

Góly: Bavko 2 (1 z 11 m) – Ližbetin, Valenčať

Hostia zo Senohradu potvrdili stúpajúci formu aj v H. Tesároch. Už v 5. minúte skóroval Ližbetin a Senohrad viedol. Domáci vyrovnali Bavkom, ktorý premenil pokutový kop. Z vyrovnávajúceho gólu sa však Tesárčania netešili dlho. Ešte do polčasu naklonil misky váh na stranu hostí Valenčať. Vyrovnanie prišlo až v 79. minúte, opäť sa za domácich presadil Bavko, využil štandardnú situáciu.

V. Lúka – V. Pstruša B 1:2 (0:1)

Góly: Kováč – Jombík, Melicher

Favoritom zápasu boli domáci futbalisti. Do vedenia však šli v 37. minúte hostia, gól vsietil Jombík. V 53. minúte už bolo 0:2, presadil sa Melicher. Veľkej Lúke sa podarilo už iba skorigovať výsledok, v 73. minúte vďaka Kováčovi. Hostia zaznamenali vôbec prvú výhru v aktuálnej sezóne.

1. Babiná 11 7 2 2 38:16 23

2. O. Lúka 10 6 4 0 24:6 22

3. Pliešovce B 11 7 1 3 24:14 22

4. Dudince B 10 6 2 2 33:16 20

5. Sielnica 11 4 3 4 27:15 15

6. V. Lúka 10 3 4 3 14:12 13

7. H. Tesáre 11 2 3 6 13:42 9

8. V. Pstruša B 11 1 3 7 7:33 6